Hala Pneumatyczna zaprezentowana dziennikarzom

Image

Na początku listopada na terenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej rozpoczęto montaż hali pneumatycznej, ale dopiero teraz zaprezentowano ją dziennikarzom, a za ich pośrednictwem, mieszkańcom powiatu. Dziś też oficjalnie przekazano obiekt do użytku. Balon nad boiskiem już pracuje na rzecz piłkarzy.

Balon pompowany był jeszcze w zeszłym roku nad jednym ze stadionów ze sztuczna nawierzchnią, należących do kompleksu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, znajdującego się przy ulicy Hutniczej. To małe boisko przewidziane głównie do treningów. Montowane też było oświetlenie zewnętrzne. Dzięki temu, że teren jest okryty, gdy spadnie śnieg lub gdy za oknem plucha, treningi piłkarskie wciąż mogą się odbywać, zwłaszcza w terminie jesienno- zimowo- wiosennym w sprzyjającej atmosferze.

Hala pneumatyczna, jak poinformował dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej Mateusz Nowak, mieści się nad obiektem o wymiarach 56x40 m i ma 16 m wysokości. Panuje w niej niewielkie nadciśnienie na poziomie do 300 Pa. Temperatura obecnie waha się w granicach 10-12 stopni Celsjusza. Jest ustawiana w zależności od warunków atmosferycznych. Chodzi o to, by treningi odbywały się w optymalnych warunkach. Szatnie i sanitariaty znajdują się w budynku głównym.

Przy powstawaniu hali sporo było pracy, bo nie jest to konstrukcja lekka, działająca sezonowo, lecz wykonano ją już na stałe, a na jej montaż trzeba było uzyskać zezwolenie na budowę. Zdecydowano, że balon nie będzie ściągany na okres lata. Obiekt ma być wynajmowany, także podmiotom komercyjnym i działać ma przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 22:00.

- Nie jest to obiekt tymczasowy i koszty składania i rozkładania są bardzo duże, więc w planie mamy aby ta hala stała przez cały rok- powiedział Mateusz Nowak.- Cała inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł. Finansowana była z budżetu miasta i ministerstwa sportu.

Obiekt ten jest unikatowy na skalę Podkarpacia. Boiska z halami pneumatycznymi znajdują się między innymi w: Mielcu, Rzeszowie, Krośnie, ale jak przyznał dyrektor PCPN, są mniejsze i zarządzane przez podmioty prywatne.

Obiekt poświęcił ksiądz biskup Jan Sobiło, a obecny był także ks. Tomasz Nadbereżny, czyli wujek i brat naszego prezydenta.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stalowy

Ale żenada, prezydent robi że Stalowej Woli zaścianek normalnie, wstyd i hańba

~andrzej

do kibic ,a jak nie awansujemy w tym roku to co wtedy powiesz? żeby dobrze grać w piłkę na szczeblu zawodowym ,to trzeba mieć dobrą taktykę , to co grają polskie kluby to jest amatorszczyzna ,kwestia który amator jest lepszy.

~Darcio

Kto mnie z powrotem przyjmie do pracy w urzędzie Marszałkowskim bo zwolnili mnie dyscyplinarnie

~kibicS

Do mieszkaniec, tak cieciu byłem we wszystkich większych miastach na wszystkich kontynentach świata dlatego mam wielką wiedzę na każdy temat bo jestem światowcem.

~Lucjan

Ja wam mówię tak jak powiedział mój premier mateusz że będziecie po 4 lockdownie zapie...ć już naprawdę za miskę ryżu bo będzie WIELKI kryzys jak w USA w latach 1929-1933.Ale my elyty z partii PIS będziemy mieć dobrobyt i puste stoki narciarskie i puste plaże nad Bałtykiem

~Dojna zmiana

Chytry jak mówią dwa razy traci. Jeśli bałon będzie stał w takich warunkach atmosferycznych jak obecnie, to tylko patrzeć jak zacznie pękać z powodu dużego mrozu i grubej warstwy śniegu, która go przykryje. Czy jest ubezpieczony od tego typu uszkodzeń to raz, a dwa to czy w przypadku uszkodzenia producent/sprzedawca zapewnia naprawę w ramach gwarancji. Jeśli nie to miasto
(my )zapłacimy za naprawę. Kolejna kwestia to bezpieczeństwo osób przebywających w balonie gdy przykryje go warstwa mokrego ciężkiego śniegu, pewne zasady fizyki są jednak nie do ominięcia i woda święconą nic tutaj nie pomoże.

~Jerry

A dzieciaki „Emilewicz” już z licencją na liście ćwiczą?

~Mieszkaniec

~kibicS - ... byłeś ale Po-ryżu z miski kłamcy - Morawieckiego a nie w Paryżu .....

~Wax

Ile jeszcze ten motłoch opozycyjny hejtu "wytworzy"?
Stać ich tylko na te nienawistne wpisy i brednie.
Ale żeby samemu coś zrobić?
Nic.
Tylko jojczeć potrafią.

~rst

???????????????????????????

~Jojo

@kibic Stalowka w extraklasie? Ha ha ha chyba jak KC zatwierdzi, a sejm przegłosuje, że Stalowka ma być w extraklasie! Nie ma na to pomysłu, kasy, chęci i wiedzy.

~obserwator

Tylko propaganda.
Teraz mówią lans.

~Tatsu

I JUZ WSTEGI PRZECIECIA NOWE ZDJECIA GDZIE WEBER, CZARNI WYLEWAJA LITRY WODY SWIECONEJ CIEKAWE ZA ILE W KONCU CHLOPCY NA TOPIE TEGO IM BRAKOWALO BO DAWNO NIC SIE NIE DZIALO A NA MIESCIE LISCIE WKOLO PELNE SMIETNIKI I BRUD ALE KTO BY SPRZATAL CHYBA ZE PRZYJEDZIE DUDA

~Ważne

Panie Lucjuszu powiedz swoim kolesią i koleżanką z PiS aby nie hejtowali.

~kibic

Awans STALÓWKI do ekstraklasy mając takie zaplecze sportowe to tylko kwestia czasu może 3 lat.

~kibicS

Do ważne, hejterze sympatycy PIS nie hejtują tylko walczą z hejterami co produkują tu debilizmy i zawsze będą z wami walczyć. Bo nie pozwolimy obrażać najlepszej władzy w naszym mieście od powstania STALOWEJ WOLI. Kiedy w zeszłym roku byłem w PARYŻU widziałem wiele takich balonów gdzie mieszkańcy PARYŻA grali w tenisa ziemnego.

~kibic

Powoli w Stalowej Woli powstaje baza z prawdziwego zdarzenia, lada moment będą efekty tego działania. w najbliższej przyszłości zagości u nas ekstraklasa. Stalówka już w tym roku awansuje do II ligi i tak rok po roku aż do ekstraklasy. Mamy bardzo zdolną młodzież, która pokaże na co ja stać. Niedługo pojawi się strategiczny sponsor i sport na najwyższym poziomie zagości na dłużej. Mamy młodą ambitną kadrę zarządzającą klubem i PCPN i na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Nasz Prezydent czego się dotknie to zamienia w sukces. Tak trzymać !!!!!

~hycel

Ujadają pieski opozycyjne...
A tymczasem pytam kiedy park dla psów będzie?
Obiecywaliście!!

~@ważne

słownik ortograficzny polecam hejterze

Hutnicza

Wisła Puławy ma porównywalne finansowanie i zarobki

~Kobra

Mam takie pytanko ile kosztowało poświęcenie przez tego Księdza całego tego Balonu. Jak widać wszystko w tym mieście musi być poświęcone z naszych pieniędzy, może niech Prezydent zacznie ze swojej kieszeni płacić za swoje fanaberie.

~Balkon

Czyli potrzebujecie więcej naszych milionów bo się w tej d.pie urządzacie? Jest ktoś kto w tej amatorskiej lidze kto więcej od was zarabia?

~Ważne

Panie Lucjuszu powiedz swoim kolesią i koleżanką z PiS aby nie hejtowali

Hutnicza

Nie podam zawodnika , który sam doradzał innym aby omijać Stal szerokim łukiem

Hutnicza

Wielki zbawca sportu Andrzej Szlezak.Zawodnicy nie mieli gdzie się przebierać.Pozatym klub miał problemy finansowe.Miał jeden dobry sezon. Problemy z wypłatami. Teraz wszystko jest dobre tylko niestety nieszczęśliwy spadek . A z tej ligi cięzko się wydostać

~Erikson

Piękny skowit stalowowolskich ujadaczy i narzekaczy na wszystko. Piękny obiekt, piękna hala. Walczyć trenować, Stalowa musi panowac.

~Balkon

Przypomnijcie sobie gdzie Stal grała jak prezydentem był Szlęzak. Teraz możecie sobie pooglądać czwartoligowe niemoty, kilku pisich kacyków i podstarzałych panów w sukienkach smiech2 Nawet mi was nie żal

~Majonez

Czwarte zdjęcie od dołu kontuzjowany goleń czy choroba filipińska?

~cypisek

Darek widzę w nocy hurtowo wstawiał komentarze - hejty.
Jak za dawnych lat kiedy w Urzędzie Marszałkowskim pracował.
No i za co go zresztą wyj***li!

~Julka SS

Ciekawe czy Renia już otwarty list pisze?
Ona zna się na sporcie jak mało kto!!!