Trzy nowe drogi dojazdowe do gruntów rolnych powstały w Gminie i Mieście Nisko

Image
Dojazd do niektórych pól i działek był jeszcze do niedawna utrudniony ze względu na uszkodzenia dróg, czy ich gruntową nawierzchnię. Dzięki własnym środkom z budżetu gminy oraz dofinansowaniu z tzw. FOGR-ów w kilku miejscach udało się problem rozwiązać.

Nawierzchnia asfaltowa została położona m.in. na 72-metrowym odcinku w Podwolinie w ramach zadania pn. „Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Nisko na dz. o nr ewid. 5140/271, 5140/270, 5333”. Wykonawcą inwestycji była firma Paweł Lach z Szyperek, a jej wartość to 79 764 zł.

Inna droga gminna, która została wyremontowana posiadała nawierzchnię częściowo z tłucznia i częściowo gruntową. Nie miała też prawidłowego odwodnienia, stąd po opadach deszczu jej stan nie był zadowalający. Zadanie pod nazwą „Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Wolina i Nisko” realizowało przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o. o. z Rudnej Małej koło Rzeszowa. W jego zakresie wykonano utwardzenie powierzchniowe nawierzchni oraz pobocza z kruszywa. Odcinek o długości 338 m pokryto nawierzchnią asfaltową, poprawiono również odwodnienie. Inwestycja została wykonana za kwotę 130 494 zł.

Ostatnim zadaniem była budowa drogi za Parkiem Miejskim w Nisku. Inwestycja pn. „Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Nisko na dz. o nr ewid. 1032/62” kosztowała 93 633 zł. Tu również odcinek o długości 250 m został pokryty asfaltem. Wykonawcą była firma Paweł Lach z Szyperek.

Na wszystkie trzy zadania Gmina Nisko otrzymała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 122 000 zł.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kikolika

"zakazać przekształcania terenów rolnych na działki budowlane" To jest czyjś teren prywatny i wara od prywatnej własności !

~ixi

naprawcie drogę dojazdowa (gruntową) do pól rolnych w Nisku na Malcach po tej stronie Sanu graniczących z Sudołami, bo porażka.Wybudowana piękna obwodnica i przejazd pod nią a droga gruntowa rodem z PRL. Dziury, błoto i generalnie jeden wielki syf a wystarczyłoby tylko wyłożyć tłuczeń i go utwardzić!!!!!!!!!!!!!!!!!

~no mo

No to teraz zakazać przekształcania terenów rolnych na działki budowlane bo chłopy znowu skodzą kasiore a podatnicy będą łożyć na nowobogackich którzy będą zadac uzbrojenia terenów ! jak coś chłopy niech uzbroją tereny i dopiero później sprzedaż działek a nie ciągle ślizganie się na szarych obywatelach !