Niewidomy wyszedł na zakupy i nie umiał wrócić do domu

Image

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj, w okolicy ronda na ulicy Sandomierskiej w Nisku. 63-latek skontaktował się z dyżurnym i poprosił go o pomoc. Mężczyzna poinformował, że jest osobą niewidomą i kiedy po zrobieniu zakupów wyszedł ze sklepu, stracił orientację w terenie i się zgubił. Policjanci odnaleźli mężczyznę i pomogli mu bezpiecznie dotrzeć do domu.

Wczoraj około godz. 7:30, do dyżurnego z Niska zadzwonił mężczyzna, który zwrócił się o pomoc. Oświadczył, że jest osobą niewidomą i się zgubił. Dodał, że zrobił zakupy w jednym ze sklepów i kiedy wyszedł, stracił orientację w terenie i nie wie, gdzie się znajduje.

Policjanci pojechali w okolice sklepu, w którym mężczyzna robił zakupy, jednak go tam nie zastali. Skontaktowali się z nim telefonicznie. Z jego relacji wynikało, że słyszy duży szum samochodów. Policjanci przypuszczali, że zgłaszający może znajdować się w okolicy ronda w Nisku, około 300 metrów od sklepu. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. W pobliżu ronda zastali 63-letniego mieszkańca gminy Nisko. Mężczyzna poinformował, że wielokrotnie chodził do sklepu, a taka sytuacja przydarzyła mu się pierwszy raz.

Niżańscy policjanci odwieźli mieszkańca gminy Nisko do domu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jabar

Maciek, a na czym polega ten twój rasizm. Że jak jesteś lewicowy to nie znaczy że masz kogoś pouczać jak ma pisać. Załóżcie sobie tolerancyjne państwo na bezludnej wyspie i tam się rządźcie. Zobaczymy jak wam będzie.

~Cycu

Szkoda, że jak to pisze redaktor, jest to niecodzienna sytuacja. W ostatnim roku przywykliśmy do innych działań policji, a jeden mały akcencik wiosny nie czyni.

~Ruda

Żenujący tytuł i artykuł poniżających człowieka.

~Daro

Większość komentarzy to żenada, politycy podzielili nasz naród, brat bratu wilkiem

~Maciek

Artykuł przepełniony rasizmem i brakiem szacunku do niepelnosprawnych

go123

Dobrze że go odwieźli.

Tak to jest - liczysz ilość zakrętów w lewo i w prawo, liczysz liczbę kroków, ale czasem się pomylisz i np. wchodzisz do nie tej klatki schodowej, albo mijasz swój blok.

~Polak

Jak nie widzi to jak mial trafic ja pie''le zamknij sobie galy i idz z plawa na hale gwarantuje pelne gacie

maszynista

Pewnie dostal w plery palka milicyjna to sobie od razu przypomnial gdzie mieszka.

~obca

zobaczcie do czego doszliśmy ===zwykłą pomoc potrzebujacym okazanie ludzkiej przyzwoitości dla potrzebującej osoby zakrawa na czyn w kraju gdzie większość uważa się za chrześcian ,idą Swięta BÓG SIĘ RODZI===tylko gdzie?

jabar

quest, jak ty się chamie wysławiasz, kim ty jesteś? Mniej niż zero.

~quest

sytuacja normalna tzn czlowiek potrzebuje pomocy inwalida psy od tego sa jak tylek od sra..a nie rozumiem o czym tu pisac zrobili swoje za to im placimy i to ogromna kase..

~kop

Powinni wyciagnac palki teleskopowe i gaz to od razu by droge znalazl.