Podwórko dla Pława w śniegu

Image

Nieco ponad 2 mln zł kosztowała budowa nowego, osiedlowego placu zabaw, który ma służyć dzieciakom z okolicznych blokowisk.

Osiedle Pławo doczekało się miejsca, gdzie można spędzić czas na zabawie w ruchu. I choć spadł śnieg, a zimą na place zabaw nie przychodzą dzieci, wszystko ożyje wraz z wiosną. Sprawdziliśmy jak wygląda postęp robót za blokiem Al. Jana Pawła II 4. Wszystko miało być gotowe do końca listopada. Wciąż jednak uwijają się tam pracownicy, którzy dokonują ostatnich poprawek.

Niestety, nie będzie na tym terenie boiska, mimo wcześniejszych planów. Podobno nie chcieli go sami mieszkańcy ze względu na generowany hałas. Plac zabaw znajduje się bezpośrednio między blokami, tuż pod oknami, za którymi toczy się codzienne życie. Wyrzucenie z projektu boiska sprawiło, że zadanie kosztowało o wiele mniej niż pierwotnie zakładano. Jak zapewnił magistrat, boiska mogą pojawić się w drugim etapie prac.

Na Podwórku dla Pława znajdują się m.in.: podświetlana fontanna posadzkowa, siłownia terenowa składająca się z 9 urządzeń do ćwiczeń, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw z zadaszoną piaskownicą. Zaplanowano również nowe oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury (12 ławek, 5 koszy na śmieci, 2 psie pakiety, stojaki na 10 rowerów). Przy okazji tej inwestycji zaplanowano dodatkowo wymianę chodników prowadzących do placu zabaw.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wolne krasy

Edek rogalu, uspokuj się. Przecież wszyscy wiemy że te twoje płatne wy.rywy są g.wno warte smiech2 Wszyscy widzimy jak jest fatalnie za Nadbereznego, miasto się zwija, długi rosną . Nawet nie ma za co lansu robić .

~maciekbgc

Wstyd ,trawa tu nawet nie rosnie .Typowa betonoza .A gdzie sa jakies zadaszenia z lawkami ?Miliony wydane a i tak tandeta i brzydota.

~taka prawda

Pięknie aż pała mięknie.

~sasiad75

Ale teraz brzydko na tym podworku,brak trawy krajobraz ksiezycowy szary betonowy.

~mieszkańcy

My mieszkańcy tego podwórka wszyscy dziękujemy PANU PREZYDENTOWI L.N. za ten wspaniały plac zabaw o który my walczyliśmy od przynajmniej 20 lat. Wszyscy mieszkancy naszego osiedla w 100 procentach zagłosujemy na obecnego prezydenta w ramach wdzięczności. Mamy najpiękniejszy plac zabaw w naszym mieście jeszcze raz dziękujemy PANIE PREZYDENCIE L.N.

~taka prawda

Pięknie ten plac zabaw wygląda oby zawsze tak wyglądał.

~Ksiegowy

Gdzie te dzieci? Czyżby lucjuszowy poporodowy dodatek na gacie nie działał?

~Szerszeń

Bieda, bieda i jeszcze raz bieda.

~maciekbgc

A gdzie jest jakies zadaszenie w razie deszczu lub upalu?Miliony wydali a nie ma nawet parasola zeby sie schowac w razie czego,wstyd.

~Szwag

A kiedy pszeczkole będzie ma plw bo miało być a tu cisza jest

~Liljana

... i zlikwidowanie każdego źdźbła trawy. To z podwórkiem nie ma nic wspólnego.

~ TO JA

BETON , BETON I ogromne koszty, to napewno wymyslal nadberezny

~janusz

wincyj siłek , wincyj betonu, wincyj patelni w upalne dni...

~nowa

Dzieci, dzieci, dzieci ..... współczuję bardzo wszystkim tym , którzy tam mieszkają i będą chcieli po pracy / płacąc podatki dla miasta / odpocząć . Nie ma takiej opcji. To miejsce od otwarcia będzie żyło 24 ha dobę. I nikt Wam nie pomoże . Odwrotu nie ma .

~Allk

Hehe głosy samych malkontentów to źle to gorsze to drogie to krzywe A sam siedzi w ciemnej d....e i sklepie te swoje madrosci

~he he he

i po co to komu? prezydencki lansik?

~wiktor55

Tyle milionow wydali na kostke betonowa i pare lawek.Za taka kase to teraz powinna byc na tym placu ciuchcia,wagoniki wraz z torowiskiem .Taka kostka betonowa najdrozsza a zabawy z tego nie ma .

~Hehek

Trolle tam beton był wcześniej, teraz podloze jest z tej Ala gumy. Więcej jest nasadzeń niż było. Mieszkacie na drugim końcu miasta g...o widzieliście to się nie odzywajcie.

~Rene

Super, wiadomo że dzieciaki biegają, ba szaleją. No i jak wyrżną na typ super betonie to dopiero będzie zadowolenie.
Bezsens, wszędzie ludzie się starają tworzyć dla dzieci coś naturalnego, bezpiecznego a u Nas jak zwykle na pokaz, duże i zimne.
Jeden stawiał betonowe ławki drugi betonowe place zabaw. Powodzenia.

~aaa

Kolejne urządzenia do ćwiczeń z których nikt nie korzysta. Kiedy ktoś w końcu się połapie, że urządzenia do ćwiczeń to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Tak jak na Centralnym placu zabaw ktoś zlikwidował górkę do jazdy na sankach - straszne bo tyle lat służyła dzieciom. Wycięte akacje to też był błąd bo nikomu nie przeszkadzały. Plus że coś nowego.

~Leon

Kiedyś jak nie było boisk na osiedlach zorganizowało się samemu wystarczył trzepak lub tornistry albo kamienie i była bramka i nikomu nie przeszkadzał chałas dzieciaki nie zajmowały się głupiemu A teraz ktoś głośniej krzyknie i już problem

~boisko

Co? Zabiera się dzieciakom radość, bo seniorzy sobie tak stwierdzili? No bez przesady... Może jeszcze wprowadźmy tam strefe ciszy jak w Pendolino... Żenada

~bubum

Wszystkich drzew nie wycieli teraz urzedasy wiedza ze nie podoba sie ludziom calkowita wycinka.Ale nikt z tego nie korzysta ,tyle betonu wylali a nie ma ludzi.Miliony poszly w beton.

~Awtok

Patrzę i oczom nie wierzę co to jest mieszkałem tam 20 lat aż żal gdzie jest boisko gdzie piękne akacje 2 miliony za zabetonowanie połowy podwórka

~jasio

jak to nik sie nie bawi a podworze tonie w sniegu rzucam kola ratunkowe czy je ktos chetny do zabawy w doktora tam

~P Jaki

Chyba dzieciaki 15+ co przed remontem piły tam piwko

~ TO JA

zbudowali betonowy bubel za 2 ml to SKANDAL

alkfisz

I tak mordy będą drzeć po nocach w lecie gownioki jebitne

~Arturo

Bardzo fajny plac zabaw napewno dzieciaki będą mieć frajdę

~Czy to ważne

Niczym wzorem "Trybuny Ludu" wszelkie krytyczne materiały cenzura eliminuje tuz po publikacji, a dyskusja tudzież polemika jest wysoce nie akceptowalna jak, a krytyka wręcz niedopuszczalna.