Wakacje w Gdańsku. Gdzie pojechać wypożyczonym samochodem?

Image

Gdańsk to popularne miejsce wakacyjnych wycieczek. Jedno z największych miast Polski pełne jest atrakcji i zabytków. Jeśli jednak dysponujemy wypożyczonym samochodem, warto wybrać się także na zwiedzanie okolicy. Dokąd pojechać gdy spędzamy wakacje w Trójmieście?

Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku

Gdańsk i Gdynia to miasta dobrze skomunikowane z różnymi częściami Polski. Łatwo i tanio jest dojechać tu pociągiem. Wielu turystów z kraju i z zagranicy korzysta także z usług linii lotniczych, docierając na lotnisko w Gdańsku, gdzie wynajmują samochód na czas urlopu. Jeśli chcemy zobaczyć ciekawe miejsca na Pomorzu i uatrakcyjnić nasz pobyt w Trójmieście, a nie dysponujemy odpowiednim samochodem lub z jakiegoś powodu wolimy dotrzeć na miejsce komunikacją publiczną, wynajem samochodu na miejscu jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu będziemy mogli komfortowo i wygodnie dotrzeć wszędzie, gdzie chcemy, oszczędzając czas i często pieniądze. Będąc nad morzem, warto skorzystać z usług zaufanej firmy z doświadczeniem, takiej jak wypożyczalnia samochodów Gdańsk Exelcar, oferującej usługi w Trójmieście oraz transfer z lotniska. Wypożyczalnię Exel wyróżniają stosunkowo niskie ceny, elastyczne podejście do klienta oraz brak dodatkowych kosztów za wyposażenie takie jak fotelik dziecięcy, niezbędny, gdy podróżujemy rodzinnie.

Co zobaczyć w Gdańsku i w Trójmieście?

Będąc w Gdańsku, nie sposób pominąć zabytkowej starówki, nie przespacerować się Drogą Królewską, nie zobaczyć żurawia czy spichlerzy. Jeśli dysponujemy samochodem, szybko dotrzemy stamtąd do historycznego Westerplatte, na plażę i na molo w Brzeźnie czy też do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. Z Gdańska warto też zrobić wypad do Sopotu i Gdyni. W Sopocie zobaczymy molo, Krzywy Domek, Operę Leśną czy też Państwową Galerię Sztuki. W Gdyni największymi atrakcjami są port, Bulwar Nadmorski, Akwarium Gdyńskie oraz molo i klif w Orłowie.

Ruchome Wydmy w Łebie

Wypożyczonym w Gdańsku samochodem z łatwością dotrzemy także w inne ciekawe miejsca w okolicy. Pierwszą propozycją może tu być Słowiński Park Narodowy i położone na jego terenie, niedaleko Łeby, ruchome wydmy. Znajdują się między morzem a jeziorem Łebsko, więc po wejściu na szczyt największej z nich, Łąckiej Góry (42 m), można podziwiać pustynną niemal panoramę oraz taflę jeziora i morskie fale.

Klify w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to kurort wypoczynkowy słynący z wysokich, osłaniających plażę klifów. Przechadzając się po wyznaczonych szlakach, można z góry podziwiać morze i plażę, na którą schodzi się stromymi schodami. Poza tym atrakcją Jastrzębiej Góry jest Muzeum Figur Woskowych, a także Lisi Jar, część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Z miejscowości tej blisko także do słynnej latarni morskiej Rozewie, jeśli więc wypożyczyliśmy auto, nic nie stoi na przeszkodzie, by nie zatrzymać się i nie zwiedzić małego muzeum urządzonego w jej wnętrzu.

Hel

Hel to miasto położone na cyplu Mierzei Helskiej. Warto się tam wybrać całą rodziną, gdyż każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Dzieciom spodoba się fokarium, w którym obejrzeć można karmienie fok i zabawy z nimi. Zainteresowanych militariami przyciągnie Muzeum Obrony Wybrzeża z bunkrami i fortyfikacjami. Poza tym warto zobaczyć także latarnię morską oraz przejść się na plażę na cyplu, gdzie wody Zatoki Puckiej łączą się z morzem.

Groty Mechowskie

Niedaleko Pucka, we wsi Mechowo, znajdują się wyjątkowe jaskinie z piaskowca, które przyciągają coraz więcej turystów. Większość ich powierzchni nie jest dostępna dla zwiedzających, jednak to, co możemy zobaczyć, jest i tak warte uwagi. Podziwiać można zewnętrzne kolumny i część wnętrza – wycieczka taka spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny. Będąc w okolicy, warto zajechać do Pucka, miejsca zaślubin Polski z morzem.

Malbork

Jeśli chcemy wybrać się na dalszą wycieczkę, warto rozważyć także wyjazd do Malborka. Choć raz w życiu wypada zobaczyć dawną siedzibę Zakonu Krzyżackiego, w której obecnie znajduje się Muzeum Zamkowe. Jest to największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zespołów zamkowych. Z jego wieży można podziwiać piękno okolicy i rzeki Nogat. Po zwiedzaniu, można wybrać się z dziećmi do parku linowego lub Dinoparku w Malborku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =