Ulica Działkowa zmorą dla kierowców

Image

Do naszej redakcji dotarły sygnały od osób, które na co dzień jeżdżą do pracy ul. Działkową, o bardzo złym stanie nawierzchni tej drogi.

Przy ul. Działkowej mieszczą się 2 zakłady pracy. Jest to Miejska Oczyszczalnia Ścieków oraz Centralna Oczyszczalnia Ścieków. Zanim ruszyły prace związane z budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska ul. Działkowa była w wielu miejscach łatana, ale bez trudu można było się nią poruszać. Teraz, ze względu na toczące się roboty budowlane, dojazd stał się bardzo utrudniony. Część nawierzchni ul. Działkowej została zerwana. W tunelu, który poprzez Działkową biegnie pod obwodnicą, zostały ułożone chodniki, ale nie został położony asfalt, przez co porobiły się dziury, w których po opadach deszczu, powstają ogromne kałuże. O urwaniu koła nie wspominając.

- Droga jest zdewastowana, zniszczona. Wysypana została jakąś gliną. Deszcze, które padały wypłukały tę glinę i jest po prostu dół na dole, a w nich stoi woda. Jeździmy przynajmniej 2 razy dziennie przez tę drogę. Samochody po prostu gniją, co drugi dzień trzeba by je myć, już nie mówiąc o tym, co dzieje się z zawieszeniem w aucie. Ludzie niszczą buty chodząc po kolana w błocie. Męczymy się tak już od roku- mówi osoba, która zadzwoniła do nas prosząc o interwencję.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiedzialna jest za roboty ziemne w tamtym rejonie.

- Ulica Działkowa była gotowa do układania nawierzchni bitumicznej. Niestety, z powodu zbyt niskiej temperatury nie udało się tego zrealizować, dlatego też wpusty uliczne wystają ponad nawierzchnię drogi i nie odbierają wody, która się tam zbiera. Na razie ze względu na warunki pogodowe układanie nawierzchni bitumicznej nie jest możliwe. Jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą, wykonawca niezwłocznie przystąpi do układania nawierzchni bitumicznej na ul. Działkowej. Do tego czasu, jeśli zajdzie taka potrzeba, ewentualne dalsze naprawy będą realizowane doraźnie. W najbliższych dniach poprawiona zostanie tam nawierzchnia z kruszywa- obiecuje Joanna Rarus, Rzecznik Prasowy GDDKIA.

Docelowo ulica Działkowa ma przejść przebudowę. Miasto w tej sprawie ogłosiło przetarg w połowie grudnia ubiegłego roku. W pierwszej kolejności wykonawca ma zająć się dokumentacją projektową, dopiero później przystąpi do prac budowlanych.

Droga ma rozpoczynać się od ul. Wałowej i prowadzić w kierunku wjazdu na błonia, a następnie będzie ciągnąć się w stronę nowego wiaduktu, który powstaje w ramach budowy obwodnicy Stalowej Woli. Przejdzie też pod wiaduktem i będzie kierować się w stronę skarpy, a następnie oczyszczalni ścieków. W ciągu drogi zaplanowano 2 wyniesione skrzyżowania: pierwsze przy oczku wodnym, drugie przy ul. Podgórnej. Wzdłuż drogi mają pojawić się ścieżki pieszo- rowerowe oraz parkingi. Finału wszystkich prac powinniśmy spodziewać się pod koniec czerwca 2023 roku.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Spacerowy

Zapraszam na ulicę spacerowa tam to jest dopiero dziura na dziurze. Kiedy jej remont??

e2rds

Kangur, kangurom nawet roweru nie potrzeba, kangurki skaczą, przez kałuże też i to wystarczy, lepiej wyskocz z tego artykułu bo głupoty piszesz.

~pracownik

To co się dzieje na tej ulicy wola o pomstę do nieba . Jestem pracownikiem oczyszczalni i codziennie dojeżdżam do pracy . Jestem z poza Stalowej Woli i innego wyjścia nie mam. Na drodze dziura na dziurze począwszy już od zjazdu z górki koło oczka aż po samą oczyszczalnie. Tragedia nie wiadomo jak omijać dziury po prostu jest ich tyle. Jak tak dalej pójdzie to z samochodu wiele nie zostanie . Zostanie tylko walka na drodze sądowej o odszkodowanie od zarządcy drogi którym jest miasto.

~mieszkaniec

poza tym źle zostały wyprofilowane wjazdy do tunelu, gdyż długie auta ciężarowe skręcające w tunel będą wjeżdżać na chodnik niszcząc nawierzchnię, gdyż jest za wąsko. przykład kolejnej fuszerki...

~Kangur

A jak kiedyś było tak wszędzie i dawali radę kochani rowerek dla zdrowia a nie co krok autkiem