Urodzenia, zgony, śluby. Jakie imiona wybieraliśmy dla naszych bąbelków w 2020 roku?

Image

Rok 2020 ro rok specyficzny. W całej Polsce wzrosła liczba zgonów, nie tylko z powodu panującego wszechobecnie koronawirusa SARS-CoV-2, ale też nie rodzi nam się więcej dzieci. Obostrzenia spowodowały, że mniej było wesel. Jak to wygląda w statystykach? Sprawdziliśmy dla Was.

W 2020 roku Urząd Stanu Cywilnego w Stalowej Woli zarejestrował 619 urodzeń, w tym 319 dziewczynek oraz 300 chłopców. Najpopularniejsze imiona wśród chłopców to: Antoni- 19, Szymon- 17, Jan- 14, Franciszek- 12, a wśród dziewczynek: Lena- 16, Emilia- 15, Oliwia- 13, Maria- 12.

Nie obyło się także bez imion rzadkich. A były to: Eugeniusz, Samuel, Gracjan, Hubert, Estera, Kinga, Dagmara, Jadwiga, Elif, Marrietta, Florentyna.

W Stalowej Woli w roku ubiegłym zawarto 239 związków małżeńskich, z tego 125 przed obliczem duchownych i 114 przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Rzadko się zdarza, że para decyduje się powiedzieć sobie uroczyste „tak” poza urzędem czy kościołem. W 2020 roku zawarcia związku małżeńskiego w ten właśnie sposób (przed obliczem urzędnika poza lokalem) chciało 5 par.

Związków małżeńskich obywateli polskich z obywatelami innych państw zawarto 7, w tym: 2 z obywatelami Ukrainy, po 1 z obywatelem: Republiki Włoskiej, Republiki Francuskiej, Republiki Cypryjskiej, Republiki Białorusi oraz Królestwa Maroko.

Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 853 zgony. To aż o 234 więcej niż narodzin.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jaro

Więcej zgonów niż urodzeń. To się miasto rozwija jak szalone!

~Ixix

Samuel to będzie pasowało do NWO. Tak żymsko brzmiące.

~Coco

Chyba niektóre mamy się za dużo seriali tureckich naogladaly, ale co się komu podoba

~Coco

Samuel, piękne imię

~Coco

Kinga rzadkie imię? Hubert?

~Coco

Kinga rzadkie imię? Hubert?

~Majka

Powtarzam tłuku jeszcze raz:
Bombelki to wyborców pisu są. Normalni ludzie maja dzieci...

~ALFONS

MOJE IMIIĘ ALFONS JEST POPULARNE ZAROBKI NICZEGO SOBIE ZAPRASZAMY DO PENSJONATU ZNIŻKA 20%

~mama

Samuel- samo to

~Pelagia

Eugeniusz, Jadwiga to imiona rzadkie? Myślałam ze Lena :-)

~Chłop

@wert
Popieram !

~Chłop

Baba@
Masz 100% racji

~Ulka

Na szczęście minęła moda na imiona zdarte jak płyta chodnikowa

~Ulka

Na szczęście minęła moda na imiona zdarte jak płyta chodnikowa

~Ulka

Na szczęście minęła moda na imiona zdarte jak płyta chodnikowa

~Historia

W 2018 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stalowej Woli odnotowano 664 urodzenia (w tym 316 dziewczynek i 328 chłopców).W 2017 roku Urząd Stanu Cywilnego w Stalowej Woli odnotował 775 urodzeń. Dla porównania w roku 2016 było ich 694, w 2015 - 671, w 2014 - 842, w 2013 - 893.

~Wert

Do wert !
Kościół jest tak pazerny że i psa pochowaja jak dobrze zaplacisz,a hipokryci gorsi jak człowiek który żyje zgodnie z sumieniem,a nie zgodnie z babci i matki widzimisię.Nie chodzą do kościoła ale jak trwoga to do Częstochowy się drze

~Baba

@majka
Precz z dewotami,a dziewczyny i kobiety na marszach to najnormalniejsze istoty,gonić dewocję kościelną.

~Historia

Liczba mieszkańców 1 stycznia 2020 roku wyniosła 59 tysięcy 100. W minionym roku 2019 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stalowej Woli zarejestrowano 644 urodzeń. Na świat przyszło 328 chłopców i 316 dziewczynek.

~do Wert

A twoje szczątki chowane jak mniemam bez księdza rozsypią po ........nie zgadzam się dość plastiku w morzach i oceanach!!!

~@Majka

Chodzi ci o tych co chcieli mieć skrobanki na życzenie i darli się pare tygodni temu WY****Ć?
To ci są normalni?
Oni nie mają dzieci.
Wyskrobane wszystkie.

~Hubert

A uj wam w upe rzadkie imię.

~Majka

Bombelki to wyborców pisu są. Normalni ludzie maja dzieci...

~Wert

Widać młodzież mądrzeje i przestaje brać masowo kościelne slubyMoze to wiąże się z tym że nie chcą być
hipokrytami, ślub kościelny bo tak wypada,a potem następna wizyta w kościele na chrzcie dzieci.Ale mama zadowolona,ciocia,babcia i sąsiadki więc jest ok. Chore i zakłamane !
Pozdrawiam hipokrytow

~Melon

To tylko maseczka, co ci zależy założyć ja na chwilę. Lockdown jeszcze tylko 2 miesiące, walczymy z groznym wirusem. Wszystkie siły przerzucone do opieka nad covudem, ludzie umierają na swoje choroby i komunikat w mediach. Widzicie coście narobili? Jaki covid jest straszny? Wiadomo że na powikłania też trochę umrze, ale głównie dlatego że nie mogą być leczeni na swoje choroby.

Powolnie gotowana żaba nawet nie zauważy co jest grane...

~Noa

Drogi kolego, a wiesz, że ten paraliż spowodowany jest naszą przekorą i oslim uporze w nie stosowaniu się do obostrzeń? Dalej ludzie będą umierać na covid i z powodu covid jeśli się nie ogarniemy. Chcecie dalej sparaliżowany szpitali? To nie nosciw szmaty na twarzy i nie szczepię się. Znacie ten scenariusz, co?

~Łżecie

JAWNE KŁAMSTWO: W całej Polsce wzrosła liczba zgonów, nie tylko z powodu panującego wszechobecnie koronawirusa SARS-CoV-2.
Liczba zgonów wzrosła z powodu paraliżu służby zdrowia i lenistwa lekarzy - co skutkuje brakiem dostepu do opieki medycznej!!!!!