SUPRMASTERS w Toruniu. Złota Oliwia w kadrze narodowej

Image

Co roku w grudniu, 10 najlepszych zawodniczek, zostaje zaproszonych do rywalizacji w grze singlowej. Od 12 do 14 XII 2020r. Oliwia Sybicka wzięła udział w turnieju Mistrzyń do lat 11. Dziewczęta grają w dwóch grupach „każdy z każdym”.

Oliwia jako pierwsza wg listy klasyfikacyjnej PZT została rozstawiona do grupy A z nr 1. Po losowaniu, w grupie znalazły się jeszcze 4 zawodniczki. W pierwszym meczu Oliwia zagrała z Aleksandrą Janiszewską (KS AZS AWF Wrocław) i wygrała 6:2 6:2. Drugi mecz, jeszcze tego samego dnia, zakończyła zwycięstwem pokonując Martę Dudek (Szkoła Tenisa Winner Piotrków Tryb.) 6:2 6:3. W niedzielę Oliwia zagrała trzeci mecz w grupie i uległa Emilii Lu Knapik (Sport Klub Kryspinów) 4:6 6:2 8:10, ale już w czwartym pokonała Lenę Markowską (KS Górnik Bytom) 6:3 7:6(7). Tym samym wyszła z pierwszego miejsca w grupie i w poniedziałek zagrała półfinał. Tutaj spotkała się z Darią Dehmel (Szczecińskie Centrum Tenisowe Prawobrzeże), z którą również wygrała w dwóch setach 7:5 6:2. Stres i panika dały o sobie znać w finale. Oliwia zagrała nieco słabszy mecz i przegrała 1:6 1:6 dopiero z Barbarą Kostecką (UKT Winner Kraków). Finaliści otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Trzy dni zmagań na kortach w Toruniu to czas ogromnych emocji zawodniczek i zawodników rocznika 2009.

Był to szczególny turniej dla zawodniczki MKT Stalowa Wola. Oliwia czuła ogromną presję jako „jedynka” w kraju (U11) i jedynka turniejowa. Nigdy do tej pory nie była tak wysoko w klasyfikacji PZT. To dodatkowe obciążenie, z którym musi mieć czas się oswoić. Zaczęła grać w skrzatkach U12 w ubiegłym roku, końcem lutego w Krakowie. W ciągu 20 miesięcy z miejsca 242 awansowała na 3 do U12 i 1 do U11. To ogromny sukces poparty ciężką pracą treningową oraz turniejową. Oliwia zbiera również doświadczenie w grze z młodziczkami U14. W roku 2020, podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego zagrała w Polsce 21 turniejów, w tym 82 meczów (67 wygranych i 15 przegranych). Miała również kilka konsultacji z trenerem głównym Kadry Narodowej U12 Jarosławem Wołąsewiczem, z Marcinem Krześniakiem- trenerem PZT KN U12, Bolesławem Szmdem- trenerem przygotowania fizycznego PZT, panią psycholog sportu Polą Weiner, z Trenerem Głównym PZT Tomaszem Iwańskim, Trenerem Głównym PZT przygotowania fizycznego Mieczysławem Bogusławskim, z trenerką przygotowania fizycznego- Jolantą Rusin-Krzepotą, trenerką Sandrą Zaniewską, oraz trenerem Grzegorzem Panfilem. Szkoliła się również podczas obozów PZT, na które była powoływana. Niezbędna stała się też współpraca Oliwii z fizjoterapeutą Marcinem Futymą.

Rok 2020 to również czas regularnych treningów z drugim trenerem Bartoszem Ciakiem i kilkoma sparingpartnerami, byłymi zawodnikami MKT Stalowa Wola: Wiktorią Bryniak, Marcinem Gancarczykiem, Przemysławem Siodą oraz Mikołajem Olszowym. Szczególnym zaszczytem jest fakt, że Oliwia została zawodniczką młodzieżowej kadry narodowej U12 i będzie reprezentować Polskę w rozgrywkach europejskich. Po 7 latach treningów, marzenia się spełniają.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Troskliwy

Nie zmarnujcie tego SREBERKA ze Stalowej Woli. Trzeba utworzyć Stowarzyszenie i FAN Klub. Posłowie działacze sportowi, trzeba zająć się tym talentem. Tenis to nie jest sport biznesowy, szczególnie na początku kariery.

~Kik

Jako czytelnik portalu czuje się lekceważony przez redakcję, która puszcza teksty niesprawdzone i z błędami.

~czytacz

Piszecie coś i nie możecie sprawdzić czy w tekście (tytuł) nie ma błędów ?

~Kkk

Gratulacje