Pogoda Wałbrzych w 2020 roku

Image

Wałbrzych położony jest w centralnej części Sudetów na terenie dwóch regionów: Pogórza Zachodniosudeckiego i wschodniej części Sudetów Środkowych. Klimat Wałbrzycha – podgórski, uzależniony jest od klimatu oceanicznego. Pogoda Wałbrzych charakteryzuje się dość silnymi wahaniami temperatur w ciągu dnia.

Pogoda w Wałbrzychu w ciągu 2020 roku:

• Średnia temperatura zimą: + 3° C w dzień, - 1° C w nocy;

• Średnia temperatura wiosną: +14° C w dzień, + 6° C w nocy;

• Średnia temperatura latem: +24° C w dzień, +15° C w nocy;

• Średnia temperatura jesienią: +14° C w dzień, +8° C w nocy.

Ogólnie klimat jest zimny, możliwe są bardzo gwałtowne zmiany pogody w Wałbrzychu. Klimat charakteryzuje się surowymi zimami i dużą ilością opadów. Przeważają wiatry zachodnie i zbliżone do zachodnich, co jest konsekwencją wysokiego ciśnienia, głównie w południowej i zachodniej części gór. Ten efekt występuje zarówno latem, jak i zimą.

Najlepszy czas na wyjazd do Wałbrzycha to okres od czerwca do sierpnia, kiedy jest tam przyjemna temperatura i niewielka ilość opadów. Najwyższa średnia temperatura w Wałbrzychu wynosi +24° C w lipcu, najniższa średnia temperatura to -1° C w styczniu.

Pogoda Kołobrzeg: klimatyczne charakterystyki miasta

Kołobrzeg leży na wysokości 3 metrów nad poziomem morza. W Kołobrzegu klimat jest umiarkowanie ciepły i przyjemny. W Kołobrzegu występują znaczne opady deszczu przez cały rok (nawet w najsuchsze miesiące). Najsuchszym miesiącem jest luty (28 mm opadów), a w lipcu opady osiągają swój szczyt (średnio 72 mm opadów). Pogoda Kołobrzeg: średnia temperatura wynosi 9.2° C (48.6 F), w ciągu roku opady wynoszą 609 mm.

W Kołobrzegu lato jest przyjemne i częściowo pochmurne, a zimy długie, bardzo mroźne, wietrzne oraz przeważnie pochmurne. W ciągu roku temperatura zwykłe waha się od -1° C (30 F) do 21° C (70 F), rzadko jest poniżej -9° C (17 F) lub powyżej 27° C (80 F). Najcieplejszym miesiącem w roku jest lipiec ze średnią temperaturą 19.8° C, a najzimniejszym miesiącem w roku jest styczeń ze średnią temperaturą -2° C.

Ciepła pogoda w Kołobrzegu utrzymuje się około trzech miesięcy, co sprzyja wypoczynkowi. Według wyników turystyki najlepszy czas roku na zwiedzanie Kołobrzegu i jego okolic to ciepłe dni w okresie od końca czerwca do końca sierpnia (a w szczególności w pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy w Kołobrzegu nie ma dużej ilości opadów).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.