Przebudowa ul. Okulickiego tańsza niż zakładano?

Image

Oferty, które wpłynęły do magistratu w ramach przetargu na przebudowę ul. Okulickiego, są bardzo korzystne. Inwestycję będzie można wykonać taniej niż zakładano.

Szacowano, że koszty tego zadania wyniosą około 9,57 mln zł, tymczasem każda z 4 ofert jaka trafiła do urzędu miasta jest niższa niż zakładano. Propozycje oscylują pomiędzy 7,7 a 9 mln zł. W najbliższym czasie oferty przejdą weryfikację i wybrany zostanie wykonawca.

Przebudowany ma zostać odcinek ul. Okulickiego o długości około pół kilometra, od ZBR-u do nowego skrzyżowania łączącego się tunelem pod torami z ul. Przemysłową. Jezdnia główna będzie miała 3,5 m szerokości. Wzdłuż drogi powstanie 175 ukośnych miejsc postojowych, które będą ułożone z płyt betonowych ażurowych. 4% miejsc parkingowych będzie przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Powstaną także chodniki o nawierzchni z kostki brukowej, asfaltowe ścieżki rowerowe oraz nowe oświetlenie.

Istotnym aspektem tego zadania będzie utworzenie zbiorników retencyjnych, które pojawią się na wysokości administracji Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania wody deszczowe nie będą już zalewały ulicy. Obecnie przy większych opadach deszczu, nagminnie na jezdni stoją duże ilości deszczówki. Za każdym razem jej usunięcie wiąże się z wzywaniem na pomoc strażaków.

Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Prace budowlane ruszą prawdopodobnie w drugiej połowie br. i potrwają do końca lipca 2022 roku. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, nie pleć głupot, śmierć była, jest i będzie, nic nie trwa wiecznie, nawet galaktyki, a za milion lat to i na ziemi może być całkiem inne życie nie mające nic wspólnego z człowiekiem, więc zostaw te swoje wizje bo to jest głupia dyskusja. Wyczytałeś głupot troszkę w biblijnych baśniach i powtarzasz.
To głupota kroczy przed upadkiem, ty mylisz pojęcie, to ty wierzysz, że jesteś najmądrzejszy i to w tobie jest pogarda, ale spokorniejesz po zmianie władzy i to też będzie twój upadek, chyba, że inne ręce będziesz lizał i innym właził bo z twoich wypowiedzi tak wynika.
Ty o mnie się nie musisz martwić i odsyłać mnie do Pana Boga, ty o siebie się martw zakłamany człowiecze, również nie odsyłaj mnie do Świadków Jehowy bo z nimi też dyskutowałem i już mnie nie nachodzą, ale przynajmniej dyskusje były ciekawe, nie tak jak z tobą. Ty masz zamknięty umysł Pismem Świętym i w tym twój błąd, jesteś ograniczony w dyskusji.
Ja wiem, że ty jesteś zwolennikiem TRUMPA i tego drugiego "menża stanu" i niech tak zostanie, nie mam zamiaru na nimi dyskutować, bo te osoby wcale nie nie interesują.
Ciekawe, czy tyle bredni co wymyślili sukienkowi to też im podpowiadał ten twój duch święty( ale przecież ty jako wierny katolik to winieneś wiedzieć, że DUCH ŚWIĘTY to trzecia osoba boska inaczej Moc Boża i należy jako katolikowi wiernemu pisać z dużej litery, to co z ciebie za katolik.

~WIZJONER

Do e2rds, tak emerycie żyjemy w czasach gdzie bogaci stają się coraz bogatszymi a biedni coraz biedniejszymi. Ale jak mówi PISMO ŚWIĘTE biedni będą coraz biedniejsi a bogaci coraz bogatsi a pisano o tym tysiące lat do tylu i wszystko się sprawdza. Rzeczywiście pisali to nawiedzeni ludzie ale przez ducha świętego.

~troll

Te WIZJONER daj se siana z twoimi mądrościami.

~troll

Te WIZJONER daj se siana z twoimi mądrościami.

~WIZJONER

Do e2rds, jest lekarstwo na twoją głupotę i nie pokorę. Polecam ci skontaktować się ze ŚWIADKAMI JEHOWY oni i wszystko wytłumaczą gdzie zabłądziłeś. Jest jeszcze dla ciebie nadzieja na przyszłość, wszystko w twoich rękach. Tak emerycie TRUMP pracował 4 lata w WASZYNGTONIE za dolara miesiąc czasu i jemu grozi bankructwo. To ty bierz złotówkę co miesiąc swojej emerytury i zobaczysz gdzie wylądujesz. TRUMP brał tą złotówkę wynagrodzenia bo amerykańskie prawo zabrania pracy za darmo. Tylko majątek stały TRUMP jest wart kilkadziesiąt miliardów i TRUMP zostanie bankrutem. To ja też chcę być takim bankrutem jak prezydent TRUMP. Nie czytaj tych bredni na portalach tylko zapytaj WIZJONERA on ci wszystko wytłumaczy.

~WIZJONER

Do emeryta e2rds, jeszcze o PIŚMIE ŚWIĘTYM celebrytka Doda też się naśmiewała z PISMA ŚWIĘTEGO mówiąc takim jak ty ,że to zbiór bajek pisanych przez naćpanych ludzi. A dziś gdy jest już upadłą nic nie znaczącą babą , żałuje bardzo za te słowa głupio wypowiadane. Wiadomo , że ona też jest ateistką ale jak jest mamona w kieszeni to się filozofuje. A jak trwoga to wszyscy do PANA BOGA i to samo czeka niebawem ciebie za twoją wstrętną butę.

~WIZJONER

Kolejna twoja kompromitacja totalna pisząc z taką pogardą i nie pokorą. Przypomnę ci jeszcze raz brak pokory kroczy przed upadkiem i to cię czeka. Kolejne twoje manipulacje tzw. użytecznego idioty. Bo kiedy komentowałem o życiu wiecznym na tej i nie tylko tej ziemi to to pisałem za milion lat a może wcześniej jeden BÓG wie kiedy to nastąp , że śmierci już nie będzie. Ale emeryt e2rds, chce być mądrzejszy nawet od PANA BOGA i tu jest twój upadek. Każde twoje wypociny brednie to jest taka manipulacja dla hejterów a nóż ktoś w twoje wypociny uwierzy.

~WIZJONER

Kolejna twoja kompromitacja totalna pisząc z taką pogardą i nie pokorą. Przypomnę ci jeszcze raz brak pokory kroczy przed upadkiem i to cię czeka. Kolejne twoje manipulacje tzw. użytecznego idioty. Bo kiedy komentowałem o życiu wiecznym na tej i nie tylko tej ziemi to to pisałem za milion lat a może wcześniej jeden BÓG wie kiedy to nastąp , że śmierci już nie będzie. Ale emeryt e2rds, chce być mądrzejszy nawet od PANA BOGA i tu jest twój upadek. Każde twoje wypociny brednie to jest taka manipulacja dla hejterów a nóż ktoś w twoje wypociny uwierzy.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, widzę, że tracisz coraz więcej rozsądku, ale to twoja sprawa. Ja pisałem cyt:
"Myślę, że tymi głupimi wpisami to tylko prowokujesz, bo przecież aż taki głupi to nie jesteś.", jeszcze raz powtórzę:
:przecież aż taki głupi to nie jesteś.", ty piszesz cytuje:
"Tak emerycie e2rds, hejterzy na pewno wszyscy powiedzą , że ja jestem głupi.", po tym wpisie na pewno nie będę się z tobą sprzeczał co do oceny tego wpisu, tylko chciałem zaznaczyć, że pokaż mi ataki na innych forumowiczów, które mi tu przypisujesz, ja tylko tykam tych forumowiczów którzy mnie zaczepiają z wyjątkiem ciebie.
Jeszcze ci powiem, daj sobie spokój z tą baśnią jaką jest Pismo Święte pisane przez takich samych wizjonerów jak ty, bo gotów jesteś uwierzyć, że będziesz żył wiecznie z butami, a TRUMP za cztery lata to będzie miał swoją platformę internetową za kratkami, on już teraz po kreatywnej księgowości jest bankrutem, jego czas dobiegł końca.

~WIZJONER

Tak emerycie e2rds, hejterzy na pewno wszyscy powiedzą , że ja jestem głupi.

~WIZJONER

Tak emerycie e2rds, hejterzy na pewno wszyscy powiedzą , że ja jestem głupi.

~WIZJONER

Do e2rds, znowu się mylisz bo kiedy pisałem o tych emeryturach to nie pisałem , że rządowi się tak spodoba zrobić ale będzie musiał tak zrobić.Bo to jedyne miejsce [ZUS] gdzie jeszcze są rezerwy do oszczędności. Przecież nie zabiorą 50 procent emerytury tym co mają tej emerytury ponad tysiąc złotych na rękę bo za 500 złotych nawet bezdomny nie przeżyje. Czy będzie przy korycie SLD , czy pało z PSL to masz to zagwarantowane jak pies budę. Powiem więcej należy ci się ta obniżka o połowę twojej emerytury za twoją pychę do innych ludzi i brak pokory a także zero empatii dla tych co im się tak dobrze nie powodzi jak tobie. A czy ja jestem głupi czy mądry to zostaw to do oceny reszty forumowiczów. Te twoje ciągłe ataki na innych forumowiczów już nie są śmieszne.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, ty nadal nic nie kumasz, już ci pisałem w sprawie emerytur, a ty nadal idiotę rżniesz, to jeszcze raz ci to wytłumaczę. Widzisz, ja jestem w tym wieku co obecnie rządzący i to z różnych opcji politycznych, a ty nadal głupa rżniesz i mówisz, że oni obniżą sobie emerytury o 50 %, to i wtedy by mnie musieli obniżyć, czy ty mądry jesteś jak pod takim nickiem czasem piszesz, czy na 100 % raczej głupim. To raczej ty nie doczekasz się emerytury, albo bardzo podłej, bo to obecnie rządzący rozdają nie swoje pieniądze na lewo i prawo byle utrzymać się przy władzy.
Wróć na ziemie i zacznij myśleć, a nie tylko błądzisz w ostrym cieniu mgły i w swoich WIZJACH, WIZJONERZE.
Myślę, że tymi głupimi wpisami to tylko prowokujesz, bo przecież aż taki głupi to nie jesteś.
Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura.

~ewa

do wizjoner, filozofie a ty czego się naćpałeś.

~ewa

do wizjoner, filozofie a ty czego się naćpałeś.

~WIZJONER

Do e2rds, widzisz piszesz , że człowiek powinien się cieszyć , że żyje. Im ludzie starsi tym mniej się cieszą bo mają większą świadomość jakie życie staje się trudne kiedy starość w oczy zagląda. Wielu choruje a jak się cieszyć jak człowiek jest chory. Jak tobie ograniczą emeryturę o 50 procent to zobaczymy jak się będziesz cieszył. Cieszą się to małe dzieci bo nie mają świadomości co ich czeka jak będą musieli stanąć na ''własnych'' nogach. Próbujesz pisać swoje wypociny pod publiczkę ale ci się nie uda bo masz kiepskie poglądy. Przy okazji próbujesz dyskredytować lepszych od siebie. Skąd w tobie tyle buty i pychy , tylko pamiętaj pycha idzie przed upadkiem i to ty będziesz ofiarą swojej pychy. Zaczyna mnie męczyć te ciągłe uczenie ciebie na czym życie polega.

~WIZJONER

Do e2rds, dobrze , że mnie posłuchałeś i nie produkowałeś wypocin w niedzielę. Tego ci gratuluję ale wracając do twego ostatniego wpisu to jak bardzo się mylisz to aż mi cię szkoda. Ja błędów nigdy nie robię czasami zapomnę jakiejś litery w wyrazie ale i ty takie błędy robisz.Zamiast ''boję'' wypociłeś ''biję'' w ostatnim zdaniu tego twego wpisu. Ale mi nie chodzi o żadne twoje błędy a o nierozsądne myślenie i wprowadzanie wszystkich w błąd. Bo jak wypociłeś , że jak ktoś się urodził to musi umrzeć. Tak się dzieje w obecnych czasach ale za milion lat a może wcześniej śmierci już nie będzie. A skąd wiem bo PISMO ŚWIĘTE o tym mówi , że najpierw choroby będą pokonane a potem śmierć. Tylko ty jako ateista w to nie wierzysz ale co poradzić. Ja nigdy nad sobą nie ubolewam ale CENZURY nie lubię bo nikt jej nie lubi o czym świadczą ostatnie wydarzenia z TRUMP w USA. Z tymi w obozach zagłady też nie masz racji bo wielu mądrych wyjechało z EURPY do różnych krajów gdzie NIEMCY nie mieli wpływu i uratowali swoje życie. Moje dziecko pracuje nad tym aby chorób nie było więc mam informacje z pierwszej ręki. Tylko ty jesteś za bardzo ograniczony intelektualnie aby pewne rzeczy zrozumieć. Dlatego cię ostrzegłem abyś w złym czasie znalazł się w dobrym miejscu tym bardziej , że czasu jest bardzo mało. Co do rezydenta TRUMP to jak zbuduje swoje platformy internetowe to za 4 lata będzie znowu prezydentem. Ten JOE obiecał wszystkim Amerykanom darmową służbę zdrowia podobnie jak ten murzyn 4 lata temu i nic nie zrobił z tym. Teraz znowu głupie obiecanki cacanki a ludzie w STANACH to naiwniacy twojego typu i znowu się zawiodą. Bo ty nie wiesz ale w STANACH pracownicy nie mają obowiązku płacić na ich służbę zdrowia. Jedyne te bogatsze kompanie opłacają swoim pracownikom ubezpieczenie i mogą korzystać z trochę tańszej służby zdrowia. Ale nie ma nic za darmo i leczenie w USA to majątek kosztuje.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, dalej ubolewasz nad sobą i dalej bzdury piszesz i do tego z błędami, które inteligentowi w przynajmniej twoim mniemaniu nie przystają. Widzę, że jakiś przepowiedni naczytałeś się i zaczynasz mieć wizje, myślę, że nie po jakiś środkach odurzających, czy narkotycznych. Prędzej czy później będzie zagłada, ale nie należy się tym przejmować bo nie będziemy mieli na to żadnego wpływu, a Bóg nie pomógł tym w obozach zagłady i w różnych obecnych kataklizmach, to nie przejmuj się i tobie i mnie nie pomoże. Ważne, że co by nie powiedzieć, to żyjemy w najbardziej ciekawych czasach naszej cywilizacji i należy się z tego cieszyć, a nie ciągle narzekać, nawet na to, że ci wpisy blokują. W 2022 roku będziemy mieli ciekawe zjawisko astronomiczne, którego wiele pokoleń nie widziało i to też będzie ciekawe. Człowiek jedno musi, jak się urodził to musi umrzeć, a jak żyje to należy się cieszyć. Ja już niczego się nie biję, więc nie musisz mnie ostrzegać.

kabi

Jest takie porzekadło "tanie mięso psy jedzą" Taniej nie oznacza lepiej. Jakość musi kosztować, kto tego nie rozumie to nie ma pojęcia o robocie.

~WIZJONER

No i widzisz emerycie wpisałem do komentarza tylko słowo daruś i komentarz został OCENZUROWANY. Tak, że bardzo się mylIsz na temat cenzury WIZJONERA.

~WIZJONER

Do e2rds, skąd wiesz czy WIZJONER nie jest większym człowiekiem iż TRAMP. Oczywiście TRUMP jest od ''wizjonera'' trochę bogatszy ale pieniądze to nie wszystko. Pamiętaj to z POLSKI wyjdzie nie długo ISKRA która uratuje świat przed całkowitą zagładą. Słowo '' całkowitą'' ma tu najważniejsze znaczenie bo zagłada już nie długo będzie , ale ty nawet koniec własnego nosa nie widzisz. Tak , że módl się do BOGA abyś to ty nie był ofiarą tej zagłady. Bo podczas zagłady nie będzie miało znaczenia za kim stoisz tylko bardziej miejsce pobytu. Inaczej mówiąc abyś się w złym miejscu w złym czasie nie znalazł. Czytaj to jako ostrzeżenie.

~WIZJONER

Do e2rds, widzisz gdybym pisał głupoty wychwalające liberalizm i lewactwo to w sekundę moje komentarze się pokazują Jednak kiedy piszę bardzo krytycznie o lewicy i pseudo liberałach to zaraz mnie blokują nie raz muszę kilkanaście razy naciskać ENTER aby mój komentarz się ukazał. Dlatego czasami czytasz moje komentarze kilka razy [powtarzane]. Tylko proszę cię bez HEJTU w niedzielę, uszanuj nasze święto przynajmniej w niedzielę. Bo jakim hejterem trzeba być aby obrażać chrześcijan w niedzielę.

~WIZJONER

Do e2rds, nie masz pojęcia jak internet fora walczą z moimi komentarzami. Nie długo zrobią mi to samo co w STANACH ZJEDNOCZONYCH zrobili DONALDOWI TRUMP. Tylko hejterzy nie mają problemu z produkowaniem hejtu tzw. FAKE NEWSów.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, co prawda w innym miejscu ci odpisałem na twój komentarz, ale tam to dawne wpisy i możesz przeoczyć, dlatego wyjątkowo powtórzę w tym komentarzu, biedny pokrzywdzony, powtarzam:
WIZJONER vel takczynie vel pseudointeligencie, o czym ty piszesz, co ci się rodzi w tym mózgu, jaki (suspended), kto tu cię blokuje, bzdury kolejny raz piszesz. Zwróć uwagę, bo moje wpisy też czasami zostają zawieszane, aż poprawię, bo widocznie system kontrolujący komentarze nie pozwala używać określonych słów, albo zestawów słów i wystarczy użyć niepełnego słowa, lub wykropkować w środku wyrazu, lub zamienić na inne o podobnym znaczeniu. Ale trzeba być inteligentnym i to rozumieć, czy to moja wina, że tumany też tu piszą byle pisać i jeszcze porównujesz się głupio do TRUMPA. To nie jest wcale jak piszesz CENZURA, tylko bezmózgie pisanie i do tego głupot.
Ja wiem, że chciałeś błysnąć jak gwiazda tego portalu i wyszedł drobny meteor, a i nie jąkaj się tyle razy już ci pisałem, nie rób z siebie głupa i wychodzi, że to ciebie zatkało kakao.

manukun

Edziu, kto cię uczył matematyki? 40 mln zł na budowę stadionu to "prawie darmo"? Tyle miasto musi całą kadencję zbierać, bo Nadbereżny zadłużył miasto na ponad 200 mln zł i zamiast spłacać na bieżąco, bierze kolejne kredyty z terminem spłaty gdzieś koło 2040. Za same odsetki mógłby powstać drugi stadion, ale ty nie widzisz dalej niż koniec nosa.

e2rds

kibic vel pseudointeligent, jak czkawkę masz, to sie napij wody, a nie powtarzaj swoje wypociny kilkakrotnie, myślisz że są prawdziwsze zgodnie z zasadą, jak będziesz kłamał wiele razy to stanie się to prawdą, niemądry jesteś, a komentator "MIESZKANIEC' to przecież jeden z twoich nicków, to sam siebie chwalisz by dodać sobie splendoru i kolejny raz zostać wazeliniarzem i klakierem. Co chcesz się przypomnieć L.N, że już od dawna mu włazisz i powinien to doceniać, jakiś ty pusty. T te wszystkie wazeliniarstwa w godzinach urzędowania za pieniądze podatników, nie wstyd ci.
A ty CENTRUM kosztowało na razie kłamco nie 180 mln jak mi przypisujesz, tylko z wyliczeń wg.informacji podanych przez ciebie, nieco ponad 80 mln.
Pozdrawiam największego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura piszącego za pieniądze podatników w godzinach urzędowania.

~kibic

Do e2rds, kibice w naszym mieście to taka elita co też zadecydowała kto będzie prezydentem w naszym mieście. Dlatego dostaliśmy taki prezent w postaci tego CENTRUM SPORTOWEGO. A zapomniał bym też o komentatorze ''MIESZKANIEC'' który w internecie przeprowadził piękną promocję PANA L.N. kiedy to jeszcze nie był prezydentem.

~kibic

Tak , tak emerycie '' e2rds'' zaraz się wszyscy od ciebie dowiedzą , że nasz przepiękny kompleks sportowy CENTRUM SPORTOWE kosztowało 180 milionów. Taki to ekonomista znalazł się na lewicy zamiast się cieszyć , że mamy przepiękne CENTRUM wypisuje brednie. Tylko pamiętaj emerycie ci co dziś są klakierami przy zmianie układu politycznego za kilkanaście lat zostaną największymi krytykantami tych przy korycie. Pójdzie taka krytyka , że sami oddadzą władzę PIS bo nie wytrzymają tej krytyki. Ty nie masz pojęcia o polityce a gęgasz.

~kibic

Tak , tak emerycie '' e2rds'' zaraz się wszyscy od ciebie dowiedzą , że nasz przepiękny kompleks sportowy CENTRUM SPORTOWE kosztowało 180 milionów. Taki to ekonomista znalazł się na lewicy zamiast się cieszyć , że mamy przepiękne CENTRUM wypisuje brednie. Tylko pamiętaj emerycie ci co dziś są klakierami przy zmianie układu politycznego za kilkanaście lat zostaną największymi krytykantami tych przy korycie. Pójdzie taka krytyka , że sami oddadzą władzę PIS bo nie wytrzymają tej krytyki. Ty nie masz pojęcia o polityce a gęgasz.

~kibic

Tak , tak emerycie '' e2rds'' zaraz się wszyscy od ciebie dowiedzą , że nasz przepiękny kompleks sportowy CENTRUM SPORTOWE kosztowało 180 milionów. Taki to ekonomista znalazł się na lewicy zamiast się cieszyć , że mamy przepiękne CENTRUM wypisuje brednie. Tylko pamiętaj emerycie ci co dziś są klakierami przy zmianie układu politycznego za kilkanaście lat zostaną największymi krytykantami tych przy korycie. Pójdzie taka krytyka , że sami oddadzą władzę PIS bo nie wytrzymają tej krytyki. Ty nie masz pojęcia o polityce a gęgasz.