Śmierć na drodze. Zginął 19-letni kierowca

Image

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 3 stycznia 2021 roku około godziny 18:30 w Jamnicy, na granicy dwóch powiatów: stalowowolskiego i tarnobrzeskiego.

Mężczyzna jadący samochodem marki volkswagen passat trasą Stalowa Wola- Tarnobrzeg - DW 871 (auto na stalowowolskich numerach rejestracyjnych), na łuku drogi wpadł w poślizg, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z szosy, dachował, a następnie zatrzymał się na drzewach. Prawdopodobnie zginął na miejscu. Do wydobycia go z pojazdu strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Droga od „Sezamu” w kierunki Tarnobrzega została zablokowana. Na miejsce przyjechała policja ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, straż pożarna i Zespół Ratownictwa Medycznego. Wobec licznych obrażeń jakich doznał kierujący, nie udało uratować się mu życia.

W niedzielę wieczorem padał deszcz, panowały niskie temperatury powietrza. Widoczność na drodze była ograniczona, a śliska nawierzchnia utrudniała podróżowanie. W miejscu, gdzie doszło do tragedii często dochodzi do wypadków.

Decyzją prokuratora ciało 19-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego zostało zabezpieczone do badań. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniać będą okoliczności tego tragicznego wypadku.

Od 31 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r. na Podkarpaciu doszło do 8 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 33 nietrzeźwych kierowców.

Zdjęcia: OSP Grębów

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~andrzej

a ja popieram e2rds , odcinkowy pomiar prędkości nie stosuje się do jednego zakrętu ,lecz do wielu zagrożeń ,a takowe występują na terenie zabudowanym. ja rozumiem utrudnienia związane ze zdrapywaniem kogoś z drzewa i zamkniętą drogę przez wiele godzin z tego powodu, rozumiem że są to emocje po tragedii, ale czy chcielibyście żeby decyzje w sprawie bezpieczeństwa były podejmowane również pod wpływem emocji? i przelicytowywania się co zróbmy? tamtędy przejeżdźa wiele tysięcy pojazdów dziennie a tylko raz na parę miesięcy ktoś nie mieści się w zakręcie. więc po co wymyślać jakieś głupoty podgrzewając emocje, piszecie tu o tym żeby uszanować ból rodziny zmarłego ,więc róbmy to może pisząc mądrze ,w ten sposób uszanujemy nie tylko rodzinę zmarłego ,ale i samych siebie. tego wszystkim życzę w nowym roku.

e2rds

ABC, szanuje innych użytkowników i staram się im nie utrudniać, ty możesz jeździć po swojemu, wolno ci, życzę byś tyle lat jeździł i nie miał żadnego wypadku, bo o to chodzi.

~ABC

Zwolnij, zwolnij gościu bo ja tu frustrata widzę na drodze też?

e2rds

ABC, a kto powiedział, że na tym odcinku ma być 80 km/h, ja bym wprowadził tak jak w mieście 50 km/h, będziemy się głupio licytować, jak tak to zrezygnuj z jazdy samochodem, bo widzę, że przez głupoli mamy ograniczać prędkości, przepustowość dróg i inne fanaberie wprowadzać, a może ruch jednokierunkowy, albo mijankę jak na torze do Lublina, zastanów się bo głupoty piszesz, ty nie masz pojęcia widzę o prowadzeniu samochodu i sytuacjach na drogach. Jak masz takie pojęcie o jeżdżeniu po drogach to już lepiej, rowerek i na błonia, bo może drogi robią się zapchane przez takich kierowców jak ty, drogami trzeba jeździć, sprawnie, z myśleniem co się może stać i myśleć też o innych użytkownikach by im nie utrudniać, jak jeden wybiera się na spacer samochodem, to nie myśleć, że inni też, a drugi jak chce być wariatem, to inni nie muszą powtarzać jego wygłupów, wypadki były, są i będą, od tego się nie ustrzeżemy.

~ABC

Kto powiedział że na tym odcinku ma być 90 km/h, można wprowadzić 80 km/h , i wtedy nie będziesz mial potrzeby wyorzedzania każdej wolno jadącej ciężarówki Jeżeli nie odpowiada Ci odcinkowy pomiar prędkości to zostają fotoradary przynajmniej 3 na tym odcinku, ewentalnie zwężenie drogi tak żeby zmusić kierowców do bezpieczniejszej jazdy. Bo na Policję nima co liczyć ja przynajmniej na tym odcinku ich nie widzialem. Niestety u nas tak jest że za błędy jednostek będą płacić wszyscy.

e2rds

ABC, bardzo często korzystam z tej drogi i wiem jak tam jeżdżą, tylko jest jedno ale jeśli chodzi o odcinkowy pomiar prędkości. Bardzo często jak jadę wlokę się czasem od 50 do 70 km/h za śmieciarką, lub przewożącym drewno, a czasem z zwykłym samochodem ciężarowym i jedzie rząd samochodów, nie możesz wyprzedzić bo z naprzeciwka ktoś jedzie i w takiej sytuacji jak wyprzedzisz i będziesz jechał nawet 130 na pewnym odcinku, to i tak zmieścisz się w czasie na odcinkowym pomiarze prędkości, a ty chodzi o to by ten feralny zakręt pokonać bezpiecznie, tyle, tylko tyle i aż tyle. Tak, że tu odcinkowy pomiar prędkości nic nie załatwi i to nie są dywagacje tylko logiczne myślenie, a ten odcinek drogi to przejechałem przez 50 lat to myślę, że około 2 tys. razy i najbardziej boję się właśnie tego zakrętu by nie trafił się jakiś wariat z naprzeciwka.

~ABC

e2rds ty chyba nie korzystasz z tej drogi to najszybsza droga dojazdowa do Stalowej Woli. Niestety zawsze znajdzie się ktoś, kto w bardzo znaczący sposób nagnie przepisy ruchu drogowego. Nie pomoże tu prostowanie zakretow czy tez profilowanie, to nie tor wyścigowy. Jedynym sensownym rozwiazaniem jest odcinkowy pomiar prędkości, być może tobie to nie odpowiada, ale to twój problem, zawsze możesz do Tarnobrzega przez Sandomierz lub Nową Dębe, to twoj problem. Tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a nie o Twoje prywatne dywagacje.

e2rds

ABC, ty chcesz odcinkowy pomiar prędkości na trasie Jamnica - Stalowa Wola, czy zadbać o bezpieczeństwo na tym feralnym zakręcie, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

e2rds

~@e2rds i znów małpa na forum zabiera głos, a przecież jest znacznie głupsza od tej prawdziwej.

~ABC

Jedynie odcinkowy pomiar prędkości, i temat będzie załatwiony, a jak nie to alfa tam i z powrotem Jamnica - Stalowa Wola - Jamnica, i karać. Nikt nie na ochoty na jazdę przez Kotowa Wolę bo znowu wypadek. A kto powiedział że w lesie nie można zrobić odcinkowego pomiaru prędkości, konkretne przepisy proszę?

~@e2rds

idiota jest jeden ty się nie wypowiadaj miszczu kierŏ.

~cdn.

ejjjjj tyyyyy

jkl
sam się wyprostuj
głąbie kapuściany
są oznaczenia
jakoś znaki też tam widzę
nie bo trzeba gnać mało motor nie wyskoczy
a potem widać miszczóf kierownicy hehe

~jkl

Jakby ktoś wyprostował tą drogę, to by nie zgrzeszył. Zamiast dwóch zakrętów mogłby być tam jeden łagodny łuk.

e2rds

Odcinek zakrętu z ograniczeniem do 80 km/h ma 250 metrów, czas przejazdy z prędkością dopuszczalną to 11 sekund, tylko idiota pokusi sie o odcinkowy pomiar prędkości, jest to fizycznie niemożliwe.

~andrzej

ludzie na co komu odcinkowy pomiar prędkości? ,przecież po zdrapaniu kogoś z drzewa policjant nie wręczy denatowi mandatu. pomyślcie trochę ,tutaj jest temat gdzie młodzi ludzie mają za nic rozwagę.

~L36

Kondolencje dla bliskich ..gdzie te lata 90te gdzie ktoś komuś dał w pysk ,piło się trochę , grandzilo siedziało na ławkach i każdy był cały (kto pamięta ten wie o czym mówię )Teraz pieniądz jest to i auto lepsze i zero życiowego podejścia ,tylko kasa ,torebka przewieszona przez klatę , rurki i zero wyobraźni .

~Ja lady

Panowie....tu się mądrzycie ale sami przekraczacie prędkość. Widzę to każdego dnia no ale tu trzeba pokazać swoją nadinność. Ego mężczyzn zawsze mnie irytowało ale ja nie wyrywna jestem to już nic więcej na ten temat nie napiszę

~...

Czy to przypadkiem nie ten sam
co koziołkował mesiem koło mrówki!!!
Szczyl też 19 latek
Gdzie ta młodzież ma rozum ????
tylko podziękować rodzicom za kluczyki...
Więcej takich a problem z bezrobociem sam się rozwiąże !!!!

~kop

Glupole odcinkowy pomiar predkosci w lesie -jestescie debile!!

jabar

Popieram i za każdy km/h przekroczenia 10-20 zł a budżet byłby uzupełniany na miliony w roku

~Popieram

Powinni tam zrobic odcinkowy pomiar prędkości na dlugosci 5 kilometrow i po klopocie

e2rds

rodzynek, masz racje, co głupiemu po rozumie jak go nie ma.

~KOSA

Selekcja naturalna, szkoda chłopaka ale sam wybrał.

~kris35

Proponuję chwilę przyjrzeć się wrakowi. Po lewej stronie jest tył samochodu. Prawa strona zniszczona ale w miarę cała . Ale tył zmasakrowany duże gorzej. Co trzeba było od.... ać ?

~kierowca

Ja też mało życia na tym zakręcie nie straciłem jechałem w kierunku TARNOBZEGA a z TARNOBRZEGA jechał TIR i spokaliśmy się a samym zakręcie . A , że TIR wjechał w ten zakręt może pnad 100 na godzinę i rzuciło go na moją stronę drogi, to gdybym nie uciekł na pobocze trawiaste to by było zderzenie. Całe szczęście , że na liczniku nie miałem więcej niż 60 bo by było ciężko opanować mój wóz na tym poboczu.

~kierowca

Ja też mało życia na tym zakręcie nie straciłem jechałem w kierunku TARNOBZEGA a z TARNOBRZEGA jechał TIR i spokaliśmy się a samym zakręcie . A , że TIR wjechał w ten zakręt może pnad 100 na godzinę i rzuciło go na moją stronę drogi, to gdybym nie uciekł na pobocze trawiaste to by było zderzenie. Całe szczęście , że na liczniku nie miałem więcej niż 60 bo by było ciężko opanować mój wóz na tym poboczu.

~rni

Nie piszcie, że były trudne warunki pogodowe.
NIE ZNAJDUJĘ WYTŁUMACZENIA DLA TEGO WYPADKU.
Praktycznie pusta droga i jeżeli kierowca skupiony jest na jeździe to nawet 90 km/godz nie sprawia tam problemu.

~Anna

Przykro że tak młody człowiek zamiast życia wybrał śmierć kolejny młody człowiek wyrazy współczucia dla bliskich

maszynista

Dlaczego to auto wyglada jak by spadlo z samolotu?Czyzby ktos jechal 200 km/h?

rodzynek

e2rds no taki szpec jak ty, powiniem tam stanąć i tłumaczyć przepisy wszystkim kierowcom tam pędzącym .Już widzę ich miny i pukanie się w czoło , ha ,ha . Przepisy i znaki sobie , a w życiu i na drodze różnie bywa .