Powiatowy Inspektorat Weterynarii na ostatniej prostej

Image

Na ostatniej prostej są już prace przy budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Obiekt zmienił się nie do poznania. Wokół ubijana jest ziemia i prowadzone są prace porządkowe.

W lutym 2018 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, mieszczącego się przy ul. Okulickiego 12. Wcześniej mieściła się tam Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna. Ze względu na większe potrzeby aniżeli pozwalał na to pozyskany obiekt, podjęto decyzję o rozbudowie. Roboty budowlane, zwłaszcza te intensywne, głośne, prowadzone były latem. Zakres prac był duży, bowiem obejmował: demontaż istniejącego stropodachu wraz z częściową rozbiórką ścian piwnicy budynku i schodów zewnętrznych do piwnic, wykonanie nowego stropu nad piwnicą, nadbudowę pomieszczeń garażowych i pomieszczenia biurowego, wykonanie wewnętrznych schodów do piwnicy w obrębie istniejącej zabudowy, rozbiórkę pokrycia dachu i konstrukcji poddasza, wykonanie nowej konstrukcji dachowej i pokrycia dachowego na całym obiekcie, przebudowę wewnętrznych sanitariatów w kondygnacji parteru, przebudowę instalacji centralnego ogrzewania, przebudowę instalacji wod-kan w pomieszczeniach i WC na parterze, wymianę instalacji elektrycznej, montaż termoizolacji całego budynku wraz z elewacją.

Okoliczni mieszkańcy mieli okazję zaobserwować też toczące się roboty zewnętrzne. Przebudowane zostało główne wejście wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, wejście boczne i wejścia do piwnic. Zamontowano opaskę wokół budynku, zrobiono kanalizację deszczową i podjazdy do garaży.

Koszty związane z tą inwestycją opiewają na prawie 820 tys. zł. Przetarg na to zadanie wygrała firma ze Stalowej Woli, która jako jedyna złożyła ofertę. Prace mają skończyć się do końca 2020 roku.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~toto

Skoro jest już lokum godne urzędujących nieludzkich lekarzy to teraz czas na godziwe wynagrodzenie nielicznej , odpowiedzialnej służby. Przecież mało kto zdaje sobie sprawę z wielkiej misji jaką każdego dnia świadczy na naszą rzecz ta państwowa służba. Dlaczego więc traktowana jest w sposób karygodny?

~Tiriamitsu

No musze jak czytam takiego rysia haha. Ty z pod hsw szłeś do 7 ?? Nie wiem chłopie co ty bierzesz ale zmień dilera hehe

~terminator

SZKOLA PODSTAWOWA NR.8. TAM SIE MIESCILA. DZIECIAKI Z 8 CHODZILY NA OBIADY DO 7.

~Mieszkaniec

A ja pamiętam uroczyste otwarcie w 2018r z Weberem, Sagatowską i księdzem oraz tablicą na budynku z błędem: "POWIATOWY LEKATRZ WETERYNARII"

~Tiriamitsu

Nie zapomne jak mnie tam kiedyś wysłali do psychiatry bo 3 klase zaniedbałem z matematyki haha jolka ja pamiętam !!!