Nauczyciele będą testowani na obecność koronawirusa

Image

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Badania będą dobrowolne i bezpłatne.

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu będzie ok. 168 tys. osób.

Na terenie województwa podkarpackiego chęć udziału w badaniach potwierdziło ponad 7000 nauczycieli i pracowników administracyjnych ze szkół.

Testy będą wykonywane metodą RT-PCR w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie oraz pięciu innych laboratoriach na terenie województwa. Dla sprawnego przeprowadzenia badan na terenie naszego województwa przygotowano 121 punktów wymazowych, zapewniono 24 zespoły wymazowe oraz 19 zespołów WOT.

Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~brawo

SZWAJCARIA zabroniła SZCZEPIEŃ na Cowid19 Brak badań na skuteczność i na skutki UBOCZNE po szczepieniu Brawo Szwajcaria

~Gal

Po co testować nauczycieli, jak nie testują dzieci? Co za bzdurny pomysł. I co w poniedziałek nauczyciel przetestowany i będzie zdrowy ,a we wtorek zarazi się dzieciaków. I ci da test? Trzeba szczepić.

~auster

do "Stalowka" i "hahaha" - po co wam to testowanie? Kolejny głupi pomysł testować ludzi testami, które nie są wiarygodne i kompletnie nie nadają się do diagnostyki.Szkoda kasy na testy.

~hahaha

a gdzie podziało się testowanie całego Podkarpacia??co chwilę inne decyzje.

~KingaSowa1984

To jest taki świetny test , że sprawdzony na kiwi i soku tymbark jabłko daje wyniki pozytywne, więc nie tyle wykrywa wirusa co odczyn kwaśny. Czy na tej żałosnej podstawie można nadal skazywać dzieci na zdalną naukę, która do niczego nie prowadzi...Do kryzysu gospodarki i służby zdrowia.... Nauczyciele dostają ponad 2000 zł miesięcznie za siedzenie w domu i wysyłanie testów z kahoot et cetera....a rodzice albo nie mają pracy , albo nie mogą jej odjąć bo muszą zostać w domu z dziećmi jako nauczyciele 12h na dobę

~Madka

Zdecydowanie, nieroby do roboty. Moje bombelki muszom mieć kontakt z innymi dziećmi. Ja też chcem mieć kontakt z innymi madkami. Pazurki się nie zrobiom jak dzesika i brajan są w domu. No i laptok ze szkoły ma szybkiego fejsa.

~MAJKA

Dokładnie tak im to trwa dłużej widać jak to jest naciągane testy falszywe szczepionka idzie nie tak co dalej ludzie maja dosyć tylko patrzeć jak ludzie wyjdą na ulicę

~wars

I dalej ta sama ściema. Po kiego grzyba robić testy nauczycielom, skoro wiadomo, że testy PCR są niewiarygodne? Może rządowi o to chodzi, żeby przedłużać w nieskończoność zamknięcie szkół, bo na pewno część testów okaże się dodatnia (fałszywie). Ale dla władzy będzie to pretekst do utrzymywania nauczania zdalnego, a w dalszej kolejności do ZMUSZANIA nauczycieli do szczepienia się eksperymentalną szczepionką! Szkoda mi nauczycieli, bo mają przechlapane. Ale też szkoda dzieci i młodzieży, gdyż ogranicza się im konstytucyjne prawo do nauki. To strata, którą trudno będzie nadrobić, gdyż zaplanowana epidemia może jeszcze potrwać długo.

~roman

najpierw testy, pozniej po testach beda chorowac, pozniej szczepionka, pozniej nastepna szczepionka i tak w nie
skonczonosc

~STALOWKA

Oszysci z pisu mieli zrobic na podkarpaciu testy przesiewowe ,i na obiecankach jak zwykle sie skonczylo,klamcy!

~john

nie jeden posiedzi w domu 2 tygodnie nic mu nie bedzie moze nawet test wyjdzie fałszywie pozytywny ale dla zasady kwarantanna bedzie

~Mamusia

Te nieroby chcom uczyć mojego dzieciaka? No jak mogom? Przecież majom płacone z moich podatków. Wprawdzie nie pracuje, ale mój konkubent zarabia. Coś mówił, żeby się nie ujawniać, bo podatki. Ale nie wiem o co chodzi.

~Grześ

Sam się szczep Karol.

~Karol

I co to da?
Gdyby zaszczepić nauczycieli to szkoły mogły by działać. Ale gdzie tu logika? To jest logika PiSu.

~Karol

I co to da?
Gdyby zaszczepić nauczycieli to szkoły mogły by działać. Ale gdzie tu logika? To jest logika PiSu.

~Remeber

Przypominam że niejaki Duda obiecał w maju załatwić szczepionki od Trumpa. Gdzie są owe szczepionki? Ile załatwił? Szczepionki te które mamy wynegocjowała z wytwórcami UE. Tak dla kolegi pytam!

ziuta

Bardzo to "logiczne": testowanie nauczycieli, którzy od listopada nauczają zdalnie, z reguły z domów. Zaś nauczyciele oddziałów przedszkolnych, przedszkoli, którzy non stop pracują z dzieciakami w placówkach, są całkowicie w tych testowaniach pominięci. I pewnie szczepieni będą w bardzo odległej przyszłości :/

~mama

Dokładnie. Siedzą w domach i jeszcze im za to płacą. Żyć nie umierać (również na Covid19). Tylko galerie jeszcze muszą otworzyć, bo co będziemy robić jak "bombelek" będzie w szkole? Ja jestem odpowiedzialnom maDkom. Nieroby do roboty, ktoś musi zarobić na mojom pińcetke.

~Do sasy

A ty chcesz żeby z covidem poszli do pracy? Gratuluję poziomu intelektualnego.Teraz rozumiem skąd ta nienawiść do nauczycieli.

~Sasa

Nierobom testy robić żeby posiedzieli w domu 2 tygodnie dłużej. Nieźle.

~ha,ha,ha

antystal wie co mówi, przecież jej mózg nawet jak kiedyś działał to już dawno przestał a teraz wiemy dlaczego- olej się zestarzał. Cała reszta zresztą też.

~Ppp

W sklepach emeryci. W MKS emeryci. Na rynku emeryci.W kościele emeryci.
Trzeba ich zaszczepić ,żeby mogli grasować na mieście bo się zwyczajnie nudzą.A nauczyciele i ludzie pracujący na końcu.

~No tak

Marnotractwo testów

~antystal

Na wprzód wpierw to sprawdżta poziom oleju w głowach nauczycieli bo po takich wakacjach jakie mieli to ten olej już się zestarzał.

~Wkurzony

Zaszczepić trzeba nauczycieli A nie testować. Angole i Niemcy już doszli do tego że wprawdzie dzieci nie chorują ale są idealnym rozsadnikiem wirusów.

~Oerlikon

Drodzy nauczyciele, zastanówcie się czy chcecie brać udział w eksperymencie medycznym. Wy którzy niesiecie kaganek oświaty bądźcie odważni, bo w ostatecznym rachunku tylko to się liczy.

~Rytu

Zobaczymy czy nauczyciele z 7 się zaszczepić. Jest tam kilka antyszczepow którzy rozum stracili. Oby rodzice się za to wzięli bo głupota zawsze idzie pod rękę z tragedia.nauczyciele 1-3 i wspomagający to do was się mówi.

~Stalowianka

To jakiś cyrk.Kogo to uchroni?

~Rodzic

Nauczyciele powinni zostać zaszczepienia, a nie testowani. Co da testowanie nauczycieli jak dzieci nie będą testowane i przywloką choróbsko. Już nic głupszego nie mogli wydumać.

~Demo

@maszynista mogłeś się uczyć i zostać nauczycielem! Czemu tego nie zrobiłeś?