Świąteczne przygotowania z popularnymi dyskontami

Image

Zgodnie z tradycją na stole wigilijnym powinno znajdować się dwanaście potraw, ale żeby było to możliwe, trzeba kupić odpowiednie produkty do ich przygotowania. W wielu przypadkach można pójść na skróty i postawić na gotowe dania typu pierogi, uszka, koreczki śledziowe, sałatki itd. Zakupy świąteczne powinny być dobrze przemyślane, dlatego najpierw warto sporządzić listę zawierającą wszystkie niezbędne artykuły spożywcze.

Czas na świąteczne zakupy spożywcze

Na eleganckich paterach można położyć przeróżne owoce, przede wszystkim banany, pomarańcze i mandarynki. Za kilogram zapłacimy w sklepie Netto zaledwie 3 złote. Jeszcze niższe ceny oferują Delikatesy Centrum – tylko 1,99 za kilogram pomarańczy. W przezroczystych salaterkach świetnie prezentować będą się kolorowe cukierki w różnych smakach, za które zapłacimy 18 złotych za kilogram. Z pewnością będą po nie sięgać nie tylko dzieci, ale też dorośli. Na półmiski można wyłożyć pierniki oblane czekoladą w różnych kształtach. Przy okazji warto też kupić mleko, masło i duże opakowanie jajek, aby możliwe było przygotowanie domowych wypieków. Za 30 sztuk jajek zapłacimy w Netto zaledwie 8 złotych, co będzie dużą oszczędnością. Na stole nie może zabraknąć różnych napojów kolorowych, szczególnie tych owocowych. W Netto przy zakupie dwóch sztuk można liczyć na obniżkę wynoszącą aż 40%.

Do przygotowania wigilijnych potraw potrzebować będziemy ryb. Znajdziemy je w promocyjnych cenach w sklepach takich jak w Dino, Netto, Delikatesy Centrum. Można też kupić w nich gotowe pierogi i pierożki, aby przyspieszyć i ułatwić sobie świąteczne przygotowania. Nie zawsze wystarczy przecież na wszystko czasu, dlatego warto wspomóc się produktami dostępnymi w popularnych dyskontach. Na Boże Narodzenie mile widziane są śledzie, które kupimy w przeróżnej odsłonie - zalewie, śmietanie, jako koreczki itd. Każda potrawa nabierze charakteru, jeśli zostanie odpowiednio przyprawiona, dlatego trzeba uzupełnić zapasy swoich pojemników na przyprawy, aby przypadkiem czegoś nie zabrakło.

Co jeszcze nam się przyda?

Jeśli chcemy zaskoczyć miło gości czymś smacznym i niecodziennym, to można kupić zestaw do zrobienia ciasta jogurtowego i czekoladowego, teraz w wersji świątecznej z formą gratis – tylko 13 złotych w Netto. Świetnie smakuje też piernik przekładany powidłami śliwkowymi, który ładnie będzie się prezentować na paterze. Na święta wspaniale sprawdzają się grzybki, szczególne borowiki, podgrzybki czy koncentrat grzybowy. Wszystko to dostaniemy w swoich ulubionych supermarketach. W Dino wyposażymy się w produkty niezbędne do przygotowania pysznych wypieków: aromaty do ciast, powidła, miód, wafle, galaretki, mak lub masę makową, ananasa w puszce, mąkę tortową i wrocławską, bakalie, orzechy, wiórki kokosowe i wiele więcej. Przy okazji warto kupić mocno przecenione sałatki warzywne, rybę po grecku lub w galarecie.

Na wigilijnym stole nie może oczywiście brakować pysznych potraw i pięknej zastawy, ale na tym oczywiście nie koniec. Potrzebować będziemy też szeregu dodatków i świątecznych dekoracji. Wspaniale sprawdzą się również bukiety kwiatów. Nie trzeba wcale iść do kwiaciarni, gdyż w supermarketach mamy szeroki wachlarz wyboru. Idealnie sprawdzi się gwiazda betlejemska, ale wybór jest zdecydowanie większy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.