Hala Pneumatyczna zaprezentowana dziennikarzom

Image

Na początku listopada na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej rozpoczęto montaż hali pneumatycznej, ale dopiero teraz zaprezentowano ją dziennikarzom, a za ich pośrednictwem, mieszkańcom powiatu. Dziś też oficjalnie przekazano obiekt do użytku. Balon nad boiskiem już pracuje na rzecz piłkarzy.

Balon pompowany był jeszcze w zeszłym roku nad jednym ze stadionów ze sztuczna nawierzchnią, należących do kompleksu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, znajdującego się przy ulicy Hutniczej. To małe boisko przewidziane głównie do treningów. Montowane też było oświetlenie zewnętrzne. Dzięki temu, że teren jest okryty, gdy spadnie śnieg lub gdy za oknem plucha, treningi piłkarskie wciąż mogą się odbywać, zwłaszcza w terminie jesienno- zimowo- wiosennym w sprzyjającej atmosferze.

Hala pneumatyczna, jak poinformował dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Mateusz Nowak, mieści się nad obiektem o wymiarach 56x40 m i ma 16 m wysokości. Panuje w niej niewielkie nadciśnienie na poziomie do 300 Pa. Temperatura obecnie waha się w granicach 10-12 stopni Celsjusza. Jest ustawiana w zależności od warunków atmosferycznych. Chodzi o to, by treningi odbywały się w optymalnych warunkach. Szatnie i sanitariaty znajdują się w budynku głównym.

Przy powstawaniu hali sporo było pracy, bo nie jest to konstrukcja lekka, działająca sezonowo, lecz wykonano ją już na stałe, a na jej montaż trzeba było uzyskać zezwolenie na budowę. Zdecydowano, że balon nie będzie ściągany na okres lata. Obiekt ma być wynajmowany, także podmiotom komercyjnym i działać ma przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 22:00.

- Nie jest to obiekt tymczasowy i koszty składania i rozkładania są bardzo duże, więc w planie mamy aby ta hala stała przez cały rok- powiedział Mateusz Nowak.- Cała inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł. Finansowana była z budżetu miasta i ministerstwa sportu.

Obiekt ten jest unikatowy na skalę Podkarpacia. Boiska z halami pneumatycznymi znajdują się między innymi w: Mielcu, Rzeszowie, Krośnie, ale jak przyznał dyrektor PCPN, są mniejsze i zarządzane przez podmioty prywatne.

Obiekt poświęcił ksiądz biskup Jan Sobiło, a obecny był także ks. Tomasz Nadbereżny, czyli wujek i brat naszego prezydenta.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tri

Cały rok, a gdzie dwa trzy lata wyczytujemy tu hejt opozycyjnych trolli. Darek jeden z wiodących.

~***** ***

Ile kosztował pokropek? Dla kolegi pytam...

~nauczyciel

Do kowal, pobiłeś rekord w jednym daniu zrobiłeś kilkanaście błędów ortograficznych. Czy ty chodzisz przynajmniej do szkoły podstawowej.

~nauczyciel

Do kowal, pobiłeś rekord w jednym daniu zrobiłeś kilkanaście błędów ortograficznych. Czy ty chodzisz przynajmniej do szkoły podstawowej.

~Kowal

Prezdet nawet na bramie nie umi stanoc bo zauwarzlem ze stoj w bramce

~topola

Panowie z jednej piaskownicy zmienili zabawki. Szkoda, że na takie drogie i za pieniądze podatnika.

~Marek

W smrodzie z aluminium bardzo dobrze się biega. Czasami jak tam zawieje to masakra.

~verso

niby w porządku,ale po jakie licho ta czerń

~Tato

Mój Dareczku uspokój się z tymi komentarzami. Trzeba było uczciwie pracować to byś dalej pracował w Urzędzie Marszałkowskim.

~Doktur

Ilu było ministrantów na bung bunga naszej elity?

~***** ***

***** *** i kler

~Hoooyee

Jak to się stało że plezydent nie poszedł na księdza??? Z takim wujkiem bezkarność ma 100 procentową. Z drugiej strony dobrze ze parę dzieci więcej nie zostanie skrzywdzonych na plebani

~Kler

Obiekt poświęcił ksiądz biskup Jan Sobiło, a obecny był także ks. Tomasz Nadbereżny, czyli wujek i brat naszego prezydentaumiech)))))))))))) to już wiemy kto może iść do władzy w Polsce ala PiS. A może dziadek jeszcze był prymasem

~Klerowladza

Obiekt poświęcił ksiądz biskup Jan Sobiło, a obecny był także ks. Tomasz Nadbereżny, czyli wujek i brat naszego prezydentaumiech)))))))))))) to już wiemy kto może iść do władzy w Polsce ala PiS. A może dziadek jeszcze był prymasem

jusek

Trzeba było dorzucić jeszcze ze dwadzieścia zdjęć Lucyjusza i "sportowców" w czarnych kieckach.
Na hali był pokropek ,a gdzie była"zakrapiana"'impreza.Ile "toto" kosztowało?

~Dwór

Nic nie doskwiera bardziej przegnanej od stołu pańskiego opozycji jak publiczne środki wydane na publiczne cele.

Od lat pojękują że , prywatne zaniedbane ;-)

~Acocaman

Gdzie konkrety ? Czy jakieś konkretne ekipy zostawia pieniądze w PCPN ? Nie ma chętnych z drużyn na szczeblu centralnym które chciały by korzystać i płacić za użytkowania obiektu ? Hotelu brak ok ale i środków brak i chętnych klubów brak ...za chwilę miasto będzie dopłacać do interesu.

~hero

cyrk na kółkach. oczywiście bez kropelkowego by się nie obyło.
Szkoda że nasz prezydent nadal żyje w średniowieczu intelektualnym, ale cóż... to PiS...nie można zbyt wiele wymagać. A jaki poziom tacy koledzy.

~Wen

Komentarze opozycyjnych trolli to wylew nienawiści, chamstwa i głupoty.
Oni ponoć za tych kulturalnych mają się.
No wystarczy poczytać te ich wpisy.
Dno dna.

~Bolek

Totalni lubią gdy miasto sponsoruje ich interesy :-) plują na inne a szczególnie społeczne.

~Ppp

Naprawdę? A potem mecze rozgrywać będą pod „gołym” niebem? 1,5 mln postawienie a jaki koszt miesięczny utrzymania? Juź widzę kolejkę chętnych do wynajmu, zwłaszcza latem....

~Jooo

Już drugi nadbereżny? To już mafia. Jeden z pis drugi kler

~Załamany

To kto w końcu rządzi tym Miasteczkiem księża ?? Jedyna uprzywilejowana grupa ,co mają powiedzieć drobni przedsiębiorcy którzy muszą zamknąć swoje lokale.Jak żyć ca co żyć ??

~Ha ha ha

Żeby to jeszcze na budowaniu za kredyty nowoczesnych obiektów polegało umyśle pisowski.

~Hiacynta

Bardzo ciekawy obiekt, widać zbyt nowoczesny jak na umysły hejterów szczekających tutaj.
Jakoś mnie to nie dziwi.

~Gurr

Miło się czyta komentarze trolli opozycyjnych i upewnia w przekonaniu, że to kolejna rzecz jakiejby nasi słodcy opozycjoniści nie zrobili dla mieszkańców miasta.
Pytanie w takim razie: jeśli nie zrobiliby NICZEGO (bo wszystko jest hejtowane) to co oni by zrobili?

~gay

umiech.

~STALOWKA

Teraz to widac ze lucjusz n zrobil sobie z miasta prywatny folwark nawet sobie pociotkow sprasza bez skrupolow.

Hutnicza

Bardzo dobrze. Młodzież powinna mieć dobre warunki do gry. Już jeden wychowanek Śpiewak jest najlepszym młodzieżowcem w 1 lidze

~głupek pisi

No i Erikson nie było 4 ligi kopanej.