Stowarzyszenie „Nasze Miasto” sprawdziło ile zarobili we wrześniu

Image

Czy w czasach pandemii i zaciskania pasa przyznawanie nagród urzędnikom magistratu jest uzasadnione? Takie pytanie zadają sobie członkowie Stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

- Nie wiemy do końca jak wynagradzani są pracownicy urzędu pełniący funkcje publiczne w 2020 roku, chcieliśmy jedynie zobaczyć na przykładzie danego miesiąca. Na podstawie uzyskanych danych na wniosek można stwierdzić, że w Urzędzie Miasta panuje atmosfera, jakby żadnych wyrzeczeń nie było, a prezydent sowicie nagradza pracowników rozdając premie i nagrody. Ponad 17 tysięcy jednorazowo dla skarbnika miasta ciężko skomentować. Będziemy wnioskować do komisji budżetowej o analizę. Prezydent w ostatnim czasie podejmował nierzadko temat oszczędności- mówi Łukasz Banasik ze Stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Czasy pandemii są trudne dla wielu zakładów pracy, ale budżetówka nie ma takich problemów. Tutaj wypłaty są na czas i nie będzie obcięcia etatu czy obniżenia pensji jak to ma miejsce w zakładach prywatnych. „Nasze Miasto” z niekłamaną przyjemnością lubi wkładać nos w finanse miejskie, sprawdzać, obliczać, kalkulować, a później podawać te dane opinii publicznej. Takie ma prawo. Teraz przyjrzeli się wypłatom za wrzesień 2020 rok.

- Gratulujemy szczególnie skarbnikowi miasta Michałowi Buwajowi, który w okresie zaciskania pasa i wielu wyrzeczeń spowodowanych pandemią zarobił we wrześniu 17330 zł. Wynagrodzenie zasadnicze plus dodatek i premia dla wiceprezydent miasta Renaty Knap to 12310 zł. Sekretarz miasta Marcin Uszyński za miesiąc wrzesień zarobił 11200 zł. Nadmienimy, że sama stawka zasadnicza brutto sekretarza to 7800 zł, dodatek funkcyjny 3400 zł. Zapewne premie lub nagrody dla tego funkcjonariusza publicznego przypadły w innym okresie. Najmniejsze wynagrodzenie za wrzesień przypadło naczelniczce wydziału promocji, kultury i sportu Monice Treli – 6315 zł. Wynagrodzenie prezydenta ustala Rada Miasta. Z odpowiedzi na nasz wniosek wynika, że kwota brutto we wrześniu dla Lucjusza Nadbereżnego to 9940 zł. Na powyższe kwoty wynagrodzenia dla osób pełniących funkcje publiczne składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatki, premie i nagrody- informuje Stowarzyszenie „Nasze Miasto”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Nerd

Nieprawda autorze. W urzędach państwowych już są cięcia wydatków w tym nagród. A co się dzieje w samorządzie gminnym, powiatowym czy wojewódzkim -to już inna sprawa.

~sasa

bardzo dobrze, że stowarzyszenie tak ,,drąży'' ! 17tys na miesiac, fajnie się tam bawią

~Bye

PIS to jest wasze Last Christmas

art2deco

Skoro NM jest wścibskie to może powiedzą nam ile to miasto więcej zarabia na handlu dzięki Vivo?

~Kuchciński

Zdecydowanie za dużo ,patrząc na ich przywileje .Mops prosi o pomoc to może każdy urzędnik tak po 5% skoro Prezydent nie ma ?

e2rds

anioł vel pseudointeligent, a może diabel, po co te wypociny 7 razy wklejasz wazeliniarzu, już nie wystarcza ci jeden raz, co jak więcej razy wkleisz do większą premię dostaniesz, puknij się w czoło, a i witam pod nowym nickiem "anioł" myślę, że następny to będzie "archanioł", prawem serii.

~mały

Brawo dla Pana Prezydenta za odwagę godnego wynagradzania pracowników samemu pobierając niższe wynagrodzenie.

~mieszkaniec

To jest wlasnie DOJNA ZMIANA.Nie maja zadnego wstydu.To juz przechodzi ludzkie pojecie.Kiedy gro spoleczenstwa nie ma za co oplacic czynszu,oni przydzielaja sobie tysiace zlotych.Karygodne.Wyborcy powinni o tym pamietac,natomiast zwyciezcy po nastepnych tez powinni sobie o tym przypomniec.

~Jaja

Edek, a ty naprawdę tak po ludzku nie boisz się? Przecież wiadomo że zostaniesz rozliczony. Zobaczymy zdjęcia twoje i rodziny.

~doktor

Do obywatel, za miskę ryżu hejterze to POLACY pracowali przez 8 lat jak przy korycie siedziała TOTALNA TARGOWICA.

~Obywatel

Tu w artykule nie chodzi o wszystkich urzędników tylko wybrano grupe reszta to robi za miskę ryżu i tylko się dowiaduje z mediów jest to tak

~Naiwni

Za poprzednika, to za darmo pracowali?

maszynista

Ogolnie w calym kraju urzednicy mysla ze jak jest pandemia to musza miec podwojne premie bo chodzac do pracy narazaja sie na zachorowanie.Czyli premia urzednika razy dwa .

~leb

Może ktoś wie ile zarabiają Prezesi w stalowowolskich spółdzielniach mieszkaniowych?

~Ania

Ludzie przed świętami do gara nie mają co włożyć a tu masz 17 tyś na wypłatę a ja cały rok muszę chodzić do pracy żeby to zarobić czy to jest normalne

~Podatnik

Wystarczy wejść oświadczenie majątkowe Nadbereżnego i zobaczyć ile ma Nadberezny i to jego nowe suzuki. Czyżby tak się bał, że wszystko komuś przypisuje? Cały majątek

~Uczciwy

Skandal wstydu nie mają ,prywatni właściciele toną w długach a urzędnicy premie sobie przyznają za siedzenie w domach.
Prezydencie gdzie to zaciskanie pasa???

~Trolik

Niebawem zostaną ujawnione kulisy zasiadania okalnych działaczy partyjnych w spółkach i podmiotach organów państwowych. Śmietanka towarzyską pisowska, lizusy, stowarzyszenia, kandydaci na listach, przyklaskiwacze na przestrzeni ostatnich lat urosła do niewyobrazalnych rozmiarów. Wystarczylo zonaczyc Was jak przyjechał Kaczyński i Duda, żenada. Lizanie dypska na oczach kamer. Kolejki działaczy do miejskiej kasy ciągnęły się na kilometr, a Wy wyciągącie tu Przytułe sprzed 10 lat. Śmieszny ten lokalny trol co pisze pod kilkoma nickami

~emi

Rozliczymy pisowska swolocz z wszystkich machlojek tak jak rozliczylismy komunistyczna to tylko kwestia czasu .

~@SYNALEK

Te Synalek, piszesz, że to twoi sąsiedzi ci ze stowarzyszenia, ponadto wielokrotnie razem byli z PO widywani pod sądem czy na czytaniu książek w parku miejskim
lub odwrotnie PO lansowała się na ekoględzeniu Stowarzyszenia.
I ktoś myślisz że uwierzy ci że wy nic ze sobą wspólnego nie macie??
Nie muszą być członkami Parti Oszustów, was łączą koneksje towarzyskie...
Nie kompromituj się swoimi wypocinami, hejtuj w Warszawie dla Trzaski.
Co do Darusia Przytuły to nie łżyj. Kapciowy twojej mamuśki nie był wcale szeregowym pracownikiem urzędu lecz KIEROWNIKIEM ODDZIAŁU, to wcale nie szeregowe stanowisko.
Tylko w 2013 roku ten szaraczek zarobił prawie 70.000 zł z tego tytułu. Na dzisiejsze pewnie jakieś 100.000 by było.
Kłamiesz, ale nikogo to nie dziwi. Wzór Tusk.

~qwertyyy

Jeśli to prawda to jest skandal i tyle w temacie.Bo sytuacja jest niewesoła a tam faktycznie jest wesoło i jak gdyby nic się nie działo.

~Alek

A co z naczelnikami tego już nie zbadali czyżby ich pominęli nie sądzę

~Synalekbutryn

Tak jak pisałem, działania troli widać jak na ręce poniżej. Metody pisane cyrylicą, nie dajcie się zwieść. Prymitywne działania Lucjusza Nadbereznego i jego bandy, mające za zadanie oszukiwać ludzi, spowodować, że nie będą się interesowali przekrętami władzy i zawłaszczaniem majątku publicznego do partyjnych i prywatnych celów. Wierzę, że mieszkańcy Stalowej Woli okażą się silni i mądrzy i pogonią w końcu to towarzystwo na cztery wiatry. W Was siła!

~adam

Do ŚWIĘTEGO ANIOŁA masz 100 procent racji tylko po co 4 razy o tym samym piszesz.

~anioł

Do synka, po co te brednie produkujesz jak wszyscy mieszkańcy żśmieą sę po uszy z tej idityczne organizacji hejterow. A PAN PREZYDENT L.N. powinien 4 razy więcej zarabiać bo tak jak nasze miasto się rozwinęło za jego władzy to wcześniej przez 30 lat się nie rozwijało. Przynajmniej 99 procent mieszkańców naszego miasta zagłosuje w nadchodzących wyborach na obecnego prezydenta. Bo cała POLSKA wszędzie ogłasza , że to STALOWA WOLA ma najlepszego prezydenta w POLSCE.

~Adam

To pracownicy urzędu zarabiają 2500 żadnych podwyżek od lat a tu proszę da się prywatny by ten cały folwark na zbity pysk wylał

~kop

Wszyscy mieszkańcy zróbmy petycje o zdelegalizowanie tej przestępczej mafii w której zebrali się stalowowolscy hejterzy. A głównym zadaniem tych pseudo hejterów mafiozów jest obrażanie wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~kop

Wszyscy mieszkańcy zróbmy petycje o zdelegalizowanie tej przestępczej mafii w której zebrali się stalowowolscy hejterzy. A głównym zadaniem tych pseudo hejterów mafiozów jest obrażanie wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~kop

Wszyscy mieszkańcy zróbmy petycje o zdelegalizowanie tej przestępczej mafii w której zebrali się stalowowolscy hejterzy. A głównym zadaniem tych pseudo hejterów mafiozów jest obrażanie wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~krzywa

To pewnie weber zadzwoni do radia i i poinformuje cala polske