Przyglądamy się nagrodom dla pracowników starostwa powiatowego

Image

Tydzień temu opublikowaliśmy artykuł dotyczący nagród jakie były przyznawane pracownikom w latach 2017- 2018 w stalowowolskim Urzędzie Miasta. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem Czytelników. Tych, którzy jeszcze go nie czytali zachęcamy do lektury: Kliknij TU. Tym razem chcemy pokazać jak sprawa nagród wygląda w starostwie powiatowym. Wniosek do starostwa w tej sprawie wystosowało stowarzyszenie Nasze Miasto.

- Na prośbę mieszkańców sprawdziliśmy również jak wynagradzani byli w ostatnich trzech latach pracownicy starostwa. Jest pewnym zaskoczeniem tak niska kwota nagród w starostwie, ale z drugiej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że taki stan rzeczy wymusza rzeczywistość. Zupełnie inaczej wygląda to w UM, gdzie przez tylko 4 lata na nagrody wydano ponad 6 mln zł. Nawet jeśli trzeba dzielić liczbę pracowników starostwa przez pół w stosunku do UM, to porównując te kwoty można zaryzykować stwierdzenie, że magistrat działa niczym dobrze prosperująca korporacja- komentuje sprawę Łukasz Banasik, prezes stowarzyszenia.

W 2018 roku w starostwie powiatowym wypłacono nagrody jubileuszowe (107 531,75 zł) i nagrody indywidualne (14 900 zł ), co łącznie daje sumę 122 431,75 zł. W 2019 roku na nagrody dla pracowników wydano zaledwie 1 600 zł. W 2020 roku zostały przyznane nagrody obowiązkowe, jubileuszowe (155 385 zł) oraz nagrody indywidualne (30 100 zł). Powiat wydał na nagrody w sumie 185 485 zł. Na koniec grudnia 2018 roku w starostwie powiatowym było zatrudnionych 105 osób. Rok później zatrudnienie wynosiło 112 osób.

Dla porównania przedstawiamy nagrody jakie przyznano w stalowowolskim Urzędzie Miasta.

W 2016 roku wypłacono: nagrody jubileuszowe (147 702,85 zł), nagrody przyznane z okazji „Dnia samorządowca” (466 759,33), nagrody indywidualne (210 058,80 zł), nagrody roczne (798 129,67 zł). Łączna kwota wydana na nagrody wyniosła 1 622 650,65 zł. W 2017 roku przyznano nagrody na łączną kwotę 1 773 560 zł. W 2018 roku urząd miasta wydał 1 285 318,37 zł. W 2019 roku w Urzędzie Miasta Stalowa Wola przyznano nagrody: jubileuszowe (162 422 zł), z okazji „Dnia samorządowca” (154 017,40 zł), indywidualne (418 554,66 zł), roczne (705 151,94). Łączna kwota wydana na nagrody w 2019 roku wyniosła 1 440 146 zł. Jak wynika z danych na koniec 2018 roku w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli zatrudnionych było 213 pracowników.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mik

Prezesów Spółdzielni Mieszkaniowych można rozliczyć na Walnych Zgromadzeniach.

~Brawo

W innych jednostkach podległym UM też nagrody są dawane i to wg uznania lubię Cię nie lubię Cię , regulamin się zmienia pod osobę dopasowuje się oj dużo tego wszystkiego I ŁAMIE SIĘ LITERĘ PRAWA w białych rękawiczkach , ale KARMA WRACA.....

~Mieszkaniec

Oficjalny sklep Durex i jego Super Sprzedawca to jeszcze istnieje?
Pytam bo Durex zapewniał, że z problemem do niego jak w dym....... on da rade każdemu zrobić dobrze.

~Mieszkaniec

Oficjalny sklep Durex i jego Super Sprzedawca w Agatówce to jeszcze istnieje?

~Dario

Albo trzynastka albo dzień samorządowca skończmy z tym. Ludzie którzy na to pracują nigdy nie widzieli trzynastki na oczy

~leb

Ktoś poruszył sprawę wynagradzania w spółdzielniach mieszkaniowych. Brawo. Przyjrzeć się temu. Prezesi mają zasadniczą pensję po 10 000 zł i jeszcze oczekują podwyżki, bo mało. Do tego dochodzi dodatek za wysługę 40% i oczywiście premiera.
Członkowie spółdzielni powinni się tym zająć.

~Mieszkaniec

Zobaczcie jak wyglądają "motywacje" w instytucjach im podległych. Ale najważniejsze to patrzeć w lustro bez obrzydzenia. Każdy kto w czasie pisu dostał "stanowisko" odpowie. Jeśli nie prawnie to przed własną rodziną.

~Ciekawska

Do Wladka
Starostwo ma bardziej sprytnego skarbnika bo tam zamiast corocznych nagród są coroczne podwyżki, których w UM nie ma i dlatego te nagrody o których wielka dyskusja. Wystarczy porównac wynagrodzenia osób które pracują w UM i w starostwie na podobnych stanowiskach i podobnym stażu. Jeśli kiedyś zarobki w urzędzie były wysokie to z upływem kilkunastu lat robi się ogromną różnica. Tego to już nikt nie sprawdzi i nie porówna. Najlepiej podać nagrody wysokości 1600 zł i nikt się nie czepi i nikogo nie kole w oczy.

~Zal

Zawiodłem się na ludziach że tak patrzą na ręce władzy pobłogosławiony przez Boga w kosciele

~Król L

Jak można być tak okrutnym i żałować paru złotych dworowi króla Lucjana i nawet wtedy gdy ich praca jest taka ciężka. Ludzka podłość nie zna granic

~***** ***

***** ***

~Gratulacje

TO SIĘ NAZYWA NAJWYŻSZE STANDARDY WG PIS

~Znawca

Niech się boją wreszczę Ci , którzy płacili łapówki za etat. Szkoda że po 15 latach.

~Wladzia

Sprawa dopiero się rozkręci. I na emeryturze ktoś zostanie potraktowany wreszcie jak powinien 30lat temu

~Wladzia

Nagrody tzw.indywidualne to za lizostwo, a reszta od roboty.!

~Mieszkaniec

No właśnie , jak wygląda sprawa kasy zapomogowo - pożyczkowej w URZĘDZIE gdzie znikło ok.200 tysięcy złotych?

~Pracownik

Proszę zapytać Pani byłej skarbnik o fakt, że wysokość wynagrodzenia pracownika była tematem tabu. Jeśli tzw."paski" były rozdawane pracownikom to tylko w kopertach, żeby nikt nie widział ile zarabia osoba zza biurka. Nie wolno było ujawniać kwoty nagród, podwyżek "pod stolem" a tak w ogóle jedna wielka niesprawiedliwość.

~Wladka

Starostwo nie ma tak sprytnego skarbnika jak U.M. ,która to Pani przeszła na emeryturę. Ciekawe, czy w Urzędzie Miasta funkcjonuje jeszcze kasa zapomogowo-pożyczkowa ? ? ?

~Do

Sprawdzić teraz jak to jest ze spółdzielniami mieszkaniowymi jaka kasę zarząd zarabia ile premii mają i jeszcze spółki miejskie MZK pcpn itd

~HIPOKRYCI

Czy pan Banasik to przyglądnie się w końcu ile diet oddał radny PO Darek Przytuła?
Przed wyborami obiecał że nie będzie brał diet. Póki, co nic w tej sprawie nie słychać.
Aaaa!
Może to dlatego że ci panowie to dwaj kumple!?

~Mecenas

Czy dla was yebane PiSiory jak ktoś nie za PiSdzielcami to od razu z PO?? Brawo dla stowarzyszeni, ża patrzą ręce tym darmozjadom. Te komentarze przeciwne to piszą ci co nagrody otrzymali UM

~BRAWO

Wszystko zgodnie z prawem jak by ktoś miał jakieś obiekcję to sobie może zameldować ale koniowi.

~Lichockaa

Jak bardzo bym chciał pracować i prowadzić działalność ,lokal zamknięty a abonament radiowo telewizyjny trzeba płacić Kurskiemu . Urzędnicy boją się wirusa w pracy ,ale po pracy stoją w kolejkach do kasy. Gdzie większość nie ma dni samorządowca ,ani nagród jubileuszowych oni mają .Ich ból jest większy niż mój ból.

~Joker

Bycie pisem się opłaca. Wy którzy tworzycie sponsorujecie nas zdychajcie i płaćcie nam.

~Broszka

Jasne. Nagrody. Ajakze. A co, dlaczego nie. Przecież do władzy się nie idzie dla pieniędzy. Przecież nam się one należą jak to mówi mama pewnego ex ksiedza

~Argail

A JA SIĘ PYTAM.... JAKIE K... A NAGRODY....!!!! DO LIKWIDACJI....!!!! NATYCHMIAST TEN BIUROKRATYCZNY TWÓR....!!!!

jabar

Niezależny, jak jesteś taki prawy to zajmij się również wpisem niejakiego ~cycek

~Ekonom

A ilu pracowników jest w UM na koniec roku 2020?

~SPZ

Poraża brak wiedzy w sprawie zasad wynagrodzeń pracowników samorządowych, które reguluje ustawa o pracownikach samorządowych. Art. 10 ust. 2 tej ustawy mówi: "Pracownikowi samorządowemu przysługuje wynagrodzenie zasadnicze,
dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowa oraz jednorazowa odprawa
w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy oraz
dodatkowe wynagrodzenie roczne na zasadach określonych w odrębnych przepisach."
Tak więc nagroda jubileuszowa oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne ( określane błędnie jako nagroda roczna lub "13"), należy się tym pracownikom jak przysłowiowa psu buda. Jak zostanie zmieniona ta ustawa to co innego. Dziwne, że Starostwo nie podaje wysokości kwoty dodatkowego wynagrodzenia rocznego ( nagrody rocznej), a UM tak. Podobnie było z informacją z UM Rzeszów.

~pracownik

Ciekawe, ja nie wiedziałam nawet o tych nagrodach. Pewnie dostali pupile wicestarosty.