Rozpoczęła się rozbudowa i przebudowa szpitala w Nisku

Image
Rozbudowa Szpitala dotyczy Oddziału Wewnętrznego I i II, Ginekologiczno-Położniczego, Neonatologii oraz Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Pracowni Endoskopii. W wyniku rozbudowy powstanie nowoczesna powierzchnia łóżkowa z salami 2-3 osobowymi z własnymi węzłami sanitarnymi oraz nowoczesna Pracownia Endoskopowa i rozbudowana Pracownia Diagnostyki Obrazowej.

Projekt obejmuje również przebudowę najstarszej istniejącej części Szpitala w celu dostosowania jej do obecnie obowiązujących przepisów w zakresie warunków ochrony przeciwpożarowej i wymagań higieniczno-sanitarnych zgodnie z zaleceniami instytucji kontrolujących i wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, a także celem dostosowania części diagnostycznej i zabiegowej oddziałów objętych projektem do najnowszych wymogów w tym zakresie.

Powierzchnia objęta przebudową wynosi 1651,64 m2. Przebudowa nastąpi po zrealizowaniu rozbudowy i przeniesieniu części łóżkowej do nowo zrealizowanej inwestycji.

Łączny koszt zadania przewidziano na kwotę 13.659.983,20 zł, a umowa podpisana 11 września br., na realizację I etapu obejmującego stan surowy otwarty wynosi 2.099.267,68 zł.

Realizację inwestycji finansuje Powiat Niżański. Jej wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu został Zakład Remontowo-Budowlany z Nowosielca.

Termin realizacji I etapu obejmującego wykonanie stanu surowego otwartego budynku zaplanowano na koniec maja 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Śpioch

Starostwo obudź się w końcu.
Bo zamiast złotego rogu zostanie Ci się jeno sznur.
Na doradców się nie oglądaj, bo im nie chodzi o dobro powiatu.

~Mirmił

Rozpoczęła się przebudowa i rozbudowa... Kogo wy tam zatrudniata? smiech2

~Paweł

Super ! Ma być kardiologia w Nisku umiech Po tym jak zamknęli w Stalowej starą kardiollgie, a wcześniej zwolnili 4 kardiologow w tym ordynatora umiech Pan Starosta chwalił się ze sciagnal kogoś do pracy ? A chyba nie ma nikogo ^^