Sygnały mieszkańców pomagają policji dotrzeć do osób zagrożonych wychłodzeniem

Image

Niskie temperatury i trudne warunki pogodowe sprawiają, że priorytetem policjantów jest pomoc osobom znajdującym się w okolicznościach, które zagrażają ich życiu. Dzięki zgłoszeniom mieszkańców, funkcjonariusze pomogli dwóm leżącym na chłodzie mężczyznom. Policyjny patrol jednego z mężczyzn przekazał pod opiekę rodzinie, drugi został przewieziony do szpitala.

Często niżańscy policjanci są wzywani do osób, które mogą potrzebować pomocy, tym bardziej teraz kiedy niskie temperatury stanowią zagrożenie. Sygnały te najczęściej pochodzą od przechodniów lub kierowców, którzy widząc leżącego na chodniku, czy ławce człowieka, reagują. Dzięki takim zgłoszeniom, policjanci docierają na czas.

W poniedziałek policjanci dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi nietrzeźwych osób. Obaj mężczyźni znajdowali się w okolicznościach zagrażających ich życiu.

Po godz. 18, mundurowi otrzymali zgłoszenie o osobie leżącej na chodniku w Krzywdach. Policjanci zaopiekowali się mężczyzną, który był pijany i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze przekazali go pod opiekę rodzinie.

Kolejne zgłoszenie dotarło do policjantów po godz. 19. Mężczyzna został znaleziony obok śmietnika przy jednym z niżańskich bloków. Leżał na ziemi z obrażeniami twarzy. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało go na badania.

Panujące na zewnątrz niskie temperatury, narażają wiele osób na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Dzięki sygnałom od mieszkańców, pomoc przyszła na czas. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu grozi wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby policjanci pomogli uchronić zdrowie, bądź życie osób chorych, nieporadnych lub tych, które nie są w stanie samodzielnie i bezpiecznie dotrzeć do domu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tola

Zatrzymam się na tytule artykułu. Czy w każdym przypadku policja reaguje na sygnały internetowe obywateli i z nich korzysta czy tylko w tym bardzo wąskim wycinku o którym w treści jest mowa? Nie chodzi o zadawanie policji roboty tylko usprawnienie naszej szarej egzystencji dnia codziennego. Ostatnio byla mowa o wyrżnięciu zdrowego drzewa przy ulicy gdzie jest siedziba policji. Dokonujący(zezwalający!) wycinki chyba mijał się z prawdą twierdząc, że drzewo było chore gdy załączone zdjęcie pnia dowodziło czego innego a może innego drzewa. Myślę, że byłby to dobry kierunek współdziałania dla wspólnego dobra. Są to tylko propozycje w zapytaniu!

go123

Dobry Wieczór Państwu;

Pierwszy z tych mężczyzn to zwyczajny alkoholik.

Drugi z tych mężczyzn został pobity i zostawiony pod śmietnikiem, zapewne gdy wyszedł wynieść śmieci.

~Kabel

Dam taki sygnal:jest pewna pani i ma logo z ssmanska błyskawica na plecaku. Może pojedziecie po cywilnemu z pałka teleskopowa jej przypomnieć że w Polsce rządzi kler i to on decyduje o tym jak ma żyć ta kobieta