Ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko SARS-CoV-2. Już można się rejestrować

Image

W piątek 15 stycznia, o północy ruszyła rejestracja chętnych na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat (w ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniono ponad 84 tys. razy). Ale to nie znaczy, że tylko oni mogą się zapisać. Równocześnie, wszystkie młodsze osoby mogą zgłosić chęć szczepienia się. Krótki formularz wypełnić należy poprzez stronę gov. Gdy nadejdzie pora szczepienia grupy wiekowej, do której należymy, dostaniemy możliwość zarejestrowania się już do konkretnej kolejki szczepień w pierwszej kolejności.

A tymczasem, już po medykach, rozpoczyna się akcja szczepień dotycząca kolejnej grupy Polaków. Tym razem szczepionkę mają dostać ci, którzy z racji wieku i posiadanych schorzeń są bardziej narażeni na zakażenia i ciężki przebieg choroby. W grupie seniorów występuje również najwięcej zgonów, dlatego też zdecydowano się na szczepienia od najstarszej grupy wiekowej. Obecnie najstarsi seniorzy (80 plus) zapisać na szczepienia mogą się na kilka sposobów: poprzez e-rejestrację na pacjent.gov.pl, dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień 989 lub kontaktując się bezpośrednio z wybranym przez siebie punktem szczepień.

Kolejne rejestracje: 22 stycznia- dla osób 70+, 25 stycznia- rozpoczęcie szczepień dla osób 70+. Przypominamy: chęć zgłoszenia się na szczepienie może już zadeklarować każdy pełnoletni obywatel (jeszcze przed rejestracją grupy wiekowej).
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~WTF?

W Norwegii 23 starszych osób zszczepionych zmarło. Doszli do wniosku że nie będą szczepić staruszków.
U nas ZUS zaciera rączki...

~Adamusadamu

Jak ktoś chce to niech bierze nawet po trzy dawki na rękę, tylko niech nikt nie przymusza do wzięcia tych co nie chcą.

~Rojber

Ola!!! Ma calkowita racje. Blagam Was nie bedzcie maiwni nie bierzciem tego. Od 25 lat pracuje w bardzo renomowanym szpitalu na zachodzie i widze jak wielkie to oszustwo. Kolejny raz jestescie oszukiwani. Ola ma racje. Zycze zdrowia.

~@ola

A jakim rozsadnikiem ty się zaraziłaś? Stawiam diagnozę, że psychicznymsmiech2

~ola

Po co nam niepewny produkt genetyczny, zwany oszukańczo "szczepionką", skoro jest skuteczne lekarstwo to jest amantadyna? Jeśli ktoś nie wie, to tzw. "szczepionka Pfizera" nie działa jak normalna szczepionka. Według definicji szczepionki jej działanie ma pobudzić zarówno odporność u osoby, która ją przyjmuje, jak i zakłócić rozprzestrzenianie się wirusa. Zaś produkt Pfizera tak nie działa, on zawiera mRNA, jest to syntetyczny patogen.
Zastanówcie się czy tego chcecie, bo raz wstrzyknięte mRNA zostaje w ciele na zawsze i nie wiadomo jakie w efekcie skutki wywoła. Już mówi się o stwardnieniu rozsianym, Alzheimerze, a nawet przyspieszeniu choroby nowotworowej. Można przeczytać też że osoby zaszczepione na SARS-CoV-2 nie uchronią się przed zakażeniem koronawirusem, a nawet mogą mieć poważniejsze objawy COVID-19, a co za tym idzie, będą rozsadnikiem tego wirusa.

~@Belzebub

Należy do szczepienia pojechać elektrycznym samochodem obiecanym przez Mateuszkasmiech2

~mama

powodzenia w polaczeniu się z infolinią

~z internetu

Kaczyński wziął udział w sobotnim nabożeństwie w rocznicę śmierci jego mamy, Jadwigi. Nie skąpił od politycznych komentarzy. - Odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje - atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości - mówił. Do jego słów odniósł się szybko Donald Tusk: ZGADZAM SIĘ - powiedziałsmiech2.

~Belzebub

Gdzie się można zaszczepić szczepionką załatwioną przez Andzeja w USA? Ktoś wie?

~Aureliusz

Widzisz pisi elektoracie ile znaczycie dla karzełka po wyborach? Nawet pani Janda już dziabnięta mimo że gardzi pisem. A wy? Dalej czekacie żeby się zapisać? smiech2 : D smiech2

~Mleko

Dla tych co już nie wytrzymują napięcia oczekując w kolejce do zapisów, proponuje wycieczkę szczepionkową do Moskwy. Tam wam dadzą sputnika smiech2

~ungry

do osoby, która nie ma nicku i podpisała się "do ungry" - NIE KŁAM ! człowieku. Informację o zmarłych w Norwegii po szczepieniu podał też dzisiaj portal rmf 24. Oni też są rosyjskim kontem?

~do ungry

No jak ty czerpiesz wiedzę o świecie z portalu prawy pl to nie dziwne, że potem się boisz szczepionek. Przecież ten portal powiela fake newsy z rosyjskich kont, nic więcej.

~Dhhdhx

Upadek, a wiesz ze jest coś takiego jak brak podstawy prawnej? Przypomnij sobie co mowil premier, ze rozporządzenie ani ustawa nie może stać ponad konstytucją...

~ungry

~~ Upadek - upadłeś na głowę? Współczuję, idź się leczyć.

~upadek

Do czego to doszło. Restauratorzy przeganiają policję, a ta posłusznie ucieka. To totalny upadek państwa. Policja traci jaja! Powinni podjechać w 10 suk, gleba, gaz, kajdanki i na komendę, a właściciel 10 lat odsiadki za sprowadzanie zagrożenia epidemiologicznego.

art2deco

Kiedy publiczne przychodnie odpalają petardę?

~siwy

właśnie, może weście będzie dostęp do służby zdrowia. a nie jakieś teleporady porąbane

~Omega

Teraz gdy medycy zaszczepieni z kopyta zacza pracować w publicznych placówkach zdrowia.

Taki sens ma szczepienie zapewne.

~Botox

@ally place takie same składki jak inni i nie interesuje mnie czy ktoś się szczepi czy nie to każdego indywidualna sprawa.A dlaczego palacz papierosów ma być przyjmowany normalnie niż osoba niepaląca??Przecież on robi sobie krzywdę na własne życzenie i funduje choroby układu oddechowego i sercowo naczyniowego ????Heeee

~ungry

Nie spieszcie się drodzy seniorzy do szczepienia, bo szczepionka jest w trakcie badań i nie wiadomo jak zareaguje z innymi lekami, które osoby starsze biorą. W Norwegii zmarły już 23 osoby po szczepieniu na 23 tys. zaszczepione osoby. Zatem bardzo dużo. Szczepiono głównie osoby w domu starców. Informacja z portalu prawy pl

~pacjent

Ciekawe jak będą szczepić, skoro przychodnie pozamykane na cztery spusty. Kiedyś brakło mi kasy na koncie, bo oczekiwanie na połączenie przedłużało się do 25 minut i mój telefon odmówił posłuszeństwa. To porażka co wyprawiają w tych przychodniach. Szczególnie starsi ludzie są zmordowani wystawaniem przed zamkniętymi przychodniami i koniecznością telefonowania, bo panie pielęgniarki nie są łaskawe otworzyć drzwi. Dziwne tym bardziej, że np. przychodnia na Okulickiego, ta gdzie jest laryngolog i dermatolog Piłat, jest otwarta. czy tam nie boją się wirusa? Największy skandal jest w przychodni nr 2 na ul. Poniatowskiego. Tam po śmierci św. doktor Suduł przyszedł nowy lekarz rodzinny i trzeba się osobiście zapisać, ale przychodnia oczywiście nie wpuszcza do środka w celu złożenia deklaracji, tylko ludziska stoją na zewnątrz w kolejce w zimnie i wietrze z telefonami przy uchu i czekają aż łaskawie ktoś otworzy drzwi i wpuści jedną osobę. Kolejne muszą dalej stać i czekać. Niech się ktoś tym zajmie bo to skandal. Może trzeba powiadomić prezydenta miasta, albo inną władzę, gdyż ludzie są traktowani jak bydło, albo jeszcze gorzej! Może redakcja zajmie się tym tematem?? Bardzo proszę!

~Ares

Nie wiem jak w Staloeej woli ale gdzie indziej rejestrują tylko 20 -30 seniorów. To porażka. W takim tempie 3lata mamy jak w banku. Tylko szczepionki załatwione przez Andrzeja dają szansę. Tak trzymać

~Obiecanki...

Po powrocie z USA Jędruś mówił że w pierwszej kolejności Polska otrzyma od nich szczepionki. Trampek jeszcze jest prezydentem i z tej obiecanki tyle ile elektrycznych aut obiecanych przez Mateuszkasmiech2

~Fagas

Możesz sobie nawet pod paszkę kolejną dawkę zapodać. Smacznego smiech2

maszynista

Ale czy to sa szczepionki na grype tylko w innej nazwie ze dziala na Covid?Mogli tak zrobic bo mieli duze zapasy ,ale grypa umarla .

~Ally

Wszystko byś pchał w dupkę? Tę akurat szczepionkę daje się w rączkę! Bardzo się cieszę, że tylu mamy niedouczonych płaskoziemców. Szybciej ja dostanę szczepionkę. Mam dość, w odróżnieniu od niektórych, siedzenia w domu...
Ale równocześnie nie pchajcie się później do szpitali generując niepotrzebnie koszty leczenia. Jeśli uważacie, że nie ma covidu, napiszcie stosowne oświadczenie, bo gdy dostaniecie duszności, gorączki, będziecie musieli pogadać poważnie z waszym ciałem żeby sobie jaj nie robiło, bo nie ma covidu.

~Fagas

W dupkę sobie wsadźcie tę szczepionkę smiech2