Czy program kadrowo płacowy może generować oszczędności?

Image

Dodatkowe środki finansowe są obecnie cenniejsze niż kiedykolwiek – przekonali się o tym zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy stracili możliwość zarobku z powodu pandemii COVID-19. Zmianie uległy również nawyki zakupowe konsumentów. Niestabilna sytuacja wielu gospodarstw domowych przełożyła się na zmniejszone obroty i niezbędne cięcia budżetowe. W uprzywilejowanej sytuacji znajdują się jednak ci przedsiębiorcy, którzy już wcześniej dysponowali nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak program kadrowo płacowy.

Nowoczesny program kadrowo płacowy pomaga ustalić kondycję finansową firmy

Perspektywa kolejnych potencjalnych lockdownów dobitnie pokazała, jak istotną rolę odgrywają odpowiednie rezerwy finansowe. Wolne środki w budżecie pomagają przejść przez trudne czasy bez redukcji zatrudnienia i radykalnych obniżek wynagrodzenia. Warto mieć jednak na uwadze, że do wdrożenia planu oszczędnościowego konieczna jest dogłębna znajomość aktualnego stanu finansowego firmy. Kompleksowy program kadrowo płacowy sprawia, że dostęp do wszelkich niezbędnych informacji stanie się kwestią zaledwie kilku kliknięć.

Choć program kadrowo płacowy jest adresowany przede wszystkim do specjalistów zatrudnionych w pionie HR & Payroll, jego funkcjonalności wykraczają poza naliczanie wynagrodzeń i prowadzenie dokumentacji pracowniczej. Uniwersalny charakter oprogramowania ERP (ang. Enterprise Resource Planning) sprawia, że doskonale sprawdzają się one zarówno w sektorze handlowo-usługowym, jak i produkcyjnym. Wśród najbardziej przydatnych możliwości tego typu systemów, warto podkreślić m.in. monitorowanie procesów produkcyjnych i stanu zapasów oraz zarządzanie procedurami sprzedażowymi czy analizę aktualnej polityki cenowej.

Program kadrowo płacowy odciąża specjalistów

Najważniejszym zadaniem pracowników działu HR & Payroll jest sprawna organizacja procesów wewnętrznych. Wśród należących do nich obowiązków należy przede wszystkim obliczanie i przelew należnych wypłat, monitorowanie potrzeb rekrutacyjnych, tworzenie optymalnych grafików pracy i czuwanie nad prawidłowym obiegiem najważniejszych dokumentów. Program kadrowo płacowy może zautomatyzować część powyższych czynności, oszczędzając czas i pieniądze.

Dlaczego odciążenie pracowników działu kadr i płac jest tak istotne? Czas, który poświęcony byłby na proste, powtarzalne zadania, można przeznaczyć na realizację działań strategicznych oraz projektowych. Specjaliści ds. kadr mogą skupić się wówczas na opracowaniu strategii rozbudowy kadry i wzmocnienia kompetencji zespołu. Dział finansowy będzie mógł nasilić prace nad znalezieniem oszczędności oraz potencjalnych inwestycji, które mogłyby poprawić kondycję finansową przedsiębiorstwa.

Jaki program kadrowo płacowy najlepiej sprawdzi się w powyższych zadaniach?

Zastanawiasz się, który z dostępnych na rynku programów najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Zapoznaj się z możliwościami oprogramowania TETA, stworzonego przez grupę Unit4. System TETA to rezultat ponad 30 lat pracy nad usprawnieniem procesów wewnętrznych w dużych i średnich firmach. Program kadrowo płacowy autorstwa Unit4 trafił już do ponad 2000 przedsiębiorstw z wielu zróżnicowanych branż z całej Polski – być może Twój biznes również dołączy do tej listy?

Źródło: Systemy TETA – teta.unit4.com

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =