Okulickiego przejdzie modernizację

Image

Latem 2022 roku będzie można przejechać po zmodernizowanej części ul. Okulickiego. Chodzi o odcinek od stacji benzynowej, ZBR-u do nowego skrzyżowania łączącego się tunelem pod torami z ul. Przemysłową.

Przebudowany zostanie odcinek o długości około pół kilometra. Sama jezdnia będzie mieć szerokość 3,5 metra. Wzdłuż drogi powstanie aż 175 ukośnych miejsc postojowych. 4% parkingów będzie wykonanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Zmodernizowane będzie nie tylko to, co na zewnątrz, bowiem zadanie obejmie również przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej.

- Ulica Okulickiego będzie zmodernizowana w takim założeniu, w jakim została kilka lat temu zrealizowana jej pierwsza część. Zostanie ona wykonana w układzie bezpiecznych zatok parkingowych wraz z drogami serwisowymi tak, aby parkowanie nie odbywało się bezpośrednio z linii drogi, ale aby był wjazd na drogę serwisową. Podstawowym założeniem, które towarzyszyło w projektowaniu tego odcinka drogi było utrzymanie zieleni przy blokach tak, aby nie przekraczać dotychczasowej linii chodnika, czyli zmieścić się w tym pasie, który tam mamy. W dużej części linia chodnika od strony osiedla Młodynie zostanie niezmienna. W jednym odcinku, tam gdzie mamy stary chodnik z płyt, zostanie to uporządkowane- mówił podczas obrad sesji Rady Miejskiej Lucjusz Nadbereżny.

Ważną częścią tej inwestycji będzie utworzenie podziemnych zbiorników retencyjnych, które będą zbierać nadmiar wody gromadzącej się po deszczach. Zostaną one ulokowane na wysokości administracji spółdzielni mieszkaniowej i punktu weterynarii. Jest to ogromnie ważne dla użytkowników drogi. Po niewielkich nawet deszczach Okulickiego w tamtym rejonie zamienia się w pokaźnych rozmiarów jezioro. Za każdym razem wypompowywać wodę muszą strażacy.

Na zadanie, o którym mowa miasto właśnie ogłosiło przetarg. Wykonawca w pierwszej kolejności zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej, a następnie przebudową ul. Okulickiego. Pod koniec grudnia będzie wiadomo ile firm przystąpiło do postępowania przetargowego. Prawdopodobnie „zwycięzcę” poznamy na przełomie stycznia i lutego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~złomiarz

A niby gdzie ten tunel pod torami ?

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, daremne twoje wyjaśnienia i tłumaczenia, wtedy straciłeś panowanie nad sobą i tego już nic nie zmieni. Po prostu wybuchłeś, pierwszy i ostatni raz, ale tak się stało i nie odstanie.

~taka prawda

Do e2rds, chyba sobie ten chamski wpis wyjaśniliśmy ale w twoim wieku z pamięcią bez internetu słabiutko. Każdy może w internecie wypocić każdy idiotyzm i podpisać się inteligent. Ja takich słów jak k.rwa, wy.....ać czy h...j nigdy nie używam , mam dużo więcej inteligencji aby pogrążyć hejtera prowokatora.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligent, zacznę od końca, dlaczego Palec i Sznur, bo palec już Polacy dostali i ostał im się tylko Sznur, to po pierwsze, po drugie, oddanie obwodnicy nie ma nic wspólnego ze śniegiem, bo jeszcze multum prac pozostało, a nie tylko pasy, więc opowiadasz kolejny raz pod publiczkę bzdury. Z tym katolikiem to dam sobie spokój bo przecież z tego całego twojego zła wyspowiadasz się i będziesz czysty jak łza, tak wygląda mentalność katolika i cyt:
"Ty bez przerwy mnie wyzywasz a czy ja ciebie kiedykolwiek obraziłem.", może też już się z tego wyspowiadałeś i pozostała niepamięć, to przypominam, cyt. z moją odpowiedzią:
"1 Kwietnia 2020 21:46:46e2rds
inteligent, w życiu bym się nie spodziewał, że tym wpisem : "1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!" padnie mit inteligenta i tylko pozostanie pseudointeligent. Pozdrawiam i żegnam."
To moja odpowiedź.
"

~taka prawda

Do e2rds. z tą obwodnicą to przyznam ci rację ale kto się spodziewał w listopadzie śnieg. Tam zostało tylko poziome pasy wymalować ale na śniegu nie będziemy malować. Tak , że jeszcze do maja poczekamy aby dojechać do ekspresówki a tą ekspresówką do LUBLINA czy RZESZOWA. Skończ dziadku z ocenianiem kogokolwiek czy jest katolikiem czy nie jest. Gdybym nie był t innaczej byśmy rozmawiali w stylu tych bab co chodzą po ulicach i walczą o zabijanie nienarodzonych dzieci. Ty bez przerwy mnie wyzywasz a czy ja ciebie kiedykolwiek obraziłem. Komentowałem ci już wcześniej zejdź z tej drogi i skończ z pisaniem bredni o palcu i sznurze. Bo sznur POLACY miele od 2007 do 2015 roku. Kogo ty próbujesz bronić znienawidzonej pseudo opozycji?

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, ja neguję nie wszystko tylko twoją głupotę, bo głupoty piszesz pod publiczkę i to z ciebie - pseudointeligenta czasami nazywanego edziem tu się śmieją. Czy nie napisałeś głupoty, że jeszcze w tym roku będzie oddana obwodnica,no to kto idiotyzmy pisze, ja czy ty. Więc czytaj ze zrozumieniem piejący koguciku, a , i piszesz o niedzieli i katolikach, przecież ty nie jesteś katolikiem, bo na tym forum kłamiesz, mataczysz, wyzywasz, obrażasz, przeinaczasz fakty i twoje pisanie nijak nie przystoi katolikowi, więc nie rżnij głupa.

~Haha

Jezdnia 3,5 m??? Gdzieś grało tylko gdzie.

~taka prawda

Jeszcze jedna sprawa nie produkuj wypocin w niedziele bo to święto dla nas katolików.

~taka prawda

Jeszcze jedna sprawa nie produkuj wypocin w niedziele bo to święto dla nas katolików.

~taka prawda

Do e2rds, człowieku dlaczego ty wszystko negujesz? Czy w twoim wieku już niczym nie można się cieszyć. Dlaczego sympatykom PIS wszystko tak obrzydzasz.? My się wszystkim cieszymy co zrobiliśmy w ostatnich 5 latach a tobie nic się nie podoba. Z tą pseudo krytyką jesteś już tak śmieszny , że cała POLSKA się z ciebie śmieje i ma wielki ubaw.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, nie głupiej z zachwytu, jeśli będzie Okulickiego tak piękna jak w tym roku będzie oddana obwodnica to współczuję mieszkańcom Okulickiego. Obwodnica może być oddana najwcześniej w marcu 2021, a ty już piejesz jak młody kogut pod chwilową nieobecność starego.

~taka prawda

Po tej modernizacji ulica OKULICKIEGO będzie najpiękniejszą ulicą w województwie PODKARPACKIM. A korki na ulicy PONIATOWSKIEGO mamy tylko przez jeżdżące tam tiry. Po oddaniu w tym roku obwodnicy naszego miasta i też NISKA na ulicach naszego miasta nikt nie zobaczy tira.

~budowlanka

Ale kiedy bedzie przejscie poziome przez tory na wysoksci szkoly im.Kosciuszki ? tam sporo osob przechodzi przez tory bo wiaduktem nikomu nie chce sie chodzic.To nie trzeba na to duzo kasy ,ale urzedas swoje wie i blokuje to .

~jozek

Okulickiego to nie jest autostrada .Niewiem dlaczeo co niektorzy juz krytykuja zamiast pochwalic ze wreszcie bedzie zmodernizowana

~ola

Będą zwężać kolejną ulicę w mieście? Zobaczcie co się dzieje na "zmodernizowanej" ulicy Poniatowskiego, jakie korki się tworzą bo komuś zachciało się zwęzić ulicę i teraz każdy skręcający w lewo zatrzymuje za sobą kilka-kilkanaście samochodów gdy z naprzeciwka jedzie sznur samochodów. Komuś w magistracie bardzo zależy by utrudnić kierowcom życie. Zresztą nie tylko kierowcom, ale i mieszkańcom, gdyż brak płynności jazdy generuje smog, szkodliwy dla wszystkich.

~Alojzy

Zwężania dróg ciąg dalszy umiech A to była taka piękna szeroka droga kiedyś.

~emerytka

Może wreszcie powstaną parkingi z kratek wypełnionych ziemią i trawą, żeby wsiąkała woda a nie z zabudowane kostką czy asfaltem.

~P Jaki

"Sama jezdnia będzie mieć szerokość 3,5 metra" czyli co JEDNOKIERUNKOWA

e2rds

Autor artykułu chcąc się przypodobać władzy antycypuje, cyt:
Latem 2022 roku będzie można przejechać po zmodernizowanej części ul. Okulickiego. Chodzi o odcinek od stacji benzynowej, ZBR-u do nowego skrzyżowania łączącego się tunelem pod torami z ul. Przemysłową.
Ani Okulickiego nie zmodernizowana, ani tunelu nie ma, a już dziś wiadomo ile to będzie za dwa lata kosztować.
Jednym słowem jak w przysłowiu "zes...ła sie bieda i piszczy"

~pytek

A kiedy będzie rondo na skrzyżowaniu Okulickiego-Popiełuszki?

~lalala

Koło punktu weterynarii już od dłuższego czasu nie ma Administracji Spółdzielni. Jest w budynku ZBR ;)