Ważne aspekty wyboru drukarki

Image

Drukarka przez długi czas służyła jako urządzenie biurowe, ale obecnie dostępnych jest wiele modeli, które doskonale sprawdzają się w domu. Już za niewielką cenę można stać się jej posiadaczem. Duży wybór sprawia, że czasem trudno podjąć decyzję, na który wariant się zdecydować. Jakie rodzaje drukarek znajdują się w sprzedaży? Jakie znaczenie ma cena?

Różne technologie wydruku

Ze względu na technologię wydruku rozróżniamy dwa rodzaje drukarek. Drukarki laserowe i atramentowe różnią się między sobą nie tylko sposobem przenoszenia treści oraz obrazów na papier, ale również ceną. Stosuje się do nich inne materiały eksploatacyjne. Drukarka laserowa drukuje dzięki tonerowi. W pojemniku znajduje się proszek barwiący. Podczas wydruku zostaje wprasowany w papier. Jest to tzw. sucha technika wydruku. W drukarce atramentowej mamy natomiast do czynienia z techniką mokrą. Do jej działania potrzebny jest tusz, którego mikroskopijne krople są nanoszone na papier podczas wydruku. Każdy model drukarki wymaga użycia kompatybilnego z nim tuszu. Przykładowo tusz hp 650 pasuje do takich urządzeń jak: HP Deskjet Ink Advantage 2546 oraz HP Deskjet Ink Advantage 3515 E-All-in-One. Wybierając oryginalny tusz do drukarki hp 650, zyskasz pewność, że urządzenie będzie działać przez wiele lat bez konieczności serwisowania. Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy drukarką laserową a atramentową? Drukarka laserowa szybciej drukuje, tzn. więcej stron w przeliczeniu na minutę. Nie oznacza to jednak, że zawsze stanowi najlepszy wybór.

Czy zawsze wydruk kolorowy jest niezbędny?

Przy wyborze drukarki należy zadać sobie istotne pytanie, czy będą potrzebne wydruki kolorowe. Jeżeli potrzebujesz wydruków monochromatycznych i kolorowych, najwygodniejszą opcją będzie drukarka atramentowa. Wystarczy jedno urządzenie do obu rodzajów wydruków. Będzie potrzebny po prostu kartridż z czarnym tuszem, np. wspomniany hp 650, oraz z tuszem lub tuszami kolorowymi. W zależności od modelu drukarki pojemnik z kolorowym tuszem może być jeden, ale mogą być potrzebne oddzielne pojemniki z każdym kolorem. Jeśli dokumentów do drukowania jest codziennie dużo, należy zastanowić się nad laserowymi drukarkami: monochromatyczną i kolorową. O ile laserowa drukarka monochromatyczna nie musi kosztować tak dużo jak kiedyś, to kolorowa jest już droższa. W użytku domowym i małym biurze drukarka atramentowa stanowi często optymalne rozwiązanie. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, w jakiej cenie jest hp 650 tusz. Kupując na stronie https://www.drukuj24.pl/wklad-atramentowy-czz0zae-black-65ml-oryginalny.html, możesz liczyć na korzystną cenę. Nie tylko cena drukarki, ale również późniejsze koszty eksploatacji powinny być brane pod uwagę przy zakupie urządzenia.

Czy warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne?

Również w urządzeniu wielofunkcyjnym HP Deskjet Ink Advantage 2515 E-All-in-One potrzebny jest tusz hp 650 czarny. Laserowe urządzenia ze skanerem i kopiarką niestety są drogie i zwykle dość duże, ale za to cena wielofunkcyjnego urządzenia atramentowego nie różni się już wiele o klasycznej drukarki atramentowej. Na dodatek urządzenia atramentowe mają kompaktowe rozmiary, dlatego warto w nie zainwestować.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.