Dariusz Dul nowym prezesem MZK

Image
Miejski Zakład Komunalny w Nisku od kilku tygodni ma nowego prezesa. Dariusz Dul, bo o nim mowa, zastąpił na stanowisku Zbigniewa Kuziorę, który z końcem października przeszedł na emeryturę.

Nowy prezes MZK pochodzi z Niska. Przez ostatnie 12 lat na różnych szczeblach zawodowych zdobywał doświadczenie w zarządzaniu zespołami pracowników. Jak sam twierdzi, w czasie kierowania MZK, nadrzędnym celem dla jego zespołu ma być budowa dobrych relacji z mieszkańcami Gminy i Miasta Nisko, Władzami oraz Radą Miejską.

– Bardzo zależy mi na tym, aby wspólnie podjąć takie działania, które w wielu zakresach przełożą się na poprawę sytuacji wodno-ściekowej w naszej gminie – zapewnia.

Wśród zadań, które prezes zamierza realizować na pierwszym miejscu znajduje się utrzymanie obecnego, a w przyszłości zwiększenie bezpieczeństwa w zakresie jakości wody. Nowatorskim rozwiązaniem ma być wprowadzenie systemu monitorowania awarii podczas pracy Stacji Uzdatniania Wody, co przyczyni się do zminimalizowania przerw w dostawach. W planach jest także projektowanie kolejnych ogniw sieci wodociągowej, likwidacja tzw. ślepych odcinków oraz zwalczanie nielegalnych ujęć.

– Oczywiście modernizacja, naprawy i czyszczenie istniejących sieci będą wciąż priorytetowymi czynnościami. Ale w zamiarze mam także kilka projektów w sołectwach m.in. rozbudowę stacji SUW w Zarzeczu, lokalizowanie nowych ujęć wody, wymianę liczników, usprawnienie działania zasuw oraz istniejących hydrantów, co w znacznym stopniu zmniejszy straty wody. Bardzo ważnym przedsięwzięciem, które mam nadzieję uda się zrealizować już w 2021 roku, będzie połączenie sieci wodociągowej Niska z Nowosielcem – mówi Dariusz Dul.

Usprawnienia nie ominą też gminnej sieci kanalizacyjnej. Prezes nosi się z zamiarem, po pierwsze, utrzymania bieżącej infrastruktury w dobrej kondycji, a po drugie rozprawienia się raz na zawsze z problemowymi studniami w ulicy Sandomierskiej poprzez ich zabezpieczenie rękawem z kompozytu. Trzecim, nie mniej istotnym punktem na modernizacyjnej mapie sieci kanalizacji ma być zaprojektowanie i budowa nowej przepompowni wraz z kratą przy oczyszczalni ścieków w Nisku. W planach na przyszłość jest też modernizacja przepompowni i kanalizacji grawitacyjno-podciśnieniowej na osiedlu Malce i Moskale.

Ale nie tylko wodociągi i kanalizacja leżą w zakresie działań Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku.

– Przyszło nam, jako spółce komunalnej, zmierzyć się z odbiorem odpadów od mieszkańców naszego miasta. Zależy mi na tym żeby jakość usług w tym obszarze była na najwyższym poziomie, dlatego będziemy sukcesywnie rozszerzać nasz park maszynowy i ulepszać obsługę techniczną – mówi nowy prezes.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Adas400

Czy ja też mogę panie burmistrzu bez naboru awansować na może zastępcę burmistrza,choć też jest zastępca gościu który uczył w szkole i jest kolega Pana burmistrza,nie ma kto się za ten bałagan wziasc

~Agna74

Gdzie ogłoszony nabór na prezesa,czy za włodarzaniska nie ma kto się wziąść,porażka że dopuścił takiego człowieka na to stanowisko,nie zazdroszczę mu,ale współczuję społeczeństwu nizanskiemu,i pracownikom MZK,zniszczy cała spółkę,

~Andzia

Zniszczył mnie,moja psychikę,dobrze że mąż zaraz się zwolnił z tego zakładu,niszczył też gościa który miał w życiu bardzo dużo przeżyć,nie chciałby on mieć takiego czegoś,to znaczy DD,a tamtego gościa tak niszczył,dziwię się że tyle lat ten gościu dawał się mu tak pinizac,a to bardzo spokojny i uczciwy człowiek,wykonywał obowiązki jak umiał,starał się,A tamten DD i tak to gnębi i męczył,A w swoim życiu przeżył bardzo dużo przykrych spraw ten gościu co się starał

~Koniczyna

Posiadasz że nie potrafi się z wlasną rodziną dogadać ?? A do koscioła na msze i na różaniec idzie pierwszy. Taki święty.

~XXX

Znam człowieka, okrutny kłamca, kłótliwy, z własną rodziną się nie umie dogadać, przekupny, przede wszystkim najmądrzejszy na świecie i nie da Sb przegadać, jest Bogiem a układy tylko go w tym bóstwie utwierdzają, wstyd za Pana który mu to umożliwił, bo DD po prostu skorzystał z okazji, gdzie konkurs ? gdzie uczciwość ?

~Bo..

Do Madra. Nie można pisać pozytywnych komentarzy?? Poza tym, pudło - mam taką posadę o której DD może tylko pomarzyć

~Szwag

A ten typ nie był czasem kierownikiem na pakowni euro metal

~Wsiowy

W MZK Stalowa Wola szarak zarabiał lekko ponad 2 tys netto. A pani prezes MZK Stalowa Wola po znajomosci nawet 350 tys zl brutto rocznie. Jej ojciec był prezesem pks w Stalowej Woli. O tym był artykuł kilka lat temu. Po znajomisci stanowisko. Tu z D.D jest to samo. Jakie on ma kwalfikacje poza tym że mieszka blisko burmistrza ??. A gdzie konkurs ??. Kto jeszczecstsrlował poza nim ??.

~#69

czy to Misiewicz?

~Madra

Ten człowiek to jest niekompetentny,a ten dobry komentarz to pewnie napisał mu jego dupiwlaz który może ma obiecaną pracę już w MZK,może stanowisko zastępcy lub kierownika,tylko czekać jak swoich powsadza

~nis

jego doświadczenie to pakownia w eurometalu,studia zaoczne wse stalowa wola i ledwo zdana matura, tylko w nisku za ślusarczyka można zostać dyrektorem, a późnij prezesem bez konkursu, gdzie jest rada miasta

~Marlow

I jak Qna575 dobrze było ? Bo na maczo to on nie wygląda.

~Qna565

A ja pracowałem ""pod"i nienarzekam...

śmierdziel

z gęby jakiś oprych stadionowy

~Hehe

Dareczek się popłakał bo znowu koło nosa przeszła pracą marzeń dla tego bumelanta

~Bo..

DD jest okrutny, bo nie znosi fuszerki i obijania się w pracy. DD jest okrutny, bo nie znosi kombinowania i oszukiwania. Pozdrawiam wszystkich rzekomo skrzywdzonych. DD nie zmieniaj się!

~ASD

to jest Mondryjał jakich mało...

~Erikson

Na prezesa to tylko dareczek się nadawał. Zła decyzja

~Arnold41

Ten pan nie potrafi zgodzić się z rodziną,rodzeństwem,A co dopiero z ludźmi i społeczeństwem z niska,zawsze najmądrzejszy,nie da sobie przeglądać bo każdemu rozumu posiadał,mądrzejszy od radia,jeszcze wygryziee Pana burmistrza z posadki,oj panie burmistrzu kogo pan na takie stanowisko wsadzil,wspolczuje calemu MZK

~Spokojny

Witam,znam tego pana D.D. zniszczy cała firmę MZK,bo tylko tyle potrafi,a od przekrętów to jest gościu że jest,współczuję ludziom co tam pracują,powinien ten pan pracować w MZK,nie jako prezes tylko jako ładować nieczystości w nisku,albo śnieg odśnieżać

~Darek

Czemu mnie nie wzieliscie na Prezesa przez was muszę dalej siedzieć na kiblu z rozpaczy

~www

"... nadrzędnym celem dla jego zespołu ma być budowa dobrych relacji z mieszkańcami Gminy i Miasta Nisko, Władzami oraz Radą Miejską."

A może tak jako główny cel należałoby sobie obrać jak najlepsze funkcjonowanie MZK?

~Ramzes

Znajomości robią swoje! Tak mu pasuje to stanowisko jak świni siodełko . Nie potrafi zarządzać ludźmi ani się wysłowić

~Petarda

Powodzenia z Tym Panem.... Współczuję pracownikom

~Ottis Redding

No i ta znajomosc jezykow robi wrazenie.

~Jeff Lynne

Czytam ze ma doglebne, pisiate wykrztalcenie, brawo

~dojna zmiana+

Osiągnowszy wszystkie szczebla administracji miejskiej zostaje prezesem gdzie udziela się w pracy fizycznej i społecznej.Czego jeszcze nie rozumiesz ~mieszkaniec?

~mieszkaniec

(cytat z artykułu): Przez ostatnie 12 lat na różnych szczeblach zawodowych zdobywał doświadczenie w zarządzaniu zespołami pracowników.
TO WŁAŚCIWIE JAKIE MA KWALIFIKACJE: WYKSZTAŁCENIE, GDZIE PRACOWAŁ TJ. NA JAKICH STANOWISKACH?
Może szanowna redakcja włoży trochę trudu aby przybliżyć tę postać.

~rni

w MZK ciężko było, bo nie przestrzegano prawa pracy.
może być tylko tego kontynuacja.
Ciekawe, dlaczego komisja rewizyjna nie interesuje się tą firmą?

~Szwag

To na Jarosław z nim tam by mu głowę zrlyo to by się nauczył ludzi szanowac