Zobacz efekty rewitalizacji podwórka na Dmowskiego

Image

Miasto zakończyło kompleksową rewitalizację podwórka przy ul. Dmowskiego.

Duże, niegdyś zaniedbane podwórko między ośmioma blokami na ul. Dmowskiego przeszło całkowitą modernizację. Realizacja tego zadania była wykonywana etapowo. Pierwsze prace rozpoczęły się w listopadzie 2017 roku. W efekcie powstała nowa droga przejazdowa wraz z miejscami parkingowymi. Koszty związane z tą częścią zadania wyniosły 800 tys. zł.

W tym roku miasto zabrało się za rewitalizację terenów zielonych. Zostały nasadzone nowe krzewy, drzewa, posiano trawę. Powstały też nowe chodniki, które prowadzą do placu zabaw, ulokowanego w centrum podwórza. Wzdłuż ciągów pieszych pojawiły się liczne ławki i kosze na śmieci.

Miejsce do zabawy dla dzieci, ze względów bezpieczeństwa, zostało ogrodzone. Znajdują się tam huśtawki, piaskownica i zjeżdżalnia, a także ławeczka dla rodziców. Ta część zadania kosztowała około 535 tys. zł.

Samorząd na ten cel pozyskał dofinasowanie ze środków unijnych.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

Można wbijać i betonować słupy. Sznurki na szuszenie majtek będzie gdzie rozwieszać. Brawo. Wprawdzie prezydent mówił, że to samowole budowlane ale podlegli mu urzędnicy mówią, że tradycja to rzecz święta. Na jednym trawniku na Śródmieściu jest ich sześć. NA TERENIE GMINNYM.

~taka prawda

Do manekina , z tym'' edziem'' to twoje jakieś szaleństwo i z tego przychodnia na WYSZYŃSKIEGO powinna cię leczyć. Do boo, masz rację mieszkałem w młodszych latach w BERLINIE i LONDYNIE kiedy tam studiowałem politologię.

~Boo

Edzio,yntelygent,takaprawda to mieszka wszędzie na potrzeby każdego artykułu.Łon to zaraz może mieszkać w Berlinie czy Londynie i napisać że tam bieda i ludzie nie mają co do gara włożxyć i powinni się przeprowadzić do Kaczej Woli bo tu taki dobrobyt

manukun

O, Edzio tym razem mieszka przy Dmowskiego. Wcześniej był Rozwadów i okolice Staszica

~iks

ręce opadają robić źle nie robić źle

~hero

~Marta LumpArt
a co ma moja orientacja do robienia głupot?
a, no tak, homo robi źle, hetero dobrze.
prawilne myślenie, gratki umiech i byle nie po rynnie ;*

~bonzo58

My mieszkancy nie zaglosujemy za 4 lata ,bo podworko tak brzydkie ze nawet trawa nie rosnie.A ten mieszkaniec co wpisuje to platny propagandzista.

jzm

zabrały głos nieroby którym nic sie nie podoba bo przy ławeczkach nie postawili im po skrzynce piwa

~mieszkańcy

My mieszkańcy tego podwórka wszyscy za 4 lata zagłosujemy na PANA PREZYDENTA L.N. Bo tak cudownie przy naszych blokach nigdy nie było. Jesteśmy więcej niż pewn , ze przynajmniej 90 procent w przyszłych wyborach na prezydenta naszego miasta zagłosuje na PANA PREZYDENTA L.N.

~Sygnalista

Szkoda ,że 15 metrów dalej przy trzepaku reporter nie zrobił zdjęcia. Śmiecie styropian ,butelki od sierpnia po budowlańcach od ocieplenia leżą ,chyba na kwarantannie są

~BRAWO

A JAK TAM EFEKTY NASZEGO SPECJALISTYCZNEGO SZPITALA TO POWINIEN BYĆ TEMAT NA PIERWSZĄ STRONĘ .

~Mieszkaniec

Następne podwórko odrestaurowane ;-)

~czarny66

Ale tu brzydko jest ,nawet trawa nie rosnie bo ziemia zatruta betonem.

~kierownik

mieszkam na tym osiedlu i mi sie bardzo podoba ten plac zabaw i zasadzenie nowych drzew,lepiej zrobic fajne miejsce które bedzie służyc mieszkancom i dzieciom parenascie lat

halohalo

Jaka ładna klatka dla bachorów, podoba mi się umiech

~marcin

PIS juz nie wygra żadnych wyborów

mix

Lepsze to niż fabryka maseczek!!!

~przybysz46

Poprzednia ekipa przy remoncie jezdni calkowicie zniszczyla chodniki przy bloku 18 i 19 jak i parking i interwencja UM odpowiedz ze jak sie cos remontuje to i sa straty. To jakas porazka.

~emeryt77

To jakas pseudo naprawa,nawet trawa juz tam nie rosnie.Betonoza zeby firma szwagra zarobila.Po co to komu i na co?A gdzie jakies zadaszenia ze stolikiem dla emerytow?

~Głupi

Tylko ciekawe po co ta topola tam została.

~kibice

Kto bedzie siedzial na tych lawkach jak nie ma cienia?

~Domar

Jak są ławki to zawsze znajdą się chętni aby siedzieć, pić i przy okazji zakłócać mieszkańcom spokój.

~STALOWA WOLA

@majka @iskra. Zgadzam sie ze w naszym miescie jest problem z lawkami tam gdzie one sa najbardziej potzrebne Np. wzdluz ulicy okulickiego lub kolo hali targowej. Lawki na ktorych mogly by odpoczac starsze osoby wracajace z zakupow. A myslicie ze na Jana Pawla jest lepiej czy na ul. Poniatowskiego. Ktos jest poprostu uposledzony w tym miescie jest slepy i nie widzi problemu.

~Wszelki

Panie prezydencie dziękujemy za ten remont.
Niech sobie hejterzy wypisują co chcą
Mieszkańcy pamiętają, że jak opozycja rządziła to nic dla nas nie zrobiła

~jubaretod

Renatka już zaniepokojona?
Może jaki list w tej sprawie napisze?

~gann

Opozycja widzę wyje jak wieprze oderwane od koryta!!!

~Iskra

do ~ MAJKA
Masz rację kompletny brak ławek , lecz nie tylko tam! Na całej długości Poniatowskiego to samo ! Kiedyś byłam świadkiem gdy zasłabła starsza pani , nie miała gdzie przysiąść, odpocząć i napić się wody , w ręce zakupy. Nie chodzi żeby tam przesiadywać ale zwyczajnie chwilę odpocząć. Podobna sytuacja wzdłuż innych ulic.. Tak trudno o ławki??

~Marta LumpArt

~hero tyś jest hetero czy homo? Bo tak głupio to tylko gej lub Renata B. pierdzielą. Hej. Kup se klej.

~hero

naprawdę wj.ebali ponad MILION złotych w to ? brawo. Lucjusz to ma rozmach. Ciekawe czy za swoje też by taki szajs odstawil na takie pieniądze?
A nie sorry, to przecież 'po znajomości' było robione, stąd takie koszty.
Patologia.

~MMA

ekstra to wygląda... tylko jeszcze pogoda ;)