Wrzucajcie nakrętki także na Czarnieckiego

Image

Przy WTZ przy Stowarzyszeniu Szansa, które mieści się przy ul Czarnieckiego 1, pojawiło się serce na nakrętki, które ufundowała trójka radnych ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego. Są to: Dariusz Przytuła, Renata Butryn i Damian Marczak.

Serce na nakrętki ma 135 cm wysokości, 145 cm szerokości i 51 cm grubości. Pomieści około 100 kg nakrętek. Te pierwsze wrzuciła trójka radnych, prezes stowarzyszenia Szansa Maria Kasprowicz oraz warsztatowicze z WTZ przy Stowarzyszeniu Szansa.

Jak podkreślił radny Dariusz Przytuła, wcześniej niejednokrotnie otrzymywał od mieszkańców wiele sygnałów dotyczących tego, że przydałoby się miejsce (pojemnik), gdzie można by wrzucać plastikowe nakrętki tak, by mogły być one później sprzedawane, a dochód z nich mógłby pójść na szlachetne cele. Radny Przytuła zgłosił ten pomysł w urzędzie miasta, ale nie uzyskał żadnej odpowiedzi w tym temacie.

- Postanowiliśmy sami zakupić serce na nakrętki. Zbieranie nakrętek jest bardzo cenne, ponieważ jest to surowiec bardziej opłacalny niż butelki PET. Mam nadzieję, że pomoże to Szansie i osobom uczęszczających tutaj na warsztaty- mówi Dariusz Przytuła.

Jak podkreśla radna Renata Butryn akcja z jednej strony uwrażliwia na potrzeby społeczne, z drugiej wyrabia nas wrażliwość na dbałość o ekologię.

- Sprzedaż tych nakrętek daje różnym stowarzyszeniom, m.in. Szansie, możliwość na to, żeby powiększyć swój budżet czy to na rehabilitację, czy inne cele. A po drugie, dbamy o środowisko. Chciałabym zaapelować, żeby to dobre serce, razem z ekologią, połączyli nauczyciele, wychowawcy w szkołach i przedszkolach, żeby zachęcili dzieci do przynoszenia nakrętek. Obiecuję, że jeśli będzie problem z dostarczeniem nakrętek do tego serca, to my to zrobimy. Zapewnimy transport, odbierzemy je i przewieziemy je tu- mówi radna Renata Butryn.

By pomóc innym nie trzeba robić wiele, czasem wystarczy drobny wysiłek. W tym przypadku będzie to zbieranie nakrętek z napojów, płynów itd. i zaniesienie ich do pojemnika w kształcie serca. Oprócz serca, które ufundowali radni, na terenie Stalowej Woli pojawiły się też pojemniki, których zakup został sfinansowany z budżetu miasta.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~taka prawda

Do tp, cieciu o czym ty gęgasz SZREK przez 12 lat zbudował jeden blok w sąsiedztwie tych 2 bloków. W RZESZOWIE mieszkania do remontu w blokach z dużej płyty są sprzedawane po 6 tysięcy i schodzą jak świeże bułeczki.

~taka prawda

Do tp, cieciu o czym ty gęgasz SZREK przez 12 lat zbudował jeden blok w sąsiedztwie tych 2 bloków. W RZESZOWIE mieszkania do remontu w blokach z dużej płyty są sprzedawane po 6 tysięcy i schodzą jak świeże bułeczki.

~takaprawda

Do tp, gdybym wiedział , ze te mieszkania były tak tanio sprzedawane to bym sobie dwa kupił 50 metrowe pod wynajem bo trzymanie pieniędzy w banku nie ma najmniejszego sensu , odsetki prawie zerowe. Powiedz czy w jakimkolwiek innym mieście w POLSCE sprzedają mieszkania za 3 tysiące 700 złotych za metr kwadratowy. To kradzież w dzień w białych rękawiczkach. Mieszkania za ponad 3 tysiące to były sprzedawane w latach początkowych lat 90.

~@tp

@takaprawda, mieszkania miały być z programu mieszkanie+, bloków miało być 3, a jest dwa,, a koszt za metr kwadratowy miał być 2200 a jak wybudowali to metr kosztował 3700 i miasto zostało z kredytem, a do tego miasto dało ziemie. Więc nie wybudowaliście 3 jak obiecywali i jak na 6 lat i 200 milionów długu to mega blado, ani tym bardziej tanio. Wiec zamilcz pisowska szczekaczko.

~taka prawda

Do manekin, kto ci broni budować tanie bloki i za tsiąc złotych za metr kwadratowy sprzedawać. A ceny mieszkań w bloku wahają się od 5 tysięcy do 20 tysięcy za metr kwadratowy w zależności od miast bo w WARSZAWIE nikt nie kupi mieszkania za mniej niż 10 tysięcy za metr kwadratowy. A u nas tanie mieszkanie kosztuje 5 tysięcy za metr kwadratowy. Ciemniaku oszołomie w 2014 rok to w listopadzie PAN PREZYDENT L.N. doszedł do władzy i co już na początku miał rozdawać taniochę ludziom. Przecież zbudował 2 bloki na ORZESZKOWE gdzie mieszkańcy naszego miasta ostali bardzo tanie mieszkania . A w tym roku zaczynamy tam budować 3 blok na który wiele rodzin
czeka. Ty nie mieszkasz w STALOWEJ i nic nie wiesz co się u nas dzieje, ujadasz gdzieś z jakiejś farmy hejterów nie wiem po co i na co. Rok 2021 dopiero tydzień trwa a ty się podniecasz i robisz za idiotę. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz dla ciebie nasz prezydent to jest PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY i zawsze tak o nim się wyrażaj bo to nie jest twój koleżka abyś go lekceważył.

manukun

Edziu, Nadbereżny obiecał tanie mieszkania i nowe miejsca pracy jeszcze w 2014. Mamy 2021, gdzie to wszystko?

~Ityle

3 X LANS

~taka prawda

Do twarożek, tak ten rady daruś miał na plakatach wyborczych , że wszystkie diety przeznaczy na dobre uczynki ale to była ściema Ja będę na ten temat pisał komentarze codziennie tuż przed następnymi wyborami aby już nigdy na tą ściemę się nie dał nabrać. Powinien wszystkie diety oddać na rzecz ludzi bezdomnych, mieszkających w namiotach przy ulicy PRZEMYSŁOWEJ.

~taka prawda

Do twarożek, tak ten rady daruś miał na plakatach wyborczych , że wszystkie diety przeznaczy na dobre uczynki ale to była ściema Ja będę na ten temat pisał komentarze codziennie tuż przed następnymi wyborami aby już nigdy na tą ściemę się nie dał nabrać. Powinien wszystkie diety oddać na rzecz ludzi bezdomnych, mieszkających w namiotach przy ulicy PRZEMYSŁOWEJ.

~Edek

Obłuda i lans kosztem potrzebujacych.

~ TO JA

fatalne miejsce na ustawienie tam serca zbiorki nakretek serce powinno znajdowac sie czolem do ulicy czarnieckiego a nie z tylu miesce FATALNE

~Aha

Jakim cudem brakuje mieszkań w STW. Skoro dawniej było ponad 70 tys ludnosci w Stalowej a teraz jest poniżej 60. Dużo ludzi wyjechało i tu nigdy nie powroci a na dodatek się buduje nowe bloki

~indoktrynacja

No wstydu nie mają wyciągać ręce po cudze dzieci za dopłatą!

~Inrzynier

To wspaniale! Najpierw kamien do kiszenia kapusty a teraz nakrentki. Polak potrafi.

~Jumasy

Bez Owsiaka otwarcie firmowego lansu i szkolna agitacja do której puszki wrzucać nie ma mocy sprawczej. Gdyby ewentualnie Janda Złota Palma przyjechała przeciąć wstęgę z radnymi z PO to może jeszcze ale bez ekipy TVN to nie to samo.

~Hanka

Super sprawa, ochrona środowiska i przy okazji pomoc innym nie tylko gdy jest Boże Narodzenie, ale można w ten sposób pomagać cały rok

~kłajpeda

3 artykuły o tym.
Pierwszy, że chcą kupić
Drugi gdzie stanie
Teraz trzeci - że już można wrzucać...
Ech... @mieszkaniec masz rację

~mieszkaniec

Oceniam to jako lans.

~Ja lady

Ode mnie nakrętki dostaje tylko osoba która zbiera na jakiś szczytny cel, ostatnio uzbierałam ich 2 pełne reklamówki, nigdy nie dostanie ich nikt z UM za friko.

~Ja lady

A za darmochę chciałoby miasto surowiec wtórny bardzo wartościowy? A nie łaska zainstalować automaty na całe butelki plastikowe żeby choć trochę pomóc środowisku naturalnemu z problemem wszędzie leżących butelek po wodzie i napojach których nikt nie przyjmuje jako butelki zwrotne? Tylko to co cenne interesuje wszystkich czyli nakrętki które są wykonane z najlepszej jakości plastiku? To tak dbacie o środowisko naturalne?

~Twarozek

Piękny lans, brawo dla całej trójki, co będzie następne ? Pomożecie bezdomnym ? Może dieta radnego na cele dobroczynne? Czekam z zapartym tchem na Wasz ruch

~Smoliwąs

Główny cel zbiórki, to dotankowanie oleju w dyniach wspomnianej trójki.

~Sabi

Eric Cantona
Zniczy nie ,ale trociny z pustego łba,możesz rozsypac na błoniach.

cdn..

Informacja Dnia...

~Eric Cantona

Czy wypalone znicze zbieracie?

~mieszkaniec

~~Prawda
Lans to był Nadbereżnego przy zakupie serc za pieniądze z miasta. Ci radni kupili za swoje. I to jest istotna różnica. Tam będę zanosił nakrętki. Dam szansę "Szansie" aby pomogała jeszcze więcej dzieciom niepełnosprawnym i będę dobrze się z tym czuł. Dziękuję radnym za to serce.

~Dyyyy

Brawo ! a luckowe hejterstwo wypad

~Jaga

Jakiś mundrole napisał że we Francji nie zbierają,głupku we Francji ludzie nie muszą zbierać kasy na wózek inwalidzki,protezę nogi czy turnus rehabilitacyjny,tam państwo gwarantuje.U nas państwo to złodzieje

~Polo

Liliana ! Naprawdę jesteś taka głupia i niedoinformowana czy tylko głupa rżniesz?

~Wertykalna

Eva von B
Jak masz pełne kosze zużytych condomow to śmietanę wypij gumę możesz żuć,no pustakom to tylko taka rada.