Ulica Działkowa zmorą dla kierowców

Image

Do naszej redakcji dotarły sygnały od osób, które na co dzień jeżdżą do pracy ul. Działkową, o bardzo złym stanie nawierzchni tej drogi.

Przy ul. Działkowej mieszczą się 2 zakłady pracy. Jest to Miejska Oczyszczalnia Ścieków oraz Centralna Oczyszczalnia Ścieków. Zanim ruszyły prace związane z budową obwodnicy Stalowej Woli i Niska ul. Działkowa była w wielu miejscach łatana, ale bez trudu można było się nią poruszać. Teraz, ze względu na toczące się roboty budowlane, dojazd stał się bardzo utrudniony. Część nawierzchni ul. Działkowej została zerwana. W tunelu, który poprzez Działkową biegnie pod obwodnicą, zostały ułożone chodniki, ale nie został położony asfalt, przez co porobiły się dziury, w których po opadach deszczu, powstają ogromne kałuże. O urwaniu koła nie wspominając.

- Droga jest zdewastowana, zniszczona. Wysypana została jakąś gliną. Deszcze, które padały wypłukały tę glinę i jest po prostu dół na dole, a w nich stoi woda. Jeździmy przynajmniej 2 razy dziennie przez tę drogę. Samochody po prostu gniją, co drugi dzień trzeba by je myć, już nie mówiąc o tym, co dzieje się z zawieszeniem w aucie. Ludzie niszczą buty chodząc po kolana w błocie. Męczymy się tak już od roku- mówi osoba, która zadzwoniła do nas prosząc o interwencję.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiedzialna jest za roboty ziemne w tamtym rejonie.

- Ulica Działkowa była gotowa do układania nawierzchni bitumicznej. Niestety, z powodu zbyt niskiej temperatury nie udało się tego zrealizować, dlatego też wpusty uliczne wystają ponad nawierzchnię drogi i nie odbierają wody, która się tam zbiera. Na razie ze względu na warunki pogodowe układanie nawierzchni bitumicznej nie jest możliwe. Jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą, wykonawca niezwłocznie przystąpi do układania nawierzchni bitumicznej na ul. Działkowej. Do tego czasu, jeśli zajdzie taka potrzeba, ewentualne dalsze naprawy będą realizowane doraźnie. W najbliższych dniach poprawiona zostanie tam nawierzchnia z kruszywa- obiecuje Joanna Rarus, Rzecznik Prasowy GDDKIA.

Docelowo ulica Działkowa ma przejść przebudowę. Miasto w tej sprawie ogłosiło przetarg w połowie grudnia ubiegłego roku. W pierwszej kolejności wykonawca ma zająć się dokumentacją projektową, dopiero później przystąpi do prac budowlanych.

Droga ma rozpoczynać się od ul. Wałowej i prowadzić w kierunku wjazdu na błonia, a następnie będzie ciągnąć się w stronę nowego wiaduktu, który powstaje w ramach budowy obwodnicy Stalowej Woli. Przejdzie też pod wiaduktem i będzie kierować się w stronę skarpy, a następnie oczyszczalni ścieków. W ciągu drogi zaplanowano 2 wyniesione skrzyżowania: pierwsze przy oczku wodnym, drugie przy ul. Podgórnej. Wzdłuż drogi mają pojawić się ścieżki pieszo- rowerowe oraz parkingi. Finału wszystkich prac powinniśmy spodziewać się pod koniec czerwca 2023 roku.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

mądry inaczej vel pseudointeligent, no po co ja mam się tu z tobą przemawiać, powiem tak, masz rację, jak we wszystkich twoich bzdurach które piszesz, ja poczekam na oddanie tej obwodnicy czteropasmowej i wtedy zrobię z ciebie ubaw.
Pozdrawiam naczelnego itd.

~pytanie

Do taka prawda , czy ty na wszystkim się znasz i czy są tematy o których nie masz zielonego pojęcia bo wszędzie cię pełno.

~pytanie

Do taka prawda , czy ty na wszystkim się znasz i czy są tematy o których nie masz zielonego pojęcia bo wszędzie cię pełno.

~mądry

Do emeryta e2rds, a ta obwodnica w CHARZEWICACH ma drogi serwisowe czy nie ma. Wiec po co robisz ze siebie idiotę że na odcinku do NISKA tej serwisówki nie będzie. Według takich mędrców jak ty tylko przy autostradach buduje się drogi serwisowe.

~Skarbonka

I cyk 90 gr

art2deco

Cały artykuł żeby pokazać napis precz z kaczystami? Dajcie spokój, zaczyna to przypominać zachowanie Demokratów w USA umiech

~Eke

Trwa budowa, a dziadki narzekają.
Ręce normalnie opadają...

e2rds

~@e2rds, przyjmij do wiadomości jeśli masz odrobinę rozumu, że z(@) małpami tymi fałszywymi nie dyskutuję, te prawdziwe są o wiele mądrzejsze. Jeśli rozum z językiem masz w butach to ze mną nie dyskutuj małpo bo tak się przedstawiłeś.

REPUBLIKABANASI

Napis w tuneliku jest extra dodac mozna jeszcze ***** ***

qmek

Przygotowana do położenia masy bitumicznej jest dawno, teraz gdy zrobił się szum to tłumaczenie proste - pogoda. Ciekawe czy wykonawca uzgodnił z zarządcą drogi wszystko.

~@e2rds

małpeczko przyjmij do mózgu że to plac budowy jest.
jak zbyt duża to wiedza to cóż... wyp****aj!

e2rds

drogowiec, dzikie świnie dla mnie to nie nowość, radze sobie z nimi od dawna i nawet są niezłe, gorsi od dzikich świń są sfrustrowani drogowcy którym zwraca się uwagę na niedoróbki, a jeszcze gorszą sprawą są bezmyślni kierowcy co innym może będą kazać piechotą nosić na plecach beczki po opróżnionych szambach, tylko tego nie da się odpiąć od samochodu, to jakie szambo trzeba mieś w głowie. A droga winna być wyrównana i po co filozofowanie, czas skończyć z bylejakością.

~Janek

W tym mieście są większe problemy nóż głupia dziura w drodze

~drogowiec

e2rds, nie odzywaj się do mnie trolu przebrzydły bo cię dziką świnią poszczuję

~Loczek

Chałas z elektrowni mi przeszkadza wyłączyć trzeba.

~Loczek

Aaaaaa wszystko mi przeszkadza aaaaaaaaa

~toico

inwestor powinien zapewnić busa i niech jeździ wahadłowo od oczyszczalni do oczka i przewozi zainteresowanych

~emmet

Do tych mądrali co piszą, żeby zostawiać auta gdzieś indziej i przejść 300 metrów piechotą napiszę tylko, że w tych firmach są auta służbowe, (osobowe, ciężarowe i wozy asenizacyjne) i te jeżdżą tędy codziennie i to wielokrotnie, też mają parkować "na górce" 300 metrów od firmy? Może zanim coś napiszecie to pomyślcie.

~~qwerty

Logika logiką, a doświadczenie swoją drogą - jeśli na 2 zmianie zostaje 1 osoba na dyżur, to w oczywisty sposób będzie wracać sama. To nie Huta sprzed 30 lat, gdy cały oddział kończył wspólnie i wracał wspólnie. Za chwilę napiszesz, że przecież można iść uzbrojoną, w widły na przykład. I taka to z wami rozmowa. Zapraszam zatem na spacer - ciemno, mokro i bloto, trolle to lubią.

~taka prawda

Do qwerty, tak jeśli tam pracuje dużo ludzi to idąc razem nic im nie grozi czy do domu czy do pracy. Zanim coś napiszesz zawsze używaj logiki.

~~qwerty

Panowie oczywiście tacy mądrzy, "piechotką", "każdy może dojść", "drogowcy mógliby zamknąć"... We wspomnianych dwóch zakładach pracy, do których prowadzi droga, pracują kobiety, od 30 do 60 r.ż. Proszę więc, panowie cwaniacy, pochwalcie się, który pozwoliłby swojej matce, żonie, córce uprawiać spacery w tamtych okolicach o świcie lub po zmroku - tam pracuje się w systemie zmianowym, a pora roku jaka jest, każdy widzi. Powroty z pracy pieszo, w ciemności po takich peryferiach to raczej kategoria sportów ekstremalnych. Naprawdę panowie, pomyślcie dwa razy zanim klikniecie Enter. Chyba, że jesteście z tych, którzy pod artykulem o zaatakowanej na zadupiu kobiecie napiszą "a po co tam lazila" - wtedy wasza logika trolla jest spójna.

~rowerzysta

Te zdjęcia to były robione w październiku bo tam teraz żadnej wody na tej drodze nie ma.

~kierowca

Do e2rds, uderz w stół i nożyce się odezwą, po co te banialuki brednie piszesz. Inwestycja jest nie skończona i nikt nie ma prawa jej oceniać przed zakończeniem. Tam jest piękny dojazd do oczyszczalni tą nową drogą serwisową od VIVO do tego tunelu, tylko nie wjeżdżaj do tunelu a skręć w lewo , wszędzie jest fajny asfalt. Ale ty zawsze swoje 5 groszy głupoty musisz wszędzie dołożyć.

~kierowca

Przecież ta inwestycja nie została skończona jak można cokolwiek oceniać przed zakończeniem inwestycji? Gdyby firma która buduje obwodnicę była złośliwa to po obu stronach tego tunelu postawili by znak zakaz wjazdu dla każdego bo ja bym tak zrobił. Ale jak nie pasuje to zostawić samochody na parkingu przy VIVO i piechotką te 300 metrów każdy może dojść. Pracownicy huty zwłaszcz dawniej po 5 kilometrów na nogach chodzili do pracy i z powrotem i jakoś nikt nie narzekał. Tylko idioci użyteczni narzekają na przejście które jest w trakcie budowy.

e2rds

rowerzysta, podpisuj się tym właściwym nickiem pseudointeligent i nie rżnij głupa.

e2rds

drogowiec na idiotę to ty tu wychodzisz bo nie potrafisz czytać, ten kierowca, a myślę, że piszesz o adwersarzu "pracownik" bo innego nicku typu kierowca tu nie pisze, tamtędy dojeżdża do pracy i ma rację i g..no go obchodzi że to nadal PLAC BUDOWY, droga ma być przejezdna i niech ją co jakiś czas poprawiają.

~rowerzysta

Ten portal to upadł poniżej dna tylko plotkami się idiotycznymi zajmują zamiast napisać chociaż jeden interesujący artykuł. Jeżdżę pod tym tunelem rowerem codziennie i jest to bardzo fajna droga. Druga sprawa każdy hejter który chce dojechać do oczysczalni może skorzystać z tej drogi serwisowej w kierunku VIVO bo jest nowiutka i równa jak blat stołu.Wcale nie musi po tym tunelem przejeżdżać a dziś po opadach śniegu jest tam wszędzie przepięknie i nawet pod tym tunelem równiutko jak na stole.

~Janek

Wyjazd z tunelu w kierunku błonia jest zdecydowanie za wąska dwa samochody się nie mieszczą jadąc w przeciwnych kierunkach

~drogowiec

Temu idiocie - kierowcy co mu nie pasuje, to się przypomina że to nadal PLAC BUDOWY!!!!
Nie podoba się? To WYPIER****Ć!!!

~atam

Napis w tunelu jest ciekawy - ciekawe co pierwsze zrobią, zamalują czy drogę.