Ciężko chory biskup pisze list do wiernych

Image

Ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz, chory na COVID-19, wciąż przebywa w szpitalu. Zakażony koronawirusem pasterz sandomierskiej diecezji pisze list do wiernych.

Najdrożsi w Panu

Pragnę pozdrowić gorąco ks. bpa Edwarda Frankowskiego, każdego kapłana, kleryka, siostrę zakonną, rodziny naszej diecezji i osoby samotne, starszych i młodych. Piszę do Was z Sandomierskiego Szpitala Ducha Świętego, gdzie razem z innymi chorymi, przeżywam początek Adwentu.

Ten czas nadziei na przyjście Jezusa Chrystusa, która już się spełnia, jest dla mnie wielkim doświadczeniem Bożego Miłosierdzia, a zarazem bliskości ze strony wielu osób. Od pierwszego dnia pobytu w szpitalu, otrzymuję gesty solidarności i zapewnienia o modlitwie, co przy troskliwej i kompetentnej opiece sandomierskiej Służby Zdrowia, pozwala mi pełnić w tych szczególnych warunkach posługę pasterską.

Jestem Wam za to wdzięczny, tym bardziej że choroba, to również okazja do lepszego poznania drugiego człowieka, ożywiająca poczucie odpowiedzialności za innych. Jesteście mi bardzo bliscy!

Rozpoczynając święty czas Adwentu, zbliżmy się do Jezusa Chrystusa, Który stale do nas przychodzi i nasłuchujmy Jego głosu. Zbawienie jest naprawdę blisko.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Krzysztof Nitkiewicz

Biskup Sandomierski

Przypominamy, że z powodu rozwoju choroby spowodowanej zakażeniem koronawirusem, biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przebywa od 17 listopada w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zenada

Ojej. Jaki straszny tytuł artykułu. No i co z tego listu wynika?? Coś lub ktoś się zmienił/o na lepsze? Po Ch.. Ten artykul.

~on-

Chyba zamieszczacie tylko chwalebne komentarze, bo gdy napisałem o proboszczu i wikarym z Floriana, że nie przestrzegają wytycznych rządu, czy nawet Biskupa, komentarz nie został umieszczony.

~Do tonno

I co z tego że miał kontakt z osobami starszymi? Wirus jest taki sam od osoby młodej jak starszej, ważne na jaki grunt ten wirus wpadnie.

~Cba

Do ABW jak sądzisz ze ks Józef G siedzi to lepiej popytaj w innych diecezjach bo pewnie proboszcz uje w najlepsze

~abw

18. Edward Frankowski, biskup sandomierski 1992-2012
Wiek lat 83 lata. Krył pedofila ks. Józefa G. z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zlekceważył zawiadomienie złożone osobiście przez ofiarę w 2006. Reakcja kurii nastąpiła dopiero po 14 latach. Sprawę opisał na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Pedofil został zatrzymany.

~Tonno

Młody człowiek z tego biskupa więc przejdzie tego wirusa z palcem w nosie. Tylko boję się czy przed kuracja nie miał do czynienia z osobami w podeszłym wieku...

~florek

Nie przekręcajcie że ciężko chory jak nawet tlenu nie potrzebuje. Biskup jest chory i hospitalizowany ale jak sam się wyraża jego stan jest nie zagrażający życiu.
Już pismak bzdur napisał żeby ludziska podchwycili, ech brak słów.
Życzę zdrowia każdemu w tym szczególnym czasie .

~Radek

Życzymy jrgo ekscelencji sxybkiego powrotu do pełnego zdrowia.

~Ja lady

A biskupowi życzę powrotu do zdrowia , piękne kazania mówi, po naszemu umie bajerować:-)

~Ola przestań

Przeszłam covid,za tydzień będę dawcą osocza. Dla młodych, zdrowych ludzi to łagodniejsze zakażenie jak grypa. A dla ludzi schorowanych zawsze każde zakażenie bylo zagrożeniem życia. Niech nie udają że leczą ludzi teleporadami,niech się biorą za prawdziwe leczenie........Judasze XXIw

~ola

Nieszczęścia chodzą po ludziach, po duchownych także. Trudno zrozumieć ekstrawagancję wielu duchownych, ktorzy wręcz bimbają sobie z... zakażenia się smiertelnym wirusem. Negatywnym przykladem jest jeden z proboszczów, który zaleca parafianom napicie sie swieconej wody odczynionej przez niego jako egzorcysty od skażenia wirusem. Ta woda ma rzekomo właściwości uzdrawiające. Pozytywnym przykladem dbałości o wiernych i zarazem przestrzegającym reżimu sanitarnego jest Klasztor Kapucynów w Rozwadowie. Kapucyni to postepowi ludzie. Wejście do kościoła jest jedno a po policzeniu wiernych, którzy bezpiecznie mogą być wewnątrz drzwi są blokowane dwoma stojakami z wyraźnymi napisami, że w kościele jest komplet wiernych i uprasza się pozostałych o pozostanie na zewnątrz. Można? Można! Trzeba tylko chcieć, nic trudnego. Trudno gdzie indziej spotkać taka dbałość o siebie i bliźniego. Brawo Kapucyni.

~Mozg

Znam takiego co mówi że są w Polsce ludzie którzy są zaraza.(dobrze ze ich nie nazwał robactwem albo wszami). Inny znowu mówi że molestowanie dzieci zdarza się z powodu dzieci które lgna i wciągają do grzechu niewinnych księży. Zaczynam się bać takich myslicieli

~***** ***

***** ***

~Stan

To ten co twierdził,że wierni to stado głupich baranów potrzebujących przewodników;księży i biskupów?Jeden z tych przewodników,biskup,grzmiał,że Covit to kara za grzech homoseksualizmu.Dorwało i biskupa.

~list do M.

a to ten wirus nie był karą za homo i lewackie myślenie?

~Allk

Naziol lewaki hehe

~Naziol

Adolf Hitler to patron obrońców kościołów przed kobietami

~Allk

Cytat Osobiście zastrzele idiote który będzie chciał w prowadzić zakaz aborcji na wschodnich ziemiach okupowanych Adolf Hitler

~***** kler

***** kler

~***** ***

***** ***

~Czesiek

Najwidoczniej Twój szef potrzebuje Cię tam u góry odejdź z godnością z tego świata przyjacielu .

~***** **

I całe lewackie g*wno ...

~Kapłan

Lewatywa z rana Lewatywa wieczora

~Aga

Polecam jak yutubera zrobił petycje czysty w kręt o ochronę skrzeku żeby rzegotki wszystkie kobiety były za ochrona chętne podpisać petycje Później dawał do podpisania ochronę życia poczętego człowieka Wszystkie kobiety matka z dzieckiem odmówiła to pokazuje stan umysłów kobiet Żenada

~***** ***

Dodam jeszcze że to bardzo mądre w czasie epidemi wyjąć ten światopoglądowy temat i wyprowadzić ludzi którzy tego nie poprą na ulicę. Gratulacje dla Jarka. Mądre jest też to że gazem i pałkami teleskopowymi, kibolami, naziolami próbujecie przekonać kobiety że nie mają prawa sprzeciwu,. Gratulacje... Bardzo mądre.

~Kobieta

W imię przymusu który kościół z pisem zafundował Kobietom zaczynają się rozchodzić coraz bardziej drogi między Kobietami a narzucającymi im niechciane prawa instytucjami

~Propozycja

Gdyby tak się stało to w imię wolności wyboru połowa katoliczek by dokonała apostazji. Kościół skladalby się większości z mężczyzn, czyż to nie wspaniałe? ile powołań do kapłaństwa by było!

~Propozycja

Narzuccie tylko katoliczkom zakaz aborcji a la pro life. Niewierzący i z innych Religi powinni mieć możliwość samodecydowania.

~Agusia

Powrotu do zdrowia życzę.