500 plus. Na co mieszkańcy Stalowej Woli je przeznaczają?

Image

Każdy kto ma dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia, może w naszym kraju starać się o świadczenie 500 plus, wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus. Pieniądze powinny być przeznaczone na rozwój młodych obywateli, mają pomóc rodzinie w częściowym pokryciu wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.

Coraz częściej mówi się jednak o tym, że państwo powinno zweryfikować zasady przyznawania pieniędzy, że np. świadczenie powinny dostawać tylko rodziny, w których ojciec lub matka pracują płacąc podatki i że powinno być ono uzależnione od dochodów rodziców i że nie powinno być nagrodą dla osób, które nie chcą pracować z wygody i lenistwa zerując na społeczeństwie.

Na co 500 plus wydają nasi Czytelnicy? Na to pytanie odpowiedzieliście biorąc udział w sondzie na naszym portalu.

Większość, bo 34,6% respondentów, po prostu dokłada te pieniądze do budżetu domowego. Jest to więc pula gotówki, która ogólnie wzbogaciła ich portfele pozwalając na życie na nieco lepszym poziomie. Pieniądze więc w tym przypadku wydawane są na bieżąco. 16,4% wprost przyznaje, że pomoc od państwa najzwyczajniej w świecie przejada.

Przedsiębiorczy rodzice próbują odłożyć gotówkę na przyszłość swoich pociech. Biorąc pod uwagę, że świadczenie przestanie być wypłacane wraz z pełnoletniością potomka, a właśnie wtedy będzie on szedł na studia, które- nie czarujmy się- są bardzo kosztowne, pieniądze będą potrzebne jak nigdy dotąd. Samo wynajęcie pokoju w dużym mieście, bez wiktu i opierunku kosztuje krocie. Przyszłościowo myśli niespełna ¼ respondentów. Odkłada więc na dalsze lata i edukację dziecka 21,1% Czytelników z pełną świadomością zdając sobie sprawę z tego, że za kilka lub kilkanaście lat może nie podołać wydatkom na edukację.

Spora grupa respondentów uważa, że ma prawo pieniądze swojego dziecka wydać… na samego siebie. Aż 9,8% biorących udział w badaniu mówi wprost: za 500 plus kupuję coś sobie. Równocześnie 7,1% wykorzystuje pomoc od rządu na podniesienie poziomu wiedzy dzieci opłacając im dodatkowe lekcje i korepetycje. 2,7% odkłada świadczenie na wakacje, a 3,2% przyznało, że hojnie oddaje tę kwotę swojemu potomkowi jako kieszonkowe. Zapewne więc, jak nietrudno się domyśleć, pieniądze te upłynniane są na bieżąco. Są też tacy, a jest ich 5,1%, pomoc od państwa mają „w głębokim poważaniu” i nie starają się o świadczenie wcale.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~uczony

Do oswiecony, ciemniaku to odpowiedz sobie na pytanie dlaczego peło nie kupowało sobie głosów za nasze pieniądze?

~oswiecony

zadaniem programu 500+ , jest kupowanie glosów ciemnej gawiedzi, za jej własne pieniądze. /eot.

~Sasiad

Na podlesnej sa imprezy od 18 do 23 na to przeznaczane sa pieniadze

~@takap....

@takaprawda, ośmiorniczki po, to przy dealch tych barbarzyńców to dziecięca igraszka. Prawda wychodzi na jaw, jak grabią i rozdają kasę swoim rodzinom i kolesiom! Wszytko wam się należy jak powiedziała babcia Beata.

~Oerlikon

Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli.

~Loho

Taka prawda!!!
Ty jak zwykle swoje pierdy piszesz,zmień płytę bo nudna

~Kazek

Skoro to cos z dziecmi, to kupuje prezerwatywy luksusowe firmy Love Much Stimulante.

~Kazek

Skoro to cos z dzieciami, to kupuje prezerwatywy luksusowe firmy Love Much Stimulante.

~Kazek

Skoro to cos z dzieciami, to kupuje prezerwatywy luksusowe firmy Love Much Stimulante.

~taka prawda

Do małpy, jeszcze o szczuciu obecnie w POLSCE sąą 2 szczujnie to TVN 24 i POLSAT NEWS i ty o ty dobrze wiesz. Bo jak przy korycie siedzieli ci z peło to wszystkie media mieli pod swoimi brudnymi łapskami i robili wszystko aby POLACY prawdy się o nich nie dowiedzieli bp prawda to utrata koryta. Gdyby nie taśmy prawdy od SOWY to kto wie czy dalej by mi na głowę codziennie nie srali.

~takaprawda

Tak , tak małpo ignorancie teraz przy korycie siedzą ignoranci a POLACY żyją jak w raju. A 6 lat temu siedzieli cudotwórcy a w POLSCE było ponad 20 procentowe bezrobocie. Teraz w czase pandemii mamy 6 procentowe bezrobocie i gdyby nie pandemia to w POLSCE bezrobocia by nie było. Tacy ignoranci rządzą teraz w POLSCE to aby do końca świata i jeden dzień dłużej rządzili. Bo gdyby ci co dostali kopa wrócili do koryta to ja codziennie bym się czuł jakby mi ktoś codziennie srał na głowę.

~antystal

Do doktor. Kiedyś już tam byłem i co doktory nic nie uradzili. Kazali iść do domu i być grzecznym. No to ja poszjeł i tak se siedzę. A pińcet to mi dali Kaczyński nasz kochany a nie doktory i tera to tylko łon może se je wziąć. A nie ma sprawiedliwości bo łon nie ma pińcet a chyba mu by się przydało na piwko by mioł. A zresztą to dowidzenia.

dezyderata

Ja wydaje na podwyżki, podatki i opłaty wprowadzone przez PIS
Kiedy przyjdzie zaległy zasiłek rodzinny z urzędu miasta SW? Tak mało jest pieniędzy ze na nagrody dla urzędników są pieniądze ale dla na wypłaty dla zwykłych obywateli brakło?

~@takaprawda

@Takaprawda teraz przy korycie siedzą ignoranci bez kompetencji, szpenfedziarze, którzy jedynie co potrafią to szczuć, dzielić i obdarowywać się wzajemnie stanowiskami, premiami, robią deale z narciarzami z maseczkami, respiratorami, spółkami z braćmi, fundacjami rodzinnymi itd. i to wszystkiego za miliardy z naszych podatków. Teraz pokazali jak bez żadnego umiaru i bezszczelnie można korzystać z koryta. Premie im się należą, stołki tez im się należą! Komuna w TK!

~***** ***

Kolejny rok w podłej peerelowskiej melinie. ***owskie mendy to zrobiły. Nic się nie zmieni. Lepiej iść do pierdla.

***** *** i ich patologiczny elektorat!

Jak można było zlikwidować MDM?!

Ceny mieszkań niedługo sięgną księżyca, a jeśli trafi się jakaś okazja, to w moment znika najczęściej na wynajem.

Za wszystko ***** zapłacicie!!!

~Januszek

Ja wydaje na gorzałę i papierosy.

~j-23

do ojciec -- ojciec puknij się w łeb i weź się za robotę a będziesz żył w" dobrobycie"

~j-23

Dalej proszę o informacje gdzie jest ta fabryka maseczek na cały świat bo chcę pokazać dzieciakom

~Cała prawda

Tu nie ma nic do rzeczy partia. Wykorzystuje się naiwność i głupotę zaściankową i to wszystko.

~takaprawda

Do calaorawda, tak myślą tylko hejterzy co ciekawe kiedy peło siedziało przy korycie nic im nie przeszkadzało. Teraz gdy POLACY mają najlepszy rząd w dziejach POLSKI nagle im wszystko przeszkadza. Co hejterze uważasz , że najlepsze stanowiska w POLSCE hejterzy powinni objąć . Paranoiku lecz się w przychodni na WYSZYŃSKIEGO, po co te głupie wypociny produkujesz?

~takaprawda

Do calaorawda, tak myślą tylko hejterzy co ciekawe kiedy peło siedziało przy korycie nic im nie przeszkadzało. Teraz gdy POLACY mają najlepszy rząd w dziejach POLSKI nagle im wszystko przeszkadza. Co hejterze uważasz , że najlepsze stanowiska w POLSCE hejterzy powinni objąć . Paranoiku lecz się w przychodni na WYSZYŃSKIEGO, po co te głupie wypociny produkujesz?

~Calaorawda

Państwo aby dać obywatelom, musi najpierw zabrać obywatelom, a po drodze zabierając i przekazując uszczknąć „małe sumki” z tego obrotu kasą dla „swoich” szwagrów, żon, kochanek, dzieci, kuzynów kumpli partyjnych, w postaci premii, nagród, bonusów, stanowisk, które im się po prostu należą!!!!!!!

~doktor

Do antystal, zgłoś się do przychodni na WYSZYŃSKIEGO bo inaczej stracisz 500 plus.

~pomyśl

Do podatnik, bardzo się mylisz bo w czasach jak przy korycie siedziało peło też płaciłeś te składki a peło nic ci nie dało. Tak na to wszystko musisz patrzeć a z tą składką rentową to nigdy nic nie wiadomo bo np. jadąc gdziekolwiek samochodem jesteś pewny , że dojedziesz. A jak ulegniesz wypadkowi to skąd wiesz czy nie będziesz potrzebował renty? Takie głupie filozofowanie zawsze źle się kończy dla takich jak ty.

~antystal

Ja to se kiełbasy troszku kupuje i se że moim chłopackiem 5 lat podjadamy. I w d... e pis mamy. Aha i jeszcio troszku piweczka tak 4-5 puszeczek na dziń sobie przechylam a synek to tak troszku dostaje i mówi że bardzio dobje jest piwko. Dobranoc państwu.

~Himen

Co ten troldeko takie akrywne? Reszta wymoczków bez pracy? smiech2

art2deco

Dzieci będą musiały nadrobić stracony czas nauki w szkołach. Będzie ciężko niektórym a innym nie.

~święty

a chleją pijusy bez umiaru, patologia jedna stalowowolska....

~tikatak

serio uwierzyliście w te 9,8 % ?

~podatnik

Z mojego wynagrodzenia zabierają mi do zus składki emerytalne i rentowe. Te rentowe wiadome jest, że przepadną bo ich nie wykorzystam. Do składek rentowych zabierają podatek więc w sumie to co mi zabierają z moich pieniędzy, częściowo mi zwracają w postaci 500+ są to więc moje pieniądze, przeze mnie wypracowane. Przeznaczam je w całości na kształcenie dziecka bo edukacja kosztuje i jest bardzo ważna, mam na to rachunki więc jeśli chciał by urząd sprawdzić na co wydawana jest ta kasa to nie mam obaw bo tylko i wyłącznie na dziecko.
Na kształcenie dziecka już pełnoletniego nikt mi nie zwraca dodatkowo kasy jedynie drobne ulgi podatkowe roczne to trochę niwelują.
Zaznaczam jednak, że pieniądze te są to moje, przeze mnie wypracowane pieniądze i nikt inny mi się do nich nie dokłada.