Pieniądze na transport zbiorowy trafią też do naszego powiatu

Image

Ponad 50 mln zł trafi do podkarpackich samorządów w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wyniki naboru ogłosiła wojewoda Ewa Leniart. Wśród beneficjentów znalazł się powiat stalowowolski.

– Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych został stworzony jako rządowy instrument wsparcia dla organizowania transportu publicznego dla tych kursów, które są oczekiwane społecznie ale nieopłacalne ekonomicznie– mówiła podczas konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart.

Wojewoda dodała także, że Fundusz stanowi realne wsparcie przewoźników w czasie pandemii.

– Wiemy, że warunki epidemiczne wpływają na sytuację przewoźników w naszym regionie. Przepisy sanitarne ograniczają liczbę osób, które mogą być przewożone w ramach transportu publicznego, stąd obserwujemy duże zainteresowanie Funduszem Rozwoju Przewozów Autobusowych- dodała wojewoda.

W ramach przeprowadzonego naboru wnioski złożyło 45 organizatorów, natomiast po dokonaniu oceny, dofinansowanie otrzymało 40 z nich.

Na cały 2021 r. na dofinasowanie przewozów autobusowych dla Województwa Podkarpackiego przeznaczono 50 389 184,96 zł. Maksymalna kwota dopłaty w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. wynosi 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

Wnioski o objęcie dopłatą mogą składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, z wyłączeniem związku metropolitalnego i ministra właściwego do spraw transportu, tj. gminy, związków międzygminne, powiaty, związki powiatów, związki powiatowo-gminne, województwo.

Największymi beneficjentami są:

Związek w Powiecie Jasielskim – 13 032 207,00 zł,

Powiat Jarosławski – 9 719 393,10 zł,

Związek Gmin PKS Rzeszów – 7 342 280,28 zł,

Powiat Stalowowolski – 7 291 515,30 zł.

Dofinansowanie otrzymało 301 linii autobusowych, na 16 261 066,51 wozokilometrów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Iza

Potrzebna kasa na autko służbowe dla prezesa. Byle czym nie będzie codziennie dojeżdżał na trasie Rzeszów stalowa Rzeszów

wyborca

Czy jest sens dopłacać do dawno upadłej komunikacji międzymiastowej? Tego tak nie da się naprawić, kiedy klienci odeszli.

~Irma

Taxi 2,5 wiec jest taniej. Ale kto bogatemu zabroni.

~Siema

W sumie nowy Centralny Peron Charzeiwce już mamy i nowe centrum przesiadkowe też, teraz jeszcze zatrudnić statystów i wysłać PKS em w najdalsze zakątki powiatu.
Wsiądź do PKS u byle jakiego. Nie dbaj o bagaż, nie dbaj o bilet. Ściskając w ręku kamyk zielony, Patrzeć jak wszystko zostaje w tyle...

~retok

Bo najłatwiej jest rozdawać cudze pieniądze a rząd nie ma własnych pieniędzy tylko rozdaje NASZE! Z naszych podatków! A przepraszam... z OPŁAT! Przecież nie należy używać tego paskudnego propagandowego słowa 'podatek'!

~a-daś

Zamiast kolei na połączenia z Charzewic.
Dobre i to.