Ekspansja FoxyCredit: dostęp do usług na polskim rynku

Image

Kierownictwo serwisu finansowo-analitycznego FoxyCredit złożyło oficjalne oświadczenie o wprowadzeniu usług na polski rynek. W lipcu bieżącego roku otwarto również oddział w Rumunii.

Zespół ekspertów FoxyCredit Polska rozpoczął wiosną badania polskiego rynku finansowego, aby określić perspektywy i siłę konkurencji. W efekcie jesienią na stronie pojawiły się recenzje banków i instytucji pozabankowych, a firma zdobyła pierwszych 500 zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług serwisu.

Według analityków FoxyCredit, najpopularniejszym zapytaniem wśród użytkowników (ponad 67%) są pożyczki krótkoterminowe z terminem spłaty do 1 miesiąca. Potwierdza to rosnący udział w rynku pożyczek krótkoterminowych.

Szybki rozwój rynku kredytowego w Polsce w obliczu pandemii koronawirusa

W ciągu zaledwie dwóch lat polski rynek kredytowy przeszedł znaczące zmiany:

• Na koniec 2019 roku wolumen kredytów konsumpcyjnych wyniósł 765 mld zł.

• Na początku 2020 roku kwota kredytów wzrosła do 771,6 mld zł.

• Wraz z wprowadzeniem blokady w marcu i destabilizacją gospodarki kraju, kwota kredytów udzielonych Polakom wyniosła 784,2 mld zł.

Analitycy zwracają uwagę na pozytywną dynamikę rozwoju akcji kredytowej w Polsce oraz wzrost popytu na usługi analizujące warunki kredytowania w instytucjach pozabankowych.

Prognozy rozwoju usług analitycznych przy wyborze kredytów w Polsce

Trudno jest samodzielnie znaleźć odpowiednią pożyczkę, ponieważ instytucje pożyczkowe, aby utrzymać się na powierzchni w trudnych warunkach COVID 19, wybierają jedno z następujących rozwiązań:

• luzują wymagania dla pożyczkobiorcy, zwiększając ryzyko dla siebie, ale przyciągając nowych klientów;

• jeszcze bardziej zaostrzają procedury udzielania kredytów.

Porównywarka kredytów foxycredit.com pomaga klientom znaleźć instytucje finansowe, które z największym prawdopodobieństwem zapewnią wymaganą kwotę pożyczki na przystępnych warunkach.

Głównymi konkurentami FoxyCredit w Polsce są Credit-10, TotalMoney i Comperia.

Informacje o FoxyCredit

Serwis FoxyCredit został założony w 2018 roku przez obywatela Ukrainy, który przeprowadził się do Szwecji na pobyt stały. Początkowo koncentrował się na krajowym rynku finansowym i sektorze kredytowym krajów skandynawskich, jednak ze względu na wysokie zapotrzebowanie na usługę, zarząd spółki zdecydował się na dalszą ekspansję.

Usługi analityczne firmy odniosły duży sukces na Ukrainie, w Rumunii i w Polsce. Na liście krajów, w których usługa jest rozwijana, znajdują się również Finlandia, Dania i Norwegia.

FoxyCredit, jak informuje Doba.pl, analizuje informacje o instytucjach finansowych, porównując warunki świadczenia usług, a także prawdziwe opinie klientów, które mogą mieć decydujący wpływ na wybór kredytu konsumenckiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.