Hala Pneumatyczna zaprezentowana dziennikarzom

Image

Na początku listopada na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej rozpoczęto montaż hali pneumatycznej, ale dopiero teraz zaprezentowano ją dziennikarzom, a za ich pośrednictwem, mieszkańcom powiatu. Dziś też oficjalnie przekazano obiekt do użytku. Balon nad boiskiem już pracuje na rzecz piłkarzy.

Balon pompowany był jeszcze w zeszłym roku nad jednym ze stadionów ze sztuczna nawierzchnią, należących do kompleksu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, znajdującego się przy ulicy Hutniczej. To małe boisko przewidziane głównie do treningów. Montowane też było oświetlenie zewnętrzne. Dzięki temu, że teren jest okryty, gdy spadnie śnieg lub gdy za oknem plucha, treningi piłkarskie wciąż mogą się odbywać, zwłaszcza w terminie jesienno- zimowo- wiosennym w sprzyjającej atmosferze.

Hala pneumatyczna, jak poinformował dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Mateusz Nowak, mieści się nad obiektem o wymiarach 56x40 m i ma 16 m wysokości. Panuje w niej niewielkie nadciśnienie na poziomie do 300 Pa. Temperatura obecnie waha się w granicach 10-12 stopni Celsjusza. Jest ustawiana w zależności od warunków atmosferycznych. Chodzi o to, by treningi odbywały się w optymalnych warunkach. Szatnie i sanitariaty znajdują się w budynku głównym.

Przy powstawaniu hali sporo było pracy, bo nie jest to konstrukcja lekka, działająca sezonowo, lecz wykonano ją już na stałe, a na jej montaż trzeba było uzyskać zezwolenie na budowę. Zdecydowano, że balon nie będzie ściągany na okres lata. Obiekt ma być wynajmowany, także podmiotom komercyjnym i działać ma przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 22:00.

- Nie jest to obiekt tymczasowy i koszty składania i rozkładania są bardzo duże, więc w planie mamy aby ta hala stała przez cały rok- powiedział Mateusz Nowak.- Cała inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł. Finansowana była z budżetu miasta i ministerstwa sportu.

Obiekt ten jest unikatowy na skalę Podkarpacia. Boiska z halami pneumatycznymi znajdują się między innymi w: Mielcu, Rzeszowie, Krośnie, ale jak przyznał dyrektor PCPN, są mniejsze i zarządzane przez podmioty prywatne.

Obiekt poświęcił ksiądz biskup Jan Sobiło, a obecny był także ks. Tomasz Nadbereżny, czyli wujek i brat naszego prezydenta.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~TEDI

WKONICU MAMY TO PIĘKNIE SUPER,,,MŁODZIEŻY BĘDZIE SŁUŻYĆ,,POZDRAWIAM

bzk

Do ~***** ***
Wiesz dlaczego młodzi zagłosowali na kłamczuszka trzaskowski ego?
Bo nie wiedzą co to są rządy POpaprancow

~Dino

Trochę żyje na tym świecie i wiem że ci co pluli na kościół , w godzinie strachu , grozy , jak zwał to zwał płakali przepraszali prosili o wybaczenie i modlitwę i ...............wiem ze na pogrzebie tych POyebów nie będzie płakał Kraków jeno zgraja lewaków

~Rozum

U nas ludzie inteligentni, nie głosują na opozycyjne Michałki i lans.

~ TO JA

ludzie rozumie wizyte prezydencika ale po jaka cholere tam ksiezulki to jest chore puknijcie sie w glowy kiedy skonczy sie ta blazenadaWSTYD

~Mieszkaniec

Czy pisowiec urodził się idiotą i dlatego wstąpił do PiSu czy stał się idiotą bo wstąpił do PiSu ????
Bo nie ulega wątpliwości że każdy pisowiec to idiota !!!
Powiedzieć komuś idiota ,to nie obelga to diagnoza !!!!!

~Erikson

Elegancko. Teraz tylko trenować i rozwijać młode talenty. Za ślezaka dziada jedyne co było to jagodowa stolica Polski.

~***** ***

Jak PiS zrobił młodych w balona:

PiS zlikwidował Mieszkanie dla Młodych. Ceny mieszkań sięgają zenitu. Janusze i Grażyny kupują za gotówkę mieszkania na wynajem. Młodym zostaje wynajmować dziurę od emerytów lub apartament 30m. Teraz już wiecie, dlaczego PiS za wszelką cenę chce wyszczepić w pierwszej kolejce seniorów? PiS w ten sposób buduje elektorat, bo ma największe poparcie wśród seniorów oraz wśród Januszy i Grażyn. Młodzi poszli na Trzaskowskiego, bo on obiecał przywrócić Mieszkanie dla Młodych i otwarcie głosi, że to największa bariera dla młodych.

art2deco

Ja gram pod balonem w tenisa umiech Styl siedzenia i nic nie robienia to styl Totalny.

e2rds

Lans był, był, to już balon można zwinąć, jak będą jakieś wzniosłe uroczystości np. wyświęcenie kogoś to się rozwinie, bo drugie półtora miliona będzie kosztowało utrzymanie tego balonu rozwiniętego, a może i więcej, tylko na pogodę trzeba uważać. Ciekawe, czy ktoś w Polsce jeszcze się pokusi na taki eksperyment, a może to faktycznie "Miś"

~Szymon

Po wpisach opozycyjnych stalowowolskich kundelków należy wnioskować, że to ujadanie nieprzypadkowe i że kochani nasi opozycjoniści młodzieży by takiego obiektu nie wznieśli.
A co na to Donald Tusk?
Przecież on kocha haratać w gałę?

~nann

Mało się nie obs***ją z wściekłości trolle totalniaków naszych.
Agresja poziom 100%

~meksyk

Wspaniałe jest życie na kredyt i bez odpowiedzialności . Prezydentem powinna być tylko taka osoba która miała styczność z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wtedy by wiedziała jak racjonalnie wydawać i inwestować pieniądze. Ale co tam łatwo jest wydawać nie swoją kasę a co gorsze zadłużać . Ciekawe jak prowadzi swoje finanse w domu chyba racjonalnie bo jest odpowiedzialność za rodzinę

~do hejterów

UUU ale ujadają pieseczki opozycyjne.
Jak Tusk dawał hajs na orliki które już są nieużywane, to było ok! smiech2
hipokryci!

~MottodlaElyty

Zacnemu budowniczemu Lucjanowi dedykuję bajkę.

KONIK POLNY I MRÓWKA.
Niepomny jutra, płochy i swawolny,
Przez cało lato śpiewał Konik polny.
Lecz przyszła zima, śniegi, zawieruchy,
Gorzko zapłakał biedaczek.
«Gdybyż choć jaki robaczek,
Gdyby choć skrzydełko muchy
Wpadło mi w łapki... miałbym bal nielada!»
To myśląc, głodny, zbiera sił ostatki,
Idzie do Mrówki sąsiadki
I tak powiada:
«Pożycz mi, proszę, kilka ziarn żyta;
Da Bóg doczekać przyszłego zbioru,
Oddam z procentem: słowo honoru!»
Lecz Mrówka skąpa i nieużyta
(Jest to najmniejsza jej wada)
Pyta sąsiada:
«Cóżeś porabiał przez lato,
Gdy żebrzesz w zimowej porze?
— Śpiewałem sobie. — Więc za to,
Tańcujże teraz, nieboże!»

~Nap88

Są warunki trenować panowie i walka na całego hej stal

~Towarzysz

Towarzystwo wzajemnej adoracji zorganizowało otwarcie beze mnie???? Chłopaki No co wyyyyy

~siwy

lans, lans, lans!!! a który ksiądz wziął $ za poświecenie?

gswiatek

Ale się bawią chłopcy...
Szkoda, że tak drogo.

A ten w białym szaliku to od czego ? Konserwator jakiś czy kto ?

~koperek

A mnie zastanawia i bulwersuje to ze juz dawno po świętach,po trzech królach a świecidełka na całym mieście w najlepsze pobierają prąd i kasę z naszych portfeli.Rozumie gdyby świeciły od mikołaja do trzech króli ale teraz Po jakiego chu...a?

~Daro

Pieron Ty pieronie to było dobre

~Zksss

Kwikkk

~Pieron

A ten kibol w szaliku białym to z jakiego klubu?

~no cóż

No cóż, sami fachowcy od sportu dokonali otwarcia obiektu, to już tylko czekać nam trzeba na te...sukcesy? ...Szkoda słów...

~to ja

"Spełniliśmy warunki jakie nie występują w żadnym innym mieście w Polsce - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny." Standardowo nadbereżny został nabity w butelkę, a raczej balona i kosztem mieszkańców inni testują opłacalność przedsięwzięcia. Jak była taka zażarta walka o spełnienie warunków, to może niech wymieni te miasta, które starały się o ten balon.

~Dojna zmiana

Mało lansowania siebie, to trzeba jeszcze rodzinę.

~OjBozu

Kółeczko wzajemnej adoracji.
Przypominam Dyrektor wsadzony na stanowisko przez prezydenta... Bo z takim CV nigdzie by go nikt nie wzioł.
Masakra.... Rąsia rąsie myje... Ale cyrk kiedys sie skończy.

~kib i c

Nie doczytałem: jaki jest koszt miesięczny utrzymania tego obiektu i kto go ponosi.
Czyżby nie było napisane?
To dosyć ważna informacja.
I jeszcze jedno. Czy tzw. oficjeli nie stać na obuwie sportowe?

~Jaja

Mati postawil hale za moje super... 1.5 miliona a ciekawe czy moge tam w kazdej chwili pograc? Czy za mone nasze miejskie a nie dla wszystkich? Tylko trenujacych....

~doda

Szamani w akcji... Średniowiecze stoi za progiem!