Pomiary instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym

Image

Obowiązkowy przegląd instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym

Dla każdego z nas, bezpieczeństwo nas samych i naszych rodzin jest najważniejsze, dlatego w domach jednorodzinnych, powinno się dokonywać przeglądów instalacji elektrycznej przynajmniej raz na 5 lat. Pozwala to na zapewnienie bezpieczeństwa domownikom oraz naprawianie usterek, w przypadku ich powstania. W przypadku różnych zjawisk pogodowych, takich jak silne wiatry lub powodzie, również zaleca się przeprowadzenie kontroli. Kontrole te, są również ważne w przypadku zalania lub pożaru, gdyż bez aktualnych pomiarów elektrycznych instalacji, niemożliwe jest wnioskowanie o odszkodowanie z tego tytułu.

Przegląd instalacji elektrycznej we Wrocławiu

Przegląd instalacji elektrycznej we Wrocławiu obejmuje przede wszystkim, wszystkie placówki edukacyjne- szkoły, uczelnie, przedszkola, hale sportowe, tak aby zapewnić wszystkim korzystającym z tych placówek, najwyższe bezpieczeństwo. Przeglądy te, są również bardzo istotne we wszystkich wspólnotach lub spółdzielniach mieszkaniowych, których we Wrocławiu jest bardzo ogromna ilość. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom tych kwater jest obowiązkiem wszystkich zarządców. Również wszystkie placówki sektora publicznego, takie jak-PKP, Poczta Polska, szpitale, hale produkcyjne i magazynowe, zakłady przemysłowe muszą objęte być ścisłą kontrolą instalacji elektrycznej, wykonywanej przez fachowych [p]elektryków we Wrocławiu. Do obowiązków właścicieli hoteli, pensjonatów, biur, stacji paliw czy galerii handlowych, należy obowiązek regularnego zlecania tych kontroli.

Pomiary elektryczne

Przeprowadzenie – pomiary elektrycznych w domu jednorodzinnym, mają na celu ustalić, czy urządzenia elektryczne są zainstalowane i wykonane prawidłowo. W czasie takich oględzin sprawdza się, czy przewody nie są zagrożeniem dla mieszkańców, ponadto, czy kontakty są dobrze przymocowane, oraz czy gniazdka są zainstalowane w bezpieczniej odległości od np. wanien kąpielowych. Aby wykonać bezbłędne ocenę instalacji elektrycznej, wykonuje się pomiary elektryczne https://elektryk24wroclaw.pl/zakres-uslug/pomiary-elektryczne/Wrocław. Dotyczą one skuteczności ochrony przewodów przed spięciem lub zwarciem, które mogą nastąpić po przekroczeniu wartości prądu. Pomiar ten wykonuje się przez szybkie wyłączenie zasilania.

Bardzo ważny jest pomiar rezystancji izolacji, ponieważ pozwala on na ustalenie, czy sieć instalacji przewodów elektrycznych jest na odpowiednio wysokim poziomie. Zbyt niska jej wartość wpływa na wadliwe działanie wyłączników przeciwporażeniowych. Natomiast dzięki pomiarowi skuteczności ochrony przeciwporażeniowej sprawdzić można, czy urządzenie zabezpieczające, czyli wyłącznik nadmiarowo-prądowy odłączy zasilanie, w przypadku powstania napięcia na metalowej obudowie urządzenia, choćby jak pralka lub lodówka. Kolejny pomiar w zakresie instalacji elektrycznej to badanie wyłączników różnicowo- prądowych, co pozwala na sprawdzenie działania wyłączenia zasilania w przypadku porażenia człowieka prądem elektrycznym.

Odbiór instalacji, protokół

Odbiór domu to jedno z najważniejszych wydarzeń w całym procesie jego powstawania, aby doszło to do skutku, niezbędne jest złożenie odpowiednich dokumentów. Jednym z bardzo ważnych wymaganych dokumentów jest, protokół odbioru instalacji elektrycznej budynku. Dokumenty te wymagają posiadania przez dobrego elektryka certyfikatu kwalifikacyjnego grupy E1. Dlatego tak ważne jest, aby instalacje elektryczne w domu, wykonywane były przez instalatora, który ma uprawnienia do wypełnienia danego protokołu, gdyż pozwoli to na uniknięcie wielu problemów przy odbiorze domu.

Ochrona przeciwpożarowa

Ochrona przeciwpożarowa domu jest ogromnie ważna, gdyż każdy doskonale wie jakie zagrożenie niesie ze sobą pożar. Dlatego każdy budynek, pomimo tego, że nie musi, ale powinien posiadać dobrą instalację przeciwpożarową. Najważniejsze to wyeliminowanie wszelkich błędów w czasie użytkowania domowych instalacji grzewczych, gdyż to właśnie zaniedbania przy niewłaściwym korzystaniu z pieców i kominków, jest najczęstszą z przyczyn powstawania pożarów. Należy wyposażyć dom w system przeciwpożarowy z detektorami dymy, czadu, pożaru. Bardzo ważne jest również posiadanie gaśnic oraz posiadania drzwi przeciwpożarowych w kotłowni, ale również odpowiednie zabezpieczenie izolacją przeciwpożarową kominków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =