Dariusz Dul nowym prezesem MZK

Image
Miejski Zakład Komunalny w Nisku od kilku tygodni ma nowego prezesa. Dariusz Dul, bo o nim mowa, zastąpił na stanowisku Zbigniewa Kuziorę, który z końcem października przeszedł na emeryturę.

Nowy prezes MZK pochodzi z Niska. Przez ostatnie 12 lat na różnych szczeblach zawodowych zdobywał doświadczenie w zarządzaniu zespołami pracowników. Jak sam twierdzi, w czasie kierowania MZK, nadrzędnym celem dla jego zespołu ma być budowa dobrych relacji z mieszkańcami Gminy i Miasta Nisko, Władzami oraz Radą Miejską.

– Bardzo zależy mi na tym, aby wspólnie podjąć takie działania, które w wielu zakresach przełożą się na poprawę sytuacji wodno-ściekowej w naszej gminie – zapewnia.

Wśród zadań, które prezes zamierza realizować na pierwszym miejscu znajduje się utrzymanie obecnego, a w przyszłości zwiększenie bezpieczeństwa w zakresie jakości wody. Nowatorskim rozwiązaniem ma być wprowadzenie systemu monitorowania awarii podczas pracy Stacji Uzdatniania Wody, co przyczyni się do zminimalizowania przerw w dostawach. W planach jest także projektowanie kolejnych ogniw sieci wodociągowej, likwidacja tzw. ślepych odcinków oraz zwalczanie nielegalnych ujęć.

– Oczywiście modernizacja, naprawy i czyszczenie istniejących sieci będą wciąż priorytetowymi czynnościami. Ale w zamiarze mam także kilka projektów w sołectwach m.in. rozbudowę stacji SUW w Zarzeczu, lokalizowanie nowych ujęć wody, wymianę liczników, usprawnienie działania zasuw oraz istniejących hydrantów, co w znacznym stopniu zmniejszy straty wody. Bardzo ważnym przedsięwzięciem, które mam nadzieję uda się zrealizować już w 2021 roku, będzie połączenie sieci wodociągowej Niska z Nowosielcem – mówi Dariusz Dul.

Usprawnienia nie ominą też gminnej sieci kanalizacyjnej. Prezes nosi się z zamiarem, po pierwsze, utrzymania bieżącej infrastruktury w dobrej kondycji, a po drugie rozprawienia się raz na zawsze z problemowymi studniami w ulicy Sandomierskiej poprzez ich zabezpieczenie rękawem z kompozytu. Trzecim, nie mniej istotnym punktem na modernizacyjnej mapie sieci kanalizacji ma być zaprojektowanie i budowa nowej przepompowni wraz z kratą przy oczyszczalni ścieków w Nisku. W planach na przyszłość jest też modernizacja przepompowni i kanalizacji grawitacyjno-podciśnieniowej na osiedlu Malce i Moskale.

Ale nie tylko wodociągi i kanalizacja leżą w zakresie działań Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku.

– Przyszło nam, jako spółce komunalnej, zmierzyć się z odbiorem odpadów od mieszkańców naszego miasta. Zależy mi na tym żeby jakość usług w tym obszarze była na najwyższym poziomie, dlatego będziemy sukcesywnie rozszerzać nasz park maszynowy i ulepszać obsługę techniczną – mówi nowy prezes.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~SZKODA GADAĆ

Gbur, prostak, ham - nie potrafi dogadać się z ludźmi a co dopiero nimi zarządzać! Psychiczne nękanie rzeczywiście jest na porządku dziennym - coś czuje że na jednej sprawie w sądzie się nie skończy. Nie wiem co było intencją burmistrza, że powierzył mu takie stanowisko - narazie rozwalanie firmy od środka idzie mu znakomicie! Nawiązując do burmistrza - miałem go do tej pory za konkretnego gościa i nawet na niego głosowałem ale zatrudniając takiego człowieka - mój głos już stracił. Szkoda ludzi, szkoda firmy... na szczęście już były pracownik.

~Wicek

Jest mi bardzo żal i przykro, że takie rzeczy dzieją się w Nisku. Żal mi tych panów, którzy zajmują tak zaszczytne stanowiska a nie wykazują za wiele wartości moralnych i chrześcijańskich. Żadna to satysfakcja i powód do dumy zajmować stanowiska bez uprawnień, profesjonalizmu, uczciwości. Na stanowiskach publicznych nie ma miejsca na zatrudnianie swojej rodziny, przyjaciół itp. A skoro tak postępujecie, to nie bądźcie z siebie dumni, nie cieszcie się ze swojego życia, bo to jest dla was wstyd i porażka. Autorytetu wśród mądrego społeczeństwa nie bedziecie mieli. Szkoda.

~krakowiak

życzeń na święta i nowy rok podobno pracownicy od nowego szefa nie usłyszeli. Czego się mogą spodziewać zatem?

~Jurek C.

Kto tam nie pracuje nie wie jak jest
Mało ludzi małe pensje
Nowy Prezes ma ciężka praca do wykonania
Nikt niechce tam pracować
Szacunek dla ludzi znoszacych ten trud i wieczne obrazy od spoleczenstwa
Jak potrzeba przylacza wody lub kanalizacji to wtedy MZK dobre

~Adamt40

Witam,miałem do czynienia z tym typem,powiem tylko tyle,w badaniu to jest mocny,ale w robieniu jakich kolejek prac,cienki Bolek,A co było z EM on dobrze wie,za co wyleciał,powinien doły kopać i ulicę sprzątać,i tego by nie potrafił,bo nie wie jak się miotłą pracuje,wyzyskiwal ludzi,robili mu koło domu pracę,A później mu świeczki koło bramki palił bo nie płacił ludziom

~viper

Do Lipa
Widzę, że jesteś "bardzo dobrze" zorientowany w sprawach zwolnień w EM! Jednak proponował bym zweryfikować kwestie wypowiedzeń i podawać rzetelniej sprawdzone informacje

~Lipa

Skoro takim był fachowcem to dlaczego został zwolniony za porozumieniem stron ?

~viper

Witam
Może zamiast toczyć pianę należy dać DD szansę na wykazanie się w nowej roli? Miałem okazję współpracować z nim w EM gdzie wykazywał się dużą wiedzą, rzetelnością, starannością oraz bardzo dobrymi umiejętnościami organizacyjnymi jak również odznaczał się bardzo dużym zaangażowaniem w sprawy firmy. Dzięki takim cechom ma szanse dobrze zarządzać spółką MZK.

~abc

jak u kuziorze pisali to wymieniali jego sczeble kariery. a o dulu napisali że ma. to taka kariera z powyłamywanymi szczeblami , jest pierwszy i ostatni, a dul użył podnośnika typu ślusarczyk

~pis

do ted 1
pan burmistrz należał do pisu ale odszedł,. każdy kto go zna wie że ma poglądy pisowskie. do sejmu popierał kandydata pisu i namawiał do głosowania na niego - marcina warchoła (prawa ręka ziobry, pomysłodawca rozwalenia praworządności w polsce), ale z funduszy unijnych to by się chciało korzystać

~Andzia

Witam,pan D.D to nie był człowiek,udawał że rozum i ludzi,a później co się z nim rozmawiało wykorzystywał to przeciwko tej osobie,umiał się maskować,aż w końcu to wysłali,już rodzinka która tam z nim pracowała,nie będzie mieć tak dobrze,już się skończyło dopisywanie roboczych dniowej,choć nie byli w pracy,chyba że ich do mak ściganie za jakiś czas

~ted1

Pamiętajcie Państwo, iż jednoosobowe zgromadzenie wspólników (czytaj Pan Burmistrz) poprzez Radę Nadzorczą wybiera Prezesa MZK. Ja na miejscu Burmistrza zrobiłbym podobnie. Chce współpracować z Prezesem MZK a nie z nim rywalizować , konkurować.
Gdy Burmistrz dojdzie do wniosku iż nowy Prezes nie spełni oczekiwań w taki sam sposób może go odwołać, zachowując przepisy prawa pracy.
A propo negatywnych ocen niektórych z Państwa nowego Prezesa, takie oceny nie mają żadnego znaczenia gdyż motywowane są osobistymi pobudkami a nie obiektywną oceną..
I na koniec pragnę poinformować iż Pan Burmistrz nie jest członkiem PiS.

~Euro

Dzień dobry
Chciałabym się wypowiedzieć z innej strony Pan D. D w wcześniejszej firmie odznaczal się dużym porządkiem, zorganizowaniem i pracowitościa. Może te cechy mogą dużo poprawić i udoskonalić jeśli chodzi MZK w Nisku.

~ccc

do NIK
Pan Dul nie założył sobie własnej firmy bo jest za cienki bolek i nikt by u niego nie pracował, tylko wykorzystał znajomości burmistrza i to są jego szczeble kariery (znajomości, dupolizanie, donosicielstwo). A gmina nie jest ranczem burmistrza i powinien ogłosić konkurs aby inne osoby z kwalifikacjami miały szanse, ale burmistrz wiedział że wtedy Dul nie ma szans zostania prezesem. Jak burmistrz chce załatwiać prace swoim znajomym to niech robi ich prezesami w bud-marku deccor,a nie w gminie gdzie powinno obowiązywać prawo i wszyscy powinni mieć szanse. a wygrać konkurs najlepszy. Ale pisowców nie obowiązuje ani prawo ani sprawiedliwość. mam nadzieje że wyborcy wyciągną wnioski w najbliższych wyborach.

~Pytanie

Do Nik 23456. Kogo D.D niszczył w poprzedniej firmie ??

~Nik23456

Zryta głowę,skóry za bledy

~Nik23456

Czy się wykaże czy nie,za niszczenie ludzi nie powinien być na takim stanowisku,powinien mieć wyrok za to co robił w firmie której pracował,za przekręty,prezesi się dowiedzieli dopiero jak jeden gościu im przekazał dowody,i to wywalili na zbity pysk z dnia na dzień,gościu ma szyta głowę,udaje miłego i kolezenskiego

~Nik

Może dajcie się najpierw wykazać nowemu prezesowi zanim napiszecie takie bzdury!
Sprzed komputera czy smarfona każdy mądry albo (jedna czy dwie osoby), które to tak piszą. Jeśli jesteś lepszy od DD to załóż własną firmę czy spółkę i zobacz czy jest to "lekki kawałek chleba przy którym trzeba się napić " jak w przykrym kolejnym komentarzu że pije z burmistrzem! I doskonale wiesz o takiej sytuacji.
Napij się i Ty jak ci szkoda że z ludźmi utrzymuje kontakty.
Ja też znam Pana DD i wiem że jeśli się czegoś podejmuje to robi to do końca i rzetelnie A takich ludzi potrzeba nawet jeśli kogoś postawią do "pionu"!
Chcecie zmian na lepsze to wesprzyj na początek dobrym słowem A krytykuj wtedy kiedy się nie uda!

~Bodekjezow

Witam,czas pokaże jak będzie rządził,znam tego człowieka,dokuczyl ludziom ale myślę że jak się mówi jest przyslowie,karma wraca,i wruci do niego,pozdrawiam

~Adasnisko

Do ted1,proszę pana,pani,widać jaki jest,bo na tyle opon żadna pozytywna,znany typ,wyższa się,A najmądrzejszy od radia,znany jest na swojej ulicy,w byłej pracy,każdy wie że to nie człowiek na to stanowisko,zniszczy całe MZK,myślę że może ma jakiś zakaz zatrudnienia swojego kolesiostwo,ludzie sami będą uciekać bo nie zatrzymają tam ,swoich pisarza i będą robić co chce,myślę że pan Burmistrz czyta opinie,i może wyciągnie tego konsekwencje,bo naprawdę są uczciwi ludzie dyrektorami,którzy by mogli być na tym stanowisku,a nie taki typ jak pan DD,pozdrawiam nisko

~cdn

Po co konkurs gdy jedyna służna racja decyduje.

~ted1

Szanowni Państwo.
Czytając Państwa opinie (a może dwóch czy trzech osób) widzę że ktoś próbuje podważyć wiarygodność decyzji podjętych przez Pana Burmistrza. Ja w tej chwili takich obaw nie widzę. Nowy Prezes MZK ma pomysły na rozwiązanie problemów miasta Nisko w obszarze zadań należących do MZK, wsparcie władz samorządowych . I to w tej chwili jest najważniejsze. Czas pokaże czy państwa słowa krytyki były zasadne czy też nie. Pozdrawiam.

~PawGrześ

To miasto się kończy na kadencji poprzedniego Burmistrza. Proszę zweryfikować kompetencje większości nowo zatrudnionych w UGiM. Ostatnia nominacja jest tego przykładem. Proszę teraz obserwować kogo będzie przyjmować do pracy już widzę kandydatów szpicli z poprzedniej pracy i braci oczywiście nie swoich z sąsiedniej ulicy.. ten człowiek nie nadaje się na takie stanowiska

~Adasnisko

Właśnie,znam tego typa bardzo,bard,o dobrze,aż za dobrze,i wiem na co go stać i co potrafi robić,teraz niech nisko się obudzi jakiego mają burmistrza, w nisku nic się nie dzieje,nisko zabrali już dawno,żeby dla dzieci nie było żadnych atrakcji, żadnych zabaw,gdzie gmina ma te pieniądze,pan Ozimek jak był burmistrzem robił dużo dla niska,a ten,wciska tylko swoich, żeby to jeszcze był gościu normalny ten pan DD,to ok,in doły kopać w nisku i park sprzatac

~ulica zielona

jak się pije z burmistrzem to się zostaje prezesem

~Adasnisko

Ludzie,będziecie u niego mieć plusy jak zrobicie mu coś w zamian,a on i tak po jakimś czasie zapomni o tym i będzie was Drupal jak bure s..I, to jest nie człowiek,ale tacy zawsze mają szczęście,doły niech kopie i ulicę sprząta,A wykształcenie ma za mało albo ser,gdzie burmistrz ma oczy,ładnie musiał Pana burmistrza modlić,albo zawinąć makaron na uszy

~Darek

To ja Przymuła powinienem byc prezesem a nie ten człowiek

~Barburka

Pozdrowka eurometalik,tylko nie pozdrawiam DD,tylko jego dupowlazow

~Barburka

Dupiwlaz z euro....lu,już mu liście dupkę ażeby was wziął do zbierania odpadów komunalnych,bo tam nikt nie chce robić bo gowniane pieniądze,porażka,po zdrowie eurometalik

~Justys4907

Z poprzedniego zakładu wysłali to na zbity pysk,a prezesi ażeby mu nie psuć papierów dali mu wypowiedzenie z dnia na dzień i za porozumieniem stron,bo co do papierów nawet pijanym nigdy nie zwolnili dyscyplinarnie,tylko szli na rękę i porozumienie stron