Strażacy mają zachęcać do szczepień. Dostali w tej sprawie list intencyjny

Image

List intencyjny w sprawie współpracy, dotyczącej realizowania Narodowego Programu Szczepień, podpisany został 18 grudnia 2020 roku. Na jego mocy mundurowi będą przekonywać Polaków do zaszczepienia się przeciwko najgroźniejszemu na świecie koronawirusowi.

List Intencyjny mówi wyraźnie, że…

Współpraca zawiązana została między Michałem Dworczykiem, ministrem- członkiem Rady Ministrów, szefem KPRM, pełnomocnikiem rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, reprezentowanym przez Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP i Komedą Główną Państwowej Straży Pożarnej reprezentowanym przez Andrzeja Bartkowiaka, komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Na mocy porozumienia strażacy będą współpracować z rządem i pomagać „w zakresie przeprowadzenia bezpiecznych i skutecznych szczepień przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień”.

Co to oznacza?

Jak czytamy w Liście Intencyjnym, strażacy OSP mają włączyć się „w proces komunikacji i edukacji publicznej mający na celu budowanie zaufania wobec strategii szczepień i samej szczepionki”. Będą też zaangażowani w „proces szczepień i motywowania obywateli do decyzji o przystąpieniu do programu”.

Strażacy mają też być włączeni, wraz z innymi służbami mundurowymi, do grona szczepiących się w Etapie1 Narodowego Programu Szczepień.

Etapy szczepień w Polsce

W ETAPIE 0:

- pracownicy szpitala węzłowego,

- pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno- epidemiologicznych,

- pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,

- pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,

- pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

W ETAPIE 1:

- funkcjonariusze i pracownicy Policji,

- ratownicy i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej,

- pozostali pracownicy sektora ochrony zdrowia,

- pozostali pracownicy z firm współpracujących z podmiotami z ETAPU 0, tj. tacy którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =