Stowarzyszenie „Nasze Miasto” sprawdziło ile zarobili we wrześniu

Image

Czy w czasach pandemii i zaciskania pasa przyznawanie nagród urzędnikom magistratu jest uzasadnione? Takie pytanie zadają sobie członkowie Stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

- Nie wiemy do końca jak wynagradzani są pracownicy urzędu pełniący funkcje publiczne w 2020 roku, chcieliśmy jedynie zobaczyć na przykładzie danego miesiąca. Na podstawie uzyskanych danych na wniosek można stwierdzić, że w Urzędzie Miasta panuje atmosfera, jakby żadnych wyrzeczeń nie było, a prezydent sowicie nagradza pracowników rozdając premie i nagrody. Ponad 17 tysięcy jednorazowo dla skarbnika miasta ciężko skomentować. Będziemy wnioskować do komisji budżetowej o analizę. Prezydent w ostatnim czasie podejmował nierzadko temat oszczędności- mówi Łukasz Banasik ze Stowarzyszenia „Nasze Miasto”.

Czasy pandemii są trudne dla wielu zakładów pracy, ale budżetówka nie ma takich problemów. Tutaj wypłaty są na czas i nie będzie obcięcia etatu czy obniżenia pensji jak to ma miejsce w zakładach prywatnych. „Nasze Miasto” z niekłamaną przyjemnością lubi wkładać nos w finanse miejskie, sprawdzać, obliczać, kalkulować, a później podawać te dane opinii publicznej. Takie ma prawo. Teraz przyjrzeli się wypłatom za wrzesień 2020 rok.

- Gratulujemy szczególnie skarbnikowi miasta Michałowi Buwajowi, który w okresie zaciskania pasa i wielu wyrzeczeń spowodowanych pandemią zarobił we wrześniu 17330 zł. Wynagrodzenie zasadnicze plus dodatek i premia dla wiceprezydent miasta Renaty Knap to 12310 zł. Sekretarz miasta Marcin Uszyński za miesiąc wrzesień zarobił 11200 zł. Nadmienimy, że sama stawka zasadnicza brutto sekretarza to 7800 zł, dodatek funkcyjny 3400 zł. Zapewne premie lub nagrody dla tego funkcjonariusza publicznego przypadły w innym okresie. Najmniejsze wynagrodzenie za wrzesień przypadło naczelniczce wydziału promocji, kultury i sportu Monice Treli – 6315 zł. Wynagrodzenie prezydenta ustala Rada Miasta. Z odpowiedzi na nasz wniosek wynika, że kwota brutto we wrześniu dla Lucjusza Nadbereżnego to 9940 zł. Na powyższe kwoty wynagrodzenia dla osób pełniących funkcje publiczne składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatki, premie i nagrody- informuje Stowarzyszenie „Nasze Miasto”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =