Ruszyli na pomoc w płomienie

Image

Niżańscy policjanci bez chwili wahania ruszyli z pomocą osobom, których dom stanął w płomieniach. Jako pierwsi dotarli na miejsce, udzielili pomocy poszkodowanym i sprawdzili czy w budynku nikt nie został. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

W środę po godz. 21, dyżurny z Niska otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego, na ul Wolności w Nisku. Z przekazanych informacji wynikało, że w płonącym domu są uwiezione osoby. St. sierż. Marcin Malinowski i post. Bartłomiej Hadam jako pierwsi dotarli na miejsce. Sytuacja była bardzo poważna. Z okien budynku wydobywały się płomienie. Jeden z domowników był uwieziony na balkonie, drugi leżał obok domu, a przy nim paliła się butla z gazem.

Post. Bartłomiej Hadam ugasił palącą się butlę z gazem, natomiast st. sierz. Marcin Malinowski ruszył na pomoc uwiezionemu mężczyźnie. Wydobywający się ogień był na tyle intensywny, że uniemożliwił mu dojście do mężczyzny, który ratując się wyskoczył z balkonu. Od niego policjanci dowiedzieli się, że w domu mogą być jeszcze inne osoby. Jeden z funkcjonariuszy został z poszkodowanymi, drugi poszedł sprawdzić budynek. W środku zastał zdezorientowaną kobietę, którą wyprowadził na zewnątrz.

W domu było duże zadymienie, jednak policjant raz jeszcze sprawdził wnętrze, upewniając się, że nie ma tam innych osób. W jednym z palących się pomieszczeń zauważył butlę gazową, która wyniósł na zewnątrz i położył w bezpiecznym miejscu. Po chwili na miejsce dotarli strażacy, którzy ugasili pożar.

Do szpitala trafił mężczyzna, który był uwieziony na balkonie. Pozostałym poszkodowanym pomoc została udzielona na miejscu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była źle zabezpieczona, wolnostojąca butla gazowa z palnikiem.

Dzięki szybkiej interwencji niżańskich policjantów, którzy bez wahania ruszyli na ratunek nie doszło do tragedii.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Patryk

Szacunek

~fix

A palki teleskopowe i gaz mieli?

~andrzej

jak zwykle , służba , niebezpieczeństwo , narażanie swojego życia ,a to wszystko składa się na jedno słowo "pomoc" nagroda powinna być dla tych policjantów bo byli pierwsi.

~Sasiad

Dziękujemy Policjantom i Ratownikom Medycznym z Niska.

~Magda

Brawo za wzorowa postawe umiech

~Janek

Żeby przeprowadzili milion takich akcji i tak nie odkupią win policja zdradziła swój naród !

kabi

dziecinada albo brak wyobraźni jak u niemowlaków. Butla się zapaliła. Uchowaj Panie od takich sąsiadów.

~Adam

Szacun