Hala Pneumatyczna zaprezentowana dziennikarzom

Image

Na początku listopada na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej rozpoczęto montaż hali pneumatycznej, ale dopiero teraz zaprezentowano ją dziennikarzom, a za ich pośrednictwem, mieszkańcom powiatu. Dziś też oficjalnie przekazano obiekt do użytku. Balon nad boiskiem już pracuje na rzecz piłkarzy.

Balon pompowany był jeszcze w zeszłym roku nad jednym ze stadionów ze sztuczna nawierzchnią, należących do kompleksu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, znajdującego się przy ulicy Hutniczej. To małe boisko przewidziane głównie do treningów. Montowane też było oświetlenie zewnętrzne. Dzięki temu, że teren jest okryty, gdy spadnie śnieg lub gdy za oknem plucha, treningi piłkarskie wciąż mogą się odbywać, zwłaszcza w terminie jesienno- zimowo- wiosennym w sprzyjającej atmosferze.

Hala pneumatyczna, jak poinformował dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Mateusz Nowak, mieści się nad obiektem o wymiarach 56x40 m i ma 16 m wysokości. Panuje w niej niewielkie nadciśnienie na poziomie do 300 Pa. Temperatura obecnie waha się w granicach 10-12 stopni Celsjusza. Jest ustawiana w zależności od warunków atmosferycznych. Chodzi o to, by treningi odbywały się w optymalnych warunkach. Szatnie i sanitariaty znajdują się w budynku głównym.

Przy powstawaniu hali sporo było pracy, bo nie jest to konstrukcja lekka, działająca sezonowo, lecz wykonano ją już na stałe, a na jej montaż trzeba było uzyskać zezwolenie na budowę. Zdecydowano, że balon nie będzie ściągany na okres lata. Obiekt ma być wynajmowany, także podmiotom komercyjnym i działać ma przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 22:00.

- Nie jest to obiekt tymczasowy i koszty składania i rozkładania są bardzo duże, więc w planie mamy aby ta hala stała przez cały rok- powiedział Mateusz Nowak.- Cała inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł. Finansowana była z budżetu miasta i ministerstwa sportu.

Obiekt ten jest unikatowy na skalę Podkarpacia. Boiska z halami pneumatycznymi znajdują się między innymi w: Mielcu, Rzeszowie, Krośnie, ale jak przyznał dyrektor PCPN, są mniejsze i zarządzane przez podmioty prywatne.

Obiekt poświęcił ksiądz biskup Jan Sobiło, a obecny był także ks. Tomasz Nadbereżny, czyli wujek i brat naszego prezydenta.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Szeryf

Zawzięte totalniactwo jak Demokraci na wyborców Trumpa w USA.
To ten sam sort, będą gryźć do śmierci.

~xXx

I tego nieroba Nowaka z fotelu ruszyli? Premie mu trza dać. A te drużyny z górnej półki kiedy tu przyjadą trenować? hahahaha

~Tusk

Ale bym haratną gałę!

~to ja

Faktycznie w takim układzie to nic innego jak hucpa rodzinna. No to teraz z takim rodzinnym wsparciem na górze nasi kopacze pokonają wszystkich rywali i awanse nie awans mamy w kieszeni.....no chyba, że woda nie była święcona a zwykła kranówka.

maszynista

A gdzie jest rzecznik KS i jego klamliwe wpisy ze kibice stoja murem za prezydentem?Zamkneli pisiory stadion ,nawet jak jest mecz to nikogo nie wpuszcza ,a w sklepie moze byc naraz tyle ludzi i to teren zamkniety.

~Maria

Bardzo fajny obiekt, niech młodzież korzysta.

~taka prawda

Do motto , jak już to dla takich gamoni jak ty to PAN PREZYDENT L.N. bo nie jesteś jego kolegą i nigdy nie będziesz kmiocie.Kiedy hejterze nauczysz się szacunku do innych ludzi?

~Żyroskop

Po chamskich i prymitywnych wpisach hejterów naszej totalnej opozycji wnioskuję, że ona przeciwna kulturze fizycznej?

~mieszkaniec

no i gdzie w tych gumofilcach na boisko? i jeszcze kropidło na dokładkę....

~ssmiech

Dmuchany balon na miare MISIA Barei hahah.To jest taki nasz mis

~:-)

lans na potęgę, aż w oczy pali

~Tuzur

Kwiczą opozycyjne trolle z wściekłości i nienawiści aż kapie z mordek...

~kibic

Dotadek, jak zwykle nic nie rozumiecie hejterzy, ja komentowałem , że jak powstanie hotel na tym CENTRUM SPORTOWYM to wszyscy mieszkańcy naszego miasta będą z tego hotelu szczęśliwi.

Hutnicza

ks Tomasz brat a ksiadz biskup wujek Pana prezydenta

~to ja

" .... a obecny był także ks. Tomasz Nadbereżny, czyli wujek i brat naszego prezydenta. " To wujek czy brat?
@ADAM nadbereżny załatwia wtyki na górze dla naszych kopaczy i dlatego dwie sutanny w tym jedna purpurowa.

~toto

Hucpa rodzinna? Może jakieś lepsze określenie tego lansiku?

~Tadek

Do kibica piszesz że jagby jeszcze hotel wybudowali to mieszkańcy byliby zadowoleni a gdzie teraz mieszkają w szalasach jaja

Hutnicza

Nie marnuje takiego obiektu w okolicy nie ma a granie na sali gimnastycznej to nie to samo

~4 liga

Titanic tonie ale orkiestra gra na całego.

~Komar

Tak się marnuje kasę dziwne te rzeczy w Stalowej jedynie to fajny park linowy i park wodny dla maluszków

~ADAM

aż dwie sutanny musiały być

piket

Żenująca ta pokazówka. A ksiądz święcący to wisienka na torcie .

~..... pis

Pan z tym wielkim krzyżem.Złote a jakże skromne!

~ZNAJOMY

A co z fabryką maseczek a propo tego balonu to po co żeby trawa nie mokla nie kumam

~Dziwne

Na przedostatnim zdjęciu ksiądz ma błyskawice na masce ?

~To tylko Ja

Hotel porządny by wybudowali bo jak przyjeżdżam raz na jakiś czas to aż mdłosci dostaję

~Daro

Co tam robi taki Pan z białym szalikiem?

~kibicS

A ja powiem witamy w 22 wieku bo jak porównać ten skansen SZREKA z obecnym CENTRUM SPORTOWYM to tak jest.

~kibic

Super ta hala w środku wygląda jest to wielki majątek naszego miasta. Jeszcze aby szybko hotel tam wybudować to wszyscy mieszkańcy będą szczęśliwi.

~Pele

Witamy w XXI wieku.