Miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie na zakup 6 nowoczesnych autobusów elektrycznych

Image

W 2018 r. w taborze Miejskiego Zakładu Komunalnego znalazły się pierwsze autobusy elektryczne, które obsługują komunikację miejską na terenie Stalowej Woli. W tej chwili MZK posiada 10 autobusów elektrycznych 8- metrowych. Jest duża szansa na to, że ulicami miasta będą jeździły kolejne, duże „elektryki”. Każdy z nich ma mieć 12,5 metra długości.

- Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to komunikacja miejska w Stalowej Woli będzie na jeszcze wyższym poziomie. Planujemy zakupić 6 dużych autobusów elektrycznych z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Ruszył duży program elektromobilności. Pierwsze samorządy, które zgłoszą swoje wnioski, mogą liczyć na najwyższy poziom dofinansowania- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny. - To pozwoli nam wejść do takiego bardzo elitarnego grona samorządów, które swoją komunikację publiczną budują w zdecydowanej większości na autobusach zeroemisyjnych, jakimi są autobusy elektryczne.

Jak podkreśla prezydent miasta autobusy elektryczne dają wiele korzyści m.in. zmniejszają hałas i nie emitują dwutlenku węgla. Nowe autobusy jeździłyby w godzinach szczytu, na trasach poza Stalową Wolą.

Miasto jeszcze w tym miesiącu ma zgłosić swój wniosek o dofinansowanie. Wartość tego projektu to blisko 20 mln zł, z czego miasto musiałoby wyłożyć około 3,18 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xxx

A na cholerę te autobusy. Ludzi coraz mniej -jeździ. A jak jeżdżą to własnym autem. Pomysły po cholerze ambitne.
Seniorzy i tak siedzą w domu...!!!!

manukun

@kicha
Nadbereżny kupuje za nasze pieniądze kosztowne gadżety dla komunikacji, ale od 2014 nie potrafił zorganizować odpowiedniej częstotliwości kursowania nawet dla linii nr 4

~Kicha

Dno dna i 3 metry mułu... Po kija stworzonych jest 30 mikrolinii autobusowych, skoro dojechać do miejscowości obok, tzn. do Niska w NORMALNYCH godzinach (dla osób pracujących) ??! Wkurza mnie to. Owszem, są 2 linie na Nisko, ale spod MDK czy z Orzeszkowej nie ma żadnego połączenia, by dojechać do pracy na 7.30.
Kto będzie jeździł tymi megahiperekstra autobusami?
Brak mi słów.

~Ewa

A ja się pytam dla kogo te autobusy. Te które są wożą seniorów i powietrze, nie dając żadnych zysków. Następny kredyt?

~Polak

Pieter dobrze dobrze godosz!!

manukun

Nadbereżny, co mają mieszkańcy z tytułu znalezienia się w "takim bardzo elitarnym gronie samorządów"? Przecież rozkład jazdy autobusów pasuje głównie emerytom, którzy nie płacą za bilety. Ile droższy w eksploatacji jest elektryk w porównaniu do gazowca czy diesla? Przecież to są konkrety, a nie prestiż na koszt podatnika

gswiatek

Prawie pustych autobusów wożących w dużej części emerytów zwolnionych z opłat za bilety będzie teraz jeszcze więcej :-)
Pan płaci, pani płaci...

maszynista

Ale jaja,a skad ma miasto wziasc 3,18 miliona jak kasa pusta i tylko kredyt zostaje.Bylo nie robic glupich rewitalizacji i kasa znalazla by sie.A co do elektrykow to baterie trzeba wymieniac co 5 lat a to koszt ogromny .

~PIETER

Budujcie mieszkania dla ludzi a nie guwnem sie zajmujecie.Myslicie ze powietrze bedzie bardziej czyste w Stalowej Woli?A moze czesc tej sumki na zakup tych autobusow przygarniecie dla siebie ,,,Od dawna okradacie mieszkancow ,nawet na wodzie oszukujecie !! Gdzie sie podzialo 1,5 mln zlotych ktore przejelo Starostwo Powiatowe w ramach sprzedazy dzialki pod budowe blokow ktore sa obecnie w budowie? Kazdy wie ze wladze miasta to po prostu zlodzieje ktorzy nic nie robia dla ludzi. ! Budownictwo sie zatrzymalo od 20 lat nic sie nie dzieje .Ludzie obudzcie sie !!!

~krzywa

Po co kupowac nowe autobusy jak te co sa woza tylko powietrze.

~MottodlaElyty

Burmistrzu Nadbereżny proszę obciążyć Pysznicę i Jastkowice kosztem zakupu autobusów bo to właśnie tam wyprowadza się co roku około 500-800 mieszkańców i to właśnie nowo-wieśniaki korzystają z taboru naszego miasta.