Iluminacje świąteczne dopiero 20 grudnia

Image

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w grudniu na Placu Piłsudskiego odbywała się Miejska Wigilia. Oprócz śpiewania kolęd, żywej szopki i łamania się opłatkiem nieodłącznym jej elementem było zapalenie choinki, a wraz z nią iluminacji w całym mieście. Ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia sanitarne w tym roku nie będziemy mogli wspólnie się tam spotkać. W takim wydarzeniu mogłoby wziąć udział tylko 5 osób, dlatego nie ma żadnej możliwości, by zorganizować przedświąteczną imprezę plenerową dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Żeby tegoroczny okres przedświąteczny był trochę bardziej radosny, na ulicach miasta pojawią się świąteczne iluminacje. Na latarniach ulicznych rozbłyśnie prawie 300 dekoracji. Pojawią się także ozdoby 3D takie jak: choinki, anioły, ciuchcia, prezent, zamek, Mikołaj w samolocie, but z prezentami itd. Iluminacje zostaną odpalone w weekend poprzedzający święta.

- Nie mamy rozmieszczonych wszystkich iluminacji. Chcemy zamontować jeszcze te przestrzenne. Uzyskujemy pozwolenia chociażby na drodze krajowej. Będzie tam choinka, która zwykle tam stoi, więc musimy uzyskać zgodę na zajęcie pasa drogowego na jej umieszczenie- wyjaśnia wiceprezydent Renata Knap.

Póki co święta nadejdą mimo pandemii, mimo obostrzeń i wielu problemów, jakie niespodziewanie dotknęły ludzkość globu. Kolorowy świat na pewno pozwoli nam poczuć magię świąt.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~XXX

Wszędzie już oświetlone i przystrojone miasta od 1 grudnia , a tu jak zwykle. Będą świecić do Wielkanocy .Tak im wypadnie !.Bo zapewne umowa podpisana do Maja. - Czy to święta B.Narodzenia w Polsce ?czy w Rosji bo tam dopiero 0d 6 stycznia.

~Tamara

Jestem bardzo podekscytowany... Dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomógł mi z moją pożyczką. To niesamowite, jak dostałem pożyczkę. Wypróbowałem inną usługę, ale nigdy nie mogłem dostać pożyczki z tej usługi. Część z nich poprosi mnie o wypełnienie wielu dokumentów i na koniec dnia nie skończy się dobrze. Ale jestem szczęśliwy po spotkaniu z Eleną Nino. Udało mi się uzyskać pożyczkę w wysokości 72,000 euro, teraz moja firma idzie dobrze i chcę, abyście wszyscy wiedzieli o tym dzisiaj, ponieważ są one szybkie i w 100% niezawodne. Teraz spłacam pożyczkę, którą dostałem od firmy Elena Nino, pożyczki na całym świecie. Skontaktuj się z nimi i nie trać czasu z tymi pożyczkodawcami, prosimy o kontakt pod adresem: elenanino0007_(at)_gmail.com

~Gogo

W normalnych miastach ozdoby swieca sie od mikolaja 7go. W pisogrodzie zawsze 100 lat za murzynami. Porazka i nie zwalajcie winy na korone bo to zenujace jak caly ten magistrat

~deco2art

o! jednak okres świąteczny i grudzień zaskoczył samorządowców!?!? nie mają pozwoleń na choinki.... okoliczne wsie rozświetlone, a Stalowa jak czarna dziura..

~andrte

Jeden Prezydent decydował kiedy włączać syreny , drugi kiedy oświetlenie świąteczne.
Po co było wydawać tyle kasy .....

~Swój

Pan Prezydent kosztem mieszkańców (zresztą jak zawsze ) oszczędza kasę żeby jak najwięcej na premie w urzędzie zostało.

~Normalny

Panie Prezydencie To Pana wielki blad ze w dobie pandemi nie uruchamia Pan Swiatecznych swiatelek Mieszkancy widzace ze w innych miastach juz to zrobiono i jest nieco mniej apatji zwiazanej z Covidem beda to pamietac Po Swiecie Trzech Kroli dla oszczednosci mozna juz je wygasic.....

~obserwator

Po tych wypocinach PLATFORMY pseudo OBYWATELSKIEJ i jej hejterów widzę , że to już jest koniec TOTALNEJ pseudo OPOZYCJI. Im więcej hejtu tym upadek będzie poniżej dna a sympatycy PIS się z tego bardzo cieszą.

~bynio

zadzacy miastem nadberezony jak kupisz telewizor to go podlaczasz i ogladasz programy w tym zakupionym telewizorku jak powiesiles swiateczne ozdoby na terenie miasta to ich wlacz bo poto kazales to powiescic , ale ty masz to gdzies . i lata ci to kolo d....y wstyd

~Liczek

Było nie głosować na PiS to od razu weselnej by było

~Xyz

Dajcie się chociaż trochę pocieszyć tymi ozdobami. Dziś Mikołaj i już nastój świąteczny powinno być widać. Czemu tylko w sklepach ma być. Rozweselcie trochę to ponure miasto.

~Maciek

Co Antoś i zbysiu mają na Jarka że on trzepie przed nimi portkami?A taki ważny!

~Student

Jesteśmy Bogu dzięki w Unii ale są takie świry jak niedouczony zbysiu ze swoimi cichodajkami którzy fikają bezrozumnie! Jeszcze w Toruniu szukają oklasków. Bogu dzięki że młodzi ludzie mają rozum a nie kacze fekalia w głowachsmiech2

~AaMmIiGgOo

Jest więcej tych świrów: zwyrol peluś i edek pod wieloma nickami nadający głównie z Wolności smiech2

~Faro

Kabi i jabar=TheBiles

~Liljana?

Co? Przecież pisaliście, że od 6 grudnia do 10 stycznia!

~Mobi

Za leczenie też się bierzesz kabanie? Sami eksperci wśród karakaniarzy smiech2

kabi

@Porąbani,
policja musi pilnować przed takimi porąbanymi na umyśle jak ty.

kabi

Marta, tylko twoja głowa byłaby ciemna ale nie martw się psychiatra leczy takie rzeczy.

~Marta

Gdyby głupota wyborców pisu objawiała się świeceniem głowy , to mielibyśmy niesamowity spektakl 10000 światełek niczym w finale WOŚP .

~Aaaayuy

A jakie kebaby będą w święta otwarte ? Ja wspieram islam.

~Kasia

Dlaczego tak późno? We wszystkich miastach już się swiecą. Żeby chociaż 2 tyg. Przed swietami. Plissssss

~Pjoter

Gdyby wszy świeciły w nocy to stalowa wyglądałaby jak Las Vegas

~No cóż ...

Klimat świąteczny wszystkie cywilizowane miasta zapewniają swoim mieszkańcom już przed świętami, w czasie oczekiwania, przedświątecznych zakupów, przygotowań. Ale nie Stalowa Wola. U nas świąteczny klimat będziemy mieli po świętach... Smutne to

~lipianka

Lipa świeci na bożonarodzeniowo. Choinka koło przystanku ozdobiona stoi iluminacje na słupach wzdłuż drogi też.

~Atlantyda

Jaka k... a pandemia? To Pandemia psychozy i zastraszania szerzona przez media mainstreamowe.

~Porąbani

60 policyjnych samochodów ilinuje starca z kotem dzień i nic. Ludzie czy to normalny kraj? Gdzie my żyjemy tak ogłupiani?

~Alik

Trzeba przyznać że już tylko niedobitki kaczych nielotów zostają. Większość mądrzeje...

~rst rs

olac Unietych zjebów

kabi

tylko mnie utwierdzanie że mam rację