Jakie opłaty w Spółdzielni Mieszkaniowej w 2021 roku? Czynsz zdrożeje, czy stanieje? Wywiad z prezesem SM [VIDEO]

Image

Tym razem gościem portalu StaloweMiasto.pl jest Artur Pychowski, prezes stalowowolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nasz rozmówca mówi o planach budowy przez spółdzielnię nowych bloków. Czy w dobie pandemii taka inwestycja jest w ogóle możliwa? Gdzie by miały być wybudowane nowe bloki? Spółdzielnia w planach ma także budowę garaży.

Prezes Artur Pychowski odpowiada także na pytania dotyczące opłat i czynszów dla lokatorów i spółdzielców SM. Mieszkańcy Stalowej Woli do swych skrzynek mają właśnie dostarczane pisma w sprawie opłat na rok 2021. Czy są to dobre wiadomości?

Z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej rozmawiamy także o okresowych przeglądach kominiarskich. Czy mamy prawo nie wpuścić do mieszkania pracowników dokonujących tych przeglądów, jeśli boimy się, że mogą oni „roznieść” koronawirusa odwiedzając równocześnie, jednego dnia, wielu mieszkańców bloku?

Co z inwestycją mającą na celu likwidację term gazowych w blokach? Zmiana ta czeka wiele stalowowolskich rodzin. Co decydowało o wyborze bloków, w które jako pierwsze zostały poddane tej energetycznej modernizacji? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu!

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Marta

Kiedy spółdzielnia będzie rozliczać fundusz remontowy. To są duże pieniądze, które nie wiadomo na co są wydawane.

~ONn

do Land to nie chodzi o lidla przy macu tylko tego na Poniatowskiego tam jest fajne miejsce o niebo lepsze.

~mieszkaniec

jak to moaliwe ze majac garaz place kulturalno - oswiatowe i a- za mieszkanie tuz osobno druki raz place kulturalno osw

~Bli

od lat mieszkam na W.Polskiego takiej plagi szczurów jak jest teraz nigdy nie było .szczury chodzą po klatce schodowej jak koty .Trutka ,którą daje spółdzielnia nie działa sanepid teraz nie ma czasu bo ,,,walczy >>z wirusem za co płacimy skoro pracownicy administracji nie interesują się przyjdzie wiosna to zaczną wycinać drzewa ,których nie sadzili Spółdzielnie Mieszkaniowe to CIEPŁE posadki dla urzędników.

~Monia

Jako członkowi spółdzielni wg moich wyliczeń za czynsz będę płaciła mniej. Całe 5 zł mniej.

~Land

Fajnie położenie bloków obok Lidla. Codzienny wieczorny huk pobliskich zakładów aluminiowych i wpływ na zdrowie wyziewów.

~Emeryt

Renta 1000 zł jak mieszkam sam jak mam zapłacić za mieszkanie?

~Mieszkaniec

Na siedlanowskiego czynsz za mieszkanie 2 pokojowe 200 zł, na Porębach czynsz 700, za kilku pokojowe na Porębach prawie tysiąc za mieszkanie własnościowe, a wypłaty 2 lub 3 tysiące , dziadostwo w Polsce

~Adam

Chętnie kupię nowe mieszkanie jeśli spółdzielnia je wybuduje

umarly

Jedyne co pozostaje to zakładać wspólnoty mieszkaniowe, tam przynajmniej masz jakikolwiek wpływ na koszty a tutaj dostajesz pismo i masz płacić za Panie urzędniczki które biegają z kawką po korytarzach.

~LEO

No POREBY, Ale teraz pojechałeś po bandzie ,,,,, 500zl ?? czynsz w Rzeszowie w nowych loalach ?wejdż na neta i trochę poczytaj !!Może to uchroni Cię od wypisywania takich bzdur !

~Wiesia

Co robi Spółdzielnia ,że w Stalowej rozrasta się robactwo po blokach?

~Tom

Budować te nowe mieszkania za Lidlem sprzedadzą się bez problemu osiedle leśna to ściema i fikcja.

~Ola

Proszę się nie oglądać na miasto tylko budować te mieszkania sprzedadzą się na pniu a te co obiecał prezydent to utopia.

Pelele

Do Ally N
a walnym zgromadzeniu w przewazającej większości są spędzani pracownicy SM i przyklepuja to co Zarzad wykmini

Pelele

Pan prezes wysłał do lokatorów w czasie pandemii spółdzielczych elektryków sprawdzać gniazdka elektryczne!!!!Elektrycy tez chodząc po wielu mieszkaniach mogą roznosić zarazę.NIE WPUŚCIŁEM!!!

~Sasiny

Czynsze nie zdrożeją, tylko rachunki będą wyższe. Od taka ekonomia historyczna?

~bodek80

Czynsze powinny taniec a po 50 latach taki blok z plyt nalezy wyburzyc,Tak te bloki byly projektowane a za PRL zeby bylo taniej to te plyty byly laczone na zwykly drut co rdzewieje ,wiec to sie musi zawalic.Jak trzesienie nastapi to te plyty sie poskladaja.Mieszkamy w takiej tandecie a czynsze wzrastaja.W dawnej NRD takie bloki z plyty sa wyburzane .

~dojna zmiana+

Zakładajcie wspólnoty tylko nie pod administrowaniem przez MZB. Oni będą was jeszcze bardziej doili bo tam to dopiero jest przerost zatrudnienia.

~Murnik

czynszu... to jej mieszkanie nowe, na nowym osiedlu

RIKARDO-W

Budynki sie starzeja a czynsze coraz wyższe.Odnosi się wrażenie że mieszkania sa gumowe i się rozciągają.W SM nie musi przeciez tylu ludzi pracować.W nieskończoność mało,mało przeceż tak nie może być.Dlaczego ludziom pensji nie podwyższą tylko coraz to większymi podatkami dobijaja.Zgroza co się w tej Stalowej Woli wyrabia.

~Ally

Co roku jest walne zgromadzenie, o czym sa informacje wieszane na klatkach schodowych... nikt nie chodzi na nie, a później sa pretensje

~szczurdok

Drogo jak w Radomiu u nas jest.

~rzeszuszek

U nas w wielowsi jest drozyzna ,bo nic sie nie buduje ,jedynie doktory stawiaja wille.Szary ludek placi jak mu urzednik nakazuje i ma ciezko jak niewolnik.W Rzeszowie to buduja ,ale to juz miasto jest.

~Murnik

Nie wiem skąd to wziąłeś, ale moja siostra w Rzeszowie za nowe 100m mieszkanie placi 1200 zł ... Skąd niby masz to 500? Chyba że za kawalerkę

~Poręby

Pożałujecie to znaczy że nikt w Stalowej Woli nie będzie chciał mieszkać, bo będą woleli do Rzeszowa się przeprowadzić. Tam w nowym budownictwie po 500 zł płacą u nas to samo prawie 700

~kulfon

w sbm nie płacą za windy ci z parteru (póki co). ale juz we wspólnotach mi znanych wszystko jest od metra liczone bez wyjątku czy to parter czy nie. gaz bez liczników tez od metra. zenada

~Pola

We wspolnocie małe opłaty bo nie zatrudniaja tyle ludzi.A nowe mieszkania d........

~Poręby

Pożałujcie jeszcze tych podwyżek czynszu. Co pół roku przychodzi pismo o podwyższonym czynszu - w innych miastach mieszka się taniej. co robicie w tych spółdzielniach - tylko kombinujecie jak tu więcej dla was było..... żeby ludzie z parterów za windę płacili absurd przecież nawet nie korzystają z wind.... nie dziwcie się ze wszyscy kombinują

nivea

Mi już przysłali list że podnoszą opłatę eksploatacyjno-remontową z 3 na 4zł/metr Tłumacząc się wzrostem płacy minimalnej z drugiej strony jak sam prezes mówi dają mi obniżkę 0,10zł.
Zastanawia mnie fakt czy wszyscy tam pracują za minimalną.
Po co was tyle tam pracuje? W Lublinie spółdzielnia łączność bazuje na 5 pracownikach.