Gzyms LED zamiast sufitu podwieszanego

Image

Sprawdź jak można zastąpić podwieszany sufit!

Listwa oświetleniowa LED

Wśród trendów w oświetleniu już od wielu lat królują podwieszane sufity, które niestety wymagają dużo nakładów pracy, a nierzadko również środków finansowych. Doskonałą alternatywą dla nich wydają się być gzymsy LED, dzięki którym uzyskujemy podobny efekt, jednak w znacznie łatwiejszy sposób. W tym przypadku również wykorzystujemy taśmę LED, która doskonale oświetleni nam sufit lub inne wybrane miejsce. Taki gzyms LED prezentuje się niezwykle okazale, a do tego mamy do wyboru kilka ich modeli, bez problemu więc znajdziemy obwiednio dopasowany do naszego wnętrza.


Gzymsy LED i ich rodzaje


Na rynku mamy kilka rodzajów gzymsów LED-owych, które możemy podzielić m.in. ze względu na sposób ich montażu. I tak, wyróżniamy:

1. Gzyms LED karniszowy – doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy chcemy ukryć karnisz, a przy okazji podkreślić zasłony. Śmiało możemy je montować nie tylko przy oknie w celu zasłonięcia karniszy, ale również po obwodzie całego pomieszczenia. W ten sposób zainstalowana listwa oświetleniowa pięknie podświetli nam ścianę czy też zamontowany na niej dekor.


2. Gzyms LED przysufitowy – jak sama nazwa wskazuje, montuje się je na suficie, przy czym listwa oświetleniowa może być tak zainstalowana, by świeciła się w górę lub w dół.


Sufit podwieszany czy gzyms LED z listwą oświetleniową – co łatwiej zamontować?


Z reguły instalacja sufitu podwieszanego wraz z odpowiednim oświetleniem nastręcza tyle trudności, iż samodzielny montaż nie wchodzi w rachubę. Tymczasem gzyms LED z niewielkim nakładem sił i środków, jesteśmy w stanie umiejscowić samodzielnie pod naszym sufitem. Potrzebny będzie tylko dobry, ostry nóż tapicerski lub stolarski oraz klej montażowy. Wymierzamy krawędzie ścian, a potem docinamy odpowiednie długości gzymsu i przyklejamy za pomocą kleju montażowego.


Jeśli listwa oświetleniowa będzie miała rzucać światło na sufit, musimy ją ulokować odpowiednio wcześniej w rowkach montażowych, które posiada każdy dobry gzyms LED, oferowany przez sklep KINGLED z Krakowa. Jeśli towarzyszy nam zamysł wykorzystania gzymsu LED karniszowego, pamiętajmy, by każdy odcinek gzymsu był przyklejony w tej samej odległości od ściany i prowadnic karniszy. Unikniemy wtedy sytuacji, gdy listwa oświetleniowa LED, oświetla nierówno poszczególne obszary ściany lub sufitu.


źródło: www.kingled.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.