Radna opozycji o planach weta Polski w UE

Image

Czy Polska powinna powiedzieć „weto”? Czy na tym straci czy zyska? Na ten temat słyszeliśmy już wiele.

57 miliardów Euro. Tyle możemy stracić chociażby na walkę pocovidową w Polsce, jeśli będziemy przeciwni zatwierdzeniu unijnego budżetu. Na posprzątanie bałaganu po koronawirusie będzie potrzeba wiele środków, chociażby na dotacje, czy pożyczki dla małych i dużych przedsiębiorców. Czy Polskę stać na dyktowanie warunków i schowanie ręki do kieszeni, gdy na tę rękę inni chcą kłaść pieniądze? PiS uważa, że mamy prawo domagać się respektowania własnych przepisów, chociażby tych powiązanych z lokalnym prawem. A z tym prawem, według wielu unijnych dygnitarzy, nasz kraj jest na bakier. Mowa tu chociażby o szacunku dla mniejszości seksualnych i uchodźców, o polityce aborcyjnej czy zasadach współpracy z kościołem. Czy skacząc w przepaść wodospadu trzymając się za rękę z Węgrami (jak to dwa bratanki), uda nam się wypłynąć na powierzchnię, a później dopłynąć do brzegu i przeżyć? Wielu uważa, że nie. Już teraz mnóstwo branż albo ledwo zipie, albo łapie jak tuż przed śmiercią, ostatnie tchnienie. Czy konflikt z Unią jest nam potrzebny, a przede wszystkim konieczny do zachowania twarzy? Obserwując uliczne protesty ma się wrażenie, że nie wszystkim podoba się to, co się dzieje. Czy władza nie słucha ludu? Jako Polacy zawsze lubiliśmy o coś walczyć, a na słowo „honor” wręcz sięgaliśmy po szabelkę najpierw siecząc dookoła, a później słuchając.

Ile tabliczek na budynkach, obiektach sportowych, drogach, domach kultury, OSP, kościołach, zabytkach, ulicach w Stalowej Woli i w powiecie stalowowolskim informuje, że "sfinansowano ze środków Unii Europejskiej"? Tysiące- pisze na Facebooku radna i była poseł na Sejm RP Renata Butryn.

Przedstawicielka lokalnej opozycji oczekuje od premiera, że będzie racjonalny i rozważny w negocjacjach budżetu unijnego na lata 2021-27 oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy po epidemii Covid-19.

Czy premier posłucha? Radna Butryn wylicza:

- Waży się nasza przyszłość, rozwój i stabilizacja, gospodarcze bezpieczeństwo.

- Wszystkie państwa UE w związku z pandemią szybko potrzebują pieniędzy zarówno z budżetu UE (1074 mld euro), jak i z funduszu odbudowy (750 mld euro).

- My na Podkarpaciu, w Stalowej Woli - również. Może wreszcie uda się nam sfinalizować budowę hospicjum, podnieść poziom opieki zdrowotnej?

Żeby nie być gołosłownym Renata Butryn przypomina niektóre zgłoszenia ze Stalowej Woli do Krajowego Planu Odbudowy, który ma być realizowany ze środków unijnych:

- przebudowa układu drogi wojewódzkiej na odcinku Zaklików – Stalowa Wola i skojarzenie jej z planowaną drogą ekspresową S74 wraz z budową trzeciego mostu na rzece San (wartość tego zadania to 373 750 000 zł).

- Drugie zadanie wpisane na listę - do realizacji przez Miejski Zakład Komunalny - instalacja odzysku energii z frakcji energetycznej odpadów preRDF i RDF w Stalowej Woli (wartość tego zadania oszacowano na kwotę 300 000 000 zł).

- Poprawa jakości opieki zdrowotnej w regionie poprzez budowę hospicjum z ZOL-em przy tzw. „Ambulatorium” w Stalowej Woli (30 mln zł).

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy Polska powinna zgłosić weto?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~uczony

Jak zwykle ta pseudo opozycja z naszego miasta chciała błysnąć a wyszło jak zawsze fura gnoju.

~haha

Jarosław Gowin powinien zostać ministrem sportu lub przyjemniej prezesem jakiejś fundacji lub związku gimnastycznego ze względu na wyjątkowo giętki kręgosłup, co już niejednokrotnie pokazał

~wrocławianin

***** *** masz 100% racji

~***** ***

Polskę należy podzielić na pół. Jedna czesc niech bedzie z Unia a druga pisowska z Rosja. Stalowa będzie Putina za sojusznika mieć.

~młody

No daruś się uruchomił ze swoimi wypocinami. Debilu TOTALNA TARGOWICA to twoi przyjaciele więc nie odwracaj kota ogonem. Do czego to już doszło , że TARGOWICZANIE nazywają targowicą tych co z TARGOWICZANAMI walczą. STOP UŻYTECZNYM IDIOTOM.

~***** ***

Najlepszymi popychadłami są ludzie od kawalera z kotem. Wszyscy skacza jak im Jaro pozwoli. Nawet policja obywateli leje palami teleskopowymi bo dziadek z nowogrodzkiej każe. Szczyt sqrvienia sie.

~***** ***

Jak się zmieni władza to te wszystkie holeckie, rachonie, pójdą do pracy w toaletach publicznych.

~***** ***

Oglądałem na yt program porównujący wiadomości polskiej TVP i koreańskiej. Porównanie wyszło na korzyść koreańskiej. Waszej szukamy ciągle wrogów znajdujemy się wiecznie wsytauacji konfrontacji z kimś kto nas nienawidzi itd. To media szczują ludzi na siebie. W czyjich rękach są dziś media???

~Smoliwąs

Przyszły wytyczne z Warszawy od Budki i trzeba było wygłosić mowę. Podobne wypowiedzi można usłyszeć od innych popaprańców. Na stare lata stać się na własne życzenie takim popychadłem. Po prostu żenada!

~brawo

Słowem roku 2020 zostało ***** ***

~Gratulacje

Targowica to rząd który przez swoją głupotę wyrzuci nas na margines Europy. Będziemy Turcja 2

~Gratulacje

Dołączcie z swoimi średniowiecznymi i kościelnymi zasadami do krajów które jeszcze nie dojrzały żeby znaleźć się w Uni Europejskiej. Wstyd

~Gratulacje

Gdyby rząd pisu miał honor to wraz z swoimi wartościami powinien odmówić brania pieniędzy z Uni. Niestety honor to zbyt wiele dla tych ludzi

~Gratuluje

Za 500 zł Polacy dadzą się wywalić z Uni i dołączyć do demokracji a la Białoruś Ukraina i Rosja. Gratuluję. A propo Uni czy wy myślicie ze unia to tylko parady równości? Geje, targi dzieci? TO PO CO WAS MA UNIA SPONSOROWAĆ??? CO ONA ZA POŻYTEK Z WAS MA SKORO WAM SIĘ NIC TAM NIE PODOBA.

~Tolek

Targowickie klimaty.

~Tim

Dla większości pisuarów flaga Uni to szmata w każdych wiadomościach TVP straszą unia Europejska. A łapska po kasę wyciągają. Hipokryci

~Polak

Dajmy im weto i pokażmy im nasze wartości eksportowe:obrońców życia działających tylko do momentu narodzin, kiboli, policjantów bijących protestujące kobiety. Księży ukrywających kolegów pedofili. Narodowcow podpalających domy. Europa będzie porażona poziomem wzorców od nas

~Logika

Wyjdźmy z Uni. Nikt nie będzie Kościołowi mieszał szyków. Wprowadza państwo wyznaniowe. Jedynym przyjacielem będzie Białoruś Ukraina watykan i Węgry. Super poziom. Każdy polak będzie miał tyle wolności ile mu biskup pozwoli. A Rosji wypowiemy wojnę o wrak tupolewa, a Niemcom że pozwolili u siebie paradę równości robić. Nasisojusznicy nas popra

~Mieszkaniec

Za Gomułki ceny żywności rosły ale staniały lokomotywy. Za Dudy wszystko drożeje ale olej jest tańszy - taka prawda!!!

~taka prawda

Do mieszkaniec, ty już od 5 lat gęgasz, że będzie drogo a wszystko tanieje i wszystkie podatki coraz mniejsze. Chcesz przykladu cytryny w czasach nie rządu PLATFORMY pseudo OBYWATELSKIEJ kosztowały 15 złotych za kilogram a dziś kosztują 4 złotych za kilogram staniały 400 procent.

~tulipan

A to nie dobre Niemcy,jak oni śmią nam pomagać
Lipsk wesprze Kraków w walce z pandemią koronawirusa. Lokalne niemieckie władze wysłały do stolicy małopolski transport o wartości niemal 100 tys. euro. Znalazły się w nim: maseczki, fartuchy oraz płyny do dezynfekcji - przekazał krakowski magistrat.

~mieszkaniec

@nikt. tak wlasnie dzialaja politycy. A ci z PO to zwlaszcza. Oni biora przyklad z gory. Pamietasz Neumana? nie ma co sie dziwic.

~nikt

Nudna Baba, która nie może przeżyć, że jest NIKIM !!! A KRYTYKI TO NIE CIERPI - ZABLOKOWAŁA MNIE NA FACEBOOKU. A JEJ SYN MI GROZIŁ !!!!!!!!!!!!

art2deco

Będziemy mieli wiele podatków przez Covida19. Prawie 800mld euro dodatkowo nie licząc ze budżety wielu krajów są już dobrze wydrenowane. Od roku się o tym mówi i nie jest to dla nikogo na świecie niespodzianką.

~mieszkaniec

@bbc.Wiem ze od stycznia bedzie drozyzna. Odechce sie ludziom wszystkiego. W sejmie siedza sami zlodzieje. Od prawa do lewa. Pis nie lepszy. Nie trawie POza to co zrobili ale ostatnio przeciez odbyly sie obrady w Sejmie ktorych nie pokazywala zadna stacja. Byla tarcza, byla mowa o lekarzach z afryki, byly tez podatki. Bedziemy mieli 4 nowe podatki jak nie wiecej ktore odbija sie na cenach w sklepach. A jesli juz chcecie wiedziec to Program 500+ nie jest juz tym programem bo po inflacji powinien sie nazywac Programem 435+. Po Nowym Roku ok.400+. Ludzie nie widza jak ich w konia robia. PIS PO SLD KO PSL DO WORA. Ani to katolicy ani Polacy.W kazdej partii sa dobrzy politycy ktorzy chca dobrze ale to margines. Zaraz ich jakis Prezes sprowadzi na ziemie Gora decyduje. Na gorze wszystkich partii w Polsce siedza Zydzi i komuchy z Madalenki oraz ich rodziny.

~bbc

W UK obniżono VAT z turystyki z 20% do 5%.Zwiedzałem ostatnio w UK i za 3 osoby płaciłem po 25 funtów za noc w hotelu.
Ceny połowy towarów mniejsze niż w Polsce.
Niemcy chcą wspomóc dotkniętą kryzysem gospodarkę, tną stawki podatku VAT. Główna stawka wynosi16 zamiast 19 proc., a niższa spada z 7 do 5 proc.
U nas złodzieje z PIS najpierw okradają pracujących a potem wciskają jakieś bony turystyczne
Tu nigdy nie będzie dobrze.Od nowego roku zobaczycie jaka będzie drożyzna

~ekonomista

A może nasz rząd PIS uwarunkuje naszą składkę do unii od bardzo wielu warunków. Wówczas ci pseudo urzędniczyny nauczą się szanować POLSKĘ , POLAKÓW , WĘGRY i WĘGRÓW. Tak sobie ci urzędniczyny wymyślili , że składkę POLACY mają płacić bezwarunkowo ale dla nas coś to pod wielkimi warunkami. Nigdy nie wolno się na to zgodzić bo pod byle pretekstem będą nam nasze pieniądze zabierać.

~mieszkaniec

@frank. Widac ze ty nie masz o niczym pojecia. Jaki Polexit? Niemcy i Francuzi nie zrezygnuja z Polski czy Wegier poniewaz sa to kraje zbytu ich produktow. Jest tez wiele do ukradzenia mimo ze rozlozyli gospodarke Polska na lopatki. Jestesmy za duzym krajem w Unii zeby z nas rezygnowali. Za duzo do stracenia. Wielka Brytanie puscili z Unii poniewaz UK jest zbyt dumnym krajem zeby dawac sobie nazucac przez kretynow z Niemiec i imbecyli lewackich z Francji cokolwiek. Sami zreszta duzo produktow produkuja lub sprowadzaja do Europy ze swoich kolonii. Oni bez Unii sobie poradza.

~taka prawda

Pani reniu, wybrali panią do rady miasta nieświadomi mieszkańcy co czynią . Niech się pani zajmie swoim miastem bo jest co robić. Zgarnęła pani z tej okazji majątek od podatników a zero uczynków dla naszego miasta. Politycy partii PIS to najmądrzejsi POLACY i dobrze wiedzą co robią proszę mi wierzyć.

~hihi

I kto tu drukuje pieniądze?Skoro tak drukują to dlaczego w strefie gdzie jest euro inflacja jest 0.3% a w Polsce i na Węgrzech prawie 4%