Na początku przyszłego roku ruszy budowa Centrum Kultury

Image
Fot.: GOK Zaleszany

Kilkanaście milionów złotych będzie kosztowała budowa Centrum Kultury w gminie Zaleszany. Obiekt ten ma gromadzić lokalną społeczność tak, aby mogła w warunkach jakie przystało na XXI wiek, rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

- Mamy kilkanaście kół gospodyń wiejskich, mamy kilkanaście jednostek OSP, mamy piękny zespół małych Zaleszaków, gdzie trenuje kilkadziesiąt dzieci, mamy szkółkę modelarską, gdzie mamy mistrzów Polski. Brakuje nam takiego centrum kultury, gdzie każdy mógłby spędzić czas, gdzie każdy mógłby przyprowadzić swoje pociechy. Do tej pory zajęcia odbywały się w jednej małej sali, trzeba było czekać na nie w kolejce- mówi Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany.

Jak podkreśla Paweł Gardy budowa Centrum Kultury będzie odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców gminy. Sam obiekt będzie wykonany w technologii pasywnej. Zostaną tam zastosowane różne ciekawe rozwiązania technologiczne. W bryłę budynku będą wkomponowane boksy garażowe dla druhów z OSP. Docelowo, prócz różnych sal tematycznych, powstanie duża kuchnia, biblioteka z czytelnią.

- Mamy projekt, mamy nawet pozwolenie na budowę. Chcemy na przełomie stycznia i lutego ogłosić przetarg i przystąpimy do realizacji. Ten budynek, który jest, przestanie istnieć. Zostanie wyburzony. Na bazie fundamentów oraz nowej części powstanie piękny, nowy budynek, który będzie wizytówką gminy Zaleszany- mówi Paweł Gardy.

To kiedy obiekt zostanie oddany do użytku, w dużej mierze będzie zależało od tego jakie będą koszty po rozstrzygnięciu przetargu. Jeśli wykonawca zaoferuje dobrą cenę, to jest szansa, że jego wyposażanie rozpocznie się już w przyszłym roku. Najwcześniej obiekt może zostać otwarty w połowie 2022 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Faro

Tylko kultury deficyt

jabar

jasio,? Znasz bajkę o wężu?

~jasio

a ile mieszkANCOF ZYJE TAM PONIZEJ MINIMUM