Wiadukt nad torami nieprzejezdny przez rok

Image

Do grudnia przyszłego roku mają potrwać prace związane z rozbudową wiaduktu drogowego w ciągu ul. Traugutta w Stalowej Woli, który usytuowany jest nad linią kolejową.

Ze względu na fatalny stan techniczny obiektu wiadukt został już zamknięty dla ruchu kołowego. Mogą poruszać się nim tylko rowerzyści i piesi. To kiedy ruszą pierwsze prace na tym obiekcie uzależnione jest od postępowania przetargowego.

- Mamy nadzieję rozstrzygnąć ten przetarg najpóźniej w styczniu 2021 roku tak, aby prace mogły się rozpocząć jeszcze na wiosnę, przynajmniej w pierwszej połowie 2021 roku. Jest to trudne zadanie w pasie kolejowym, nad torami, które będzie wymagało zamknięcia torów na czas prowadzenia prac, a więc wymaga to uzgodnień z administracją kolei. Mamy nadzieję, że będzie to przebiegać w napiętym harmonogramie, tak, aby całość zadania wykonać w roku 2021 roku- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach tej inwestycji wykonany zostanie remont przyczółków, postawione będą nowe przęsła wiaduktu. Wiadukt będzie poszerzony o przejście dla pieszych o szerokości 1,25 m. W dalszym ciągu przejazd przez wiadukt będzie jednokierunkowy, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlej.

- Nie jest możliwe wykonanie przejazdu dwujezdniowego, w pełnych parametrach ze względu na domy, które są po stronie osiedla Piaski, ul. Traugutta. Gdybyśmy chcieli wybudować dwujezdniową jezdnię trzeba by wyburzyć dom, który znajduje się po prawej stronie. Koszty takiej realizacji sięgnęłyby około 5 mln zł, stąd decyzja, że konstrukcja i szerokość jezdni pozostanie ta sama- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Szacunkowy koszt modernizacji to 1,5 mln zł. Zadanie to będzie w całości finansowane z środków miejskich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ldziabak33

Sasiady te znaki zakazu na kladce wyrzucili do rowu to urzednik przyslal ciezarowke z piachem i nam wjazd na kladke zasypali.Co teraz robic ?Ma ktos lemiersz na C360 ? to mozna by to naprawic.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, nie inteligenta, tylko pseudointeligenta, ciebie pewne frazy stałe zdradzają, te twoje wypociny, więc mnie nie oszukasz.

~taka prawda

Do e2rds czy ty już całkiem rozum straciłeś? Wszędzie widzisz inteligenta wystarczy że ktoś popiera PIS i już zostaje inteligentem. A co do ekologa to ma 100 procent racji kto piesze prowokacyjne wypociny ten się prosi o nazwanie go po imieniu.

e2rds

ekolog vel pseudointeligent, mnie wytykasz, że ci ubliżam, a jak ty innych nazywasz śmieciami to jest dobrze, mam ci przypomnieć jak kiedyś mnie nazwałeś i jak nazwałeś kobiety, to kto na tym forum jest śmieciem.

~YUREK5

A nie lepiej postawic tam znak zakaz dla ruchu pieszego i wtedy auta beda mogly sobie jezdzic?Bo zamkneli kladke ze wzgledu na chodnik niezgodny z normami EECD.

~Natek

Śmieć to cię robił i jeszcze mu do d.py wyszło smiech2

~ekolog

Do natek, śmieciu po co się kompromitujesz razem z manekinem. Już milion razy udowodniliśmy manekinowi , że cały czas brednie i bzdety wymyśla tzw. wypociny.

~Natek

Od początku pi siego żeru punktujesz argumentami manukun dostając od przyglupich płatnych troli upośledzone odpowiedzi. A tłuszcza i tak ma to w d.pie, bo w swych pustych głowach siedzi im tylko że "bynajmniej na bombelki dajom".Nic się niestety nie zmieni, bo myślących ludzi jest mniejszość, a im jest niezwykle łatwo utrzymać "suwerenów" stadzie. Drukarki rozgrzane do czerwoności, stopy procentowe bliskie zeru, a na końcu "żymianie" przyjdą jak po swoje.

manukun

@takaprawda
Edziu, znowu Szlęzak winny, że nieudacznik Nadbereżny nie ogarnia samorządu? Przecież ograniczenia tonażu zaczęły się w 2016 roku i wtedy ekipa Nadbereżnego zaczęła obiecywać jego remont. Przez tyle lat ważniejsze były festyny, zakup dekoracji, zrobienie kolejnego urzędu, muzeum czy zbudowanie stadionu dla 3 ligowego zespołu.

Ale jak zwykle winę zwalasz na wszystkich dookoła, a nie na ekipę Nadbereżnego

manukun

@jakjezdzic
Podpora pęka, przęsło zapadnięta, wszędzie rdza wyłazi - nie trzeba inżynierów do stwierdzenia, że wiadukt nadaje się do remontu.

~jakjezdzic

Ja bylem tam i nie widzialem zadnych oznak fatalnego stanu wiaduktu.Nie ma dziur w asfalcie ,nie widac torowiska jak patrzy sie na powierzchnie wiaduktu,nie ma pekniec w podporach.Nie widze powodu zeby zamykac ta kladke.Po prostu urzednik z kontroli musial sie wykazac ze robi cos w pracy i sobie zamknal kladke.

~Majonez

Jest szeroko? Niech się jabar - pisi ekspert od pseudo obwodnic wypowie smiech2

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, wiesz co to takiego inwestycja, czy parki i place zabaw to inwestycje, ciekawe, czy swoje pieniądze byś zainwestował w takie błonia, (choć uważam, że są potrzebne) lub w place zabaw do których byś musiał dokładać corocznie na utrzymanie, remonty itp. Nie twierdzę, że taka infrastruktura jest mieszkańcom niepotrzebna, ale to nie są inwestycje tylko infrastruktura dobra publicznego, owszem potrzebna, ale do której mieszkańcy muszą cały czas dokładać i jeśli w parze z tym idą inwestycje przynoszące dochód, stwarzające miejsca pracy, dające zatrudnienie i pomnażające majątek to to wszystko ma sens, w innym przypadku to tylko głupota w wydawaniu nieswoich pieniędzy którymi się zarządza i taki delikwent winien być mocno kopnięty w tylną część ciała i wylecieć ze stanowiska.

~taka prawda

Do xawery, idioto użyteczny to przez takich jak ty cała TOTALNA pseudo OPOZYCJA dostaje łomot od 6 lat. Jeszcze nigdy w dziejach STALOWEJ WOLI nie zrobiliśmy tak dużo inwestycji jak w ostatnich 5 latach. Inwestycji potężnych na miarę 22 wieku a ten pseudo wiadukt jest w takim stanie już od 20 lat.

~Xawery

Co jest? Czy za pisu coś powstaje oprócz długu , czy tylko się psuje i jest zamykane?

~rni

Dlaczego mnie usunięto?

~Tylko PIS

Teraz widać szybkość działania władz Miasta jedynie rok w obietnicach ,czyli do wyborów żeby wstęgę przeciąć .Już wiem dlaczego wstęgi nie przecinali przed fabryką maseczekumiech Bo certyfikat ważna rzecz trzeba czekać lat sześć.

~Bolek

Dobrze że dużego targu nie ma skupu żywca i zamkniętego przejazdu kolejowego jak było dawniej bo jak chłopy w wtorek nabywający konia byłby go sprawdził skoro przejazd kolejowy był praktycznie ciągle zamknięty ? a tak przez wiadukt furmanką i w doły sprawdzić kondycję konia udawały się chłopy ! przez nawierzchnię wiaduktu deski widać było tory ! wiadukt służył w zasadzie kilkudziesieciu mieszkańcom a dziś ? długość , szerokość pozostały bez zmian powstały nowe osiedla domów i co teraz ma być autostrada ?

~bolson

Co wy za klamstwa tu piszecie wiadukt jest w dobrym stanie a ma byc zamkniety bo chodniki maja za mala szerokosc i przepis nakazuje zamknac.Mozna ustawic zakaz dla ruchu pieszego i auta moga jezdzic.A w wekend ten wiadukt byl otwarty ,znak zakazu byl w rowie.

~joe

ciekawscy niech zapoznają się z SIWZ i dokumentacją jak ma to wyglądać po roku za 1,5 mln - jak to mówią "pudrowanie trupa"
kasa poszła na Modern T. i inne disco polo

~Marcin

Z lewej strony nie ma zabudowań można by zrobić jezdnie w obie strony. Czy rok czasu to nie za długo ?Musiał by się tym zając Weber to było by znacznie szybciej .

~takaprawda

No i już się zaczęło idiotyczne gęganie zamiast pogratulować naszemu PANU PREZYDENTOWI L.N. że załatwił to czego nie udało się SZREKOWI. Poprzednik 12 lat siedział przy korycie i nic mu się nie udało dla miasta zrobić.

~takaprawda

No i już się zaczęło idiotyczne gęganie zamiast pogratulować naszemu PANU PREZYDENTOWI L.N. że załatwił to czego nie udało się SZREKOWI. Poprzednik 12 lat siedział przy korycie i nic mu się nie udało dla miasta zrobić.

~andrte

Życzę powodzenia, jak w rok się dogadają z PKP ;-)

~ssmiech

Taki gospodarz w miescie ,jak sie wali remontujemy -pytanie gdzie byl wczesniej jak nadzor monitowal o remont gdzie pytam sie?na wiecu pisowskim!!

~Olek

Ja pierniczę !!!!!!! za rok kilka razy poleca i wrócą z księżyca , w normalnych kraju zbudują kilka mostów kilkakilometrowych , kilka tuneli pod Alpami o Chinach nie wspominając a w Stalówce to lucek chyba w weekendy sam będzie budował haha