Na co warto zwrócić uwagę planując zakup tuszy do drukarki?

Image

Charakterystyczną cechą tuszu do drukarki jest to, że kończy się w najmniej spodziewanym momencie. Gdy, już jednak nadejdzie ten moment, że trzeba wymienić tusz to nie pozostaje nic innego jak kupić nowe pojemniki z tuszem (w przypadku drukarki atramentowej) lub nowy toner (w przypadku drukarki laserowej). Na co warto zwrócić uwagę planując zakup tuszy do drukarki?

Wybierz tusz, który pasuje do Twojego modelu drukarki i kup kilka sztuk na zapas

Po pierwsze, warto pamiętać o tym, żeby kupić co najmniej jeden zapasowy tusz, gdyż w momencie, w którym zabraknie tuszu z pewnością będziemy bardzo żałowali, że akurat nie mamy tuszu pod ręką.

Podczas zakupu tuszu kluczowym elementem jest wybranie takiego pojemnika z tuszem, który będzie pasował do naszej drukarki. W związku z czym trzeba się zorientować jaki model drukarki posiadamy i kupić pasujący tusz. Jeśli nie wiesz jaki model drukarki posiadasz to zazwyczaj takową informację znajdziesz na obudowie urządzenia (przykładowy model drukarki to np. HP OFFICEJET PRO 6960). Następnie wystarczy w wyszukiwarkę wpisać nazwę modelu plus frazę „tusz”, żeby bardzo szybko się zorientować jakie pojemniki z tuszem (lub jaki tonery) będą pasowały.

Wybieraj tusze wysokiej jakości

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to by kupowane tusze były odpowiedniej jakości. Niestety kupując tanie zamienniki zdarza się, że tusz szybko wysycha lub drukuje z niezadowalającą jakością. Dlatego najlepiej kupować tusze w zaufanych sklepach internetowych od zaufanych i polecanych producentów.

Warto wiedzieć, że zarówno oryginalne tusze jak i tak zwane zamienniki oferują bardzo dobrą jakość druku. Kluczem jednak jest zakup części zamiennych od zaufanych producentów, oferujących produkty wysokiej jakości. Warto kupować tusze do drukarek w sklepach, które dają gwarancje na swoje produkty oraz w razie jakichkolwiek problemów (np. z jakością lub zamontowaniem pojemnika z tuszem) oferują pomoc i doradztwo.

Źródło zdjęcia:

junpiiiiiiiiiii / Shutterstock.com

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xyz

Może w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na poprawną odmianę rzeczownika "tusz" :-)))))