Co to jest Turanabol i jakie efekty daje?

Image

Sterydy anaboliczne są środkami, które od bardzo dawna mają zastosowanie w sportach sylwetkowych i nie tylko. Ich głównym zadaniem jest poprawienie wydolności (w przypadku odpowiednich środków) oraz przyśpieszenie przyrostu tkanki mięśniowej. Dzięki nim, człowiek jest w stanie uzyskać lepsze wyniki w sporcie, a intensywność jego treningów może znacznie wzrosnąć. Niestety sterydy anaboliczne mają również drugą stronę medalu. Ich nadmierne zażywanie może mieć bardzo zły wpływ na zdrowie. Warto wiedzieć, że każda z substancji oprócz pozytywnych skutków stosowania, posiada również te negatywne.

Czym jest Turanabol?

Turanabol, a w skrócie Tbol, jest to steryd anaboliczny, który wytwarza się poprzez połączenie Metandienonu i Clostebolu. Turanabol uważa się za jeden z najsłabszych sterydów. Tyczy się to efektów jakie można po nim uzyskać oraz skutków ubocznych. Pomimo tego, warto wiedzieć, że nadal niesie on za sobą pewne zagrożenia, a poprawa wyników sportowych będzie do zauważenia. Pierwotnym działaniem produktu, miało być poprawienie rozwoju beztłuszczowej masy mięśniowej. Stosowano go u pacjentów szpitali, którzy cały swój czas musieli spędzać w łóżku. Zastosowanie stricte medyczne szybko przerodziło się jednak w narzędzie, dzięki któremu sportowcy mogą uzyskać przewagę w zawodach.

Turanabol - jakie dawki oraz efekty?

Kulturyści zazwyczaj stosują Tbol wraz z innymi sterydami anabolicznymi. Spowodowane jest to faktem, że Turanabol jest stosunkowo słabym związkiem dopingującym, który może nieznacznie podwyższyć poziom testosteronu u jego użytkowników. Jego stosowanie jest najczęstsze w momencie, gdy kulturysta chce utracić jak najwięcej tłuszczu przed zawodami. Dzieję się tak dlatego, że Turanabol może pomóc użytkownikowi w zwiększeniu siły oraz utrzymaniu masy mięśniowej, nawet podczas redukcji. Steryd ten zapobiega rozpadowi białek w organizmie. Nawet w momencie, gdy użytkownik próbuje zejść poniżej 10% tkanki tłuszczowej. Powinieneś wiedzieć jednak, że w celu uzyskania pewnych efektów, będziesz potrzebował co najmniej umiarkowanej dawki. Istotna jest również długość cyklu oraz fakt, że Turanabol jest bardzo często stosowany z innymi substancjami. Dzięki temu można uzyskać najbardziej spektakularne efekty.

Skoro wiesz już, jakich efektów można spodziewać się po zażyciu Turanabolu, powinniśmy się skupić na jego dawkowaniu. Istotne jest to, że osoba, która nigdy nie stosowała tego produktu, powinna zacząć od mniejszych dawek. Osoby, które miały jednak do czynienia ze sterydami, mogą potrzebować większej dawki, ze względu na ich tolerancję tego typu środków. Uśredniony podział wygląda jednak następująco:

• Początkujący: od 10 do 20 mg dziennie

• Średniozaawansowany: od 30 do 40 mg dziennie

• Zaawansowany: około 50 mg dziennie

• W przypadku kobiet: od 5 do 10 mg dziennie

Warto wiedzieć, że dawki medyczne dla mężczyzn oscylują w okolicach 10 mg dziennie, a w przypadku kobiet, około 2,5 mg dziennie. W ten sposób można łatwo zauważyć, że dawki, które będzie zażywał nawet początkujący użytkownik sterydów, są wyższe niż te stosowane w celach leczniczych. Powinieneś jednak wiedzieć, że dawki, które podaliśmy przed chwilą są tylko orientacyjne. To ile ty będziesz potrzebował Turanabolu, aby zauważyć jakieś efekty, zależy tylko i wyłącznie od twojego organizmu. W tym wypadku warto zacząć od najniższych dawek i dążyć do dawki, przy której pojawią się satysfakcjonujące efekty. Istotny jest jednak fakt, że im większą dawkę będziesz zażywał, tym więcej skutków ubocznych może wystąpić podczas cyklu.

Turanabol - kiedy zaczyna działać i jak długo należy go brać?

Turanabol wystarczy dawkować raz dziennie. Dzieje się tak dlatego, że jego okres półtrwania wynosi około 16 godzin. Porównując okres półtrwania Turanabolu do innych doustnych sterydów, możemy zauważyć, że jest on dość długi. Wielu użytkowników stosuje go zaraz przed treningiem lub po pierwszym posiłku. Ze względu na fakt, że Turanabol jest to steryd anaboliczny podawany doustnie, zaleca się aby cykle trwały maksymalnie od 6 do 8 tygodni. Dzięki temu można znacznie zminimalizować ryzyko hepatotoksyczności. Wspominaliśmy wcześniej o tym, że Tbol można stosować raz dziennie. W przypadku większych dawek, warto pomyśleć nad podzieleniem ich na dwie i stosowaniu go dwa razy dziennie. Istotne jest również trzymanie odpowiedniej diety, która zapewni poprawę rezultatów.

Jeżeli chodzi o to kiedy Turanabol zaczyna działać to jest to zależne. Pierwszych efektów, możesz spodziewać się po paru tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Warto wiedzieć o tym jaki odblok należy zastosować. po 8 tygodniach stosowania sterydu należy zastosować Clomid w ilości od 50 do 100 mg dziennie. Stosowanie Clomidu powinno trwać przez około 4 do 6 tygodni. Następnie warto zrobić badania FSH i LH. Ważne jest jednak wykonanie badań po około 2 do 3 tygodni od ostatniej dawki Clomidu. Jeśli te dwa parametry będą w widałkach, odblok się powiódł, a ty możesz myśleć o kolejnym cyklu.

Inną kwestią, która interesuje wiele osób, jest to jak długo Turanabol utrzymuje się w organizmie. Cięzko jest jednak odpowiedzieć na to pytanie, ze względu na dużą ilość badań oraz publikacji, których wyniki są sprzeczne. Według niektórych osób, Turanabol utrzymuje się w organizmie tylko kilka tygodni, a według innych, można go wykryć nawet przez 12 miesięcy od momentu ostatniego zażycia. Turanabol jest jednak środkiem o lekkim działaniu, jego dokładny okres utrzymywania się w organizmie jest trudny do określenia. Istotne znaczenie będzie miała tutaj specyfika organizmu użytkownika. W przypadku zbliżających się testów antydopingowych, warto być ostrożnym, jeżeli chodzi o stosowanie Turanabolu.

Skutki uboczne Turanabolu

Turanabol tak jak każdy steryd anaboliczny może pomóc w zwiększeniu siły oraz masy mięśniowej. Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, ma on jednak swoją ciemną stronę. Lista skutków ubocznych nie jest pokaźna, lecz pokażemy Ci te, które mogą mieć największy wpływ na twoje zdrowie.

Poważne uszkodzenia wątroby

Ze względu na to, że Turanabol jest podawany doustnie, ma on wpływ na wątrobę użytkownika. Może on zwiększyć wartość enzymów wątrobowych do poziomu toksycznego. Skutkiem tego, są problemy takie jak guzy wątroby, zapalenie wątroby, a nawet żółtaczka. Jak zapewne wiesz, każdy z tych problemów może prowadzić do uszkodzenia wątroby, które jest śmiertelnie niebezpieczne.

Choroby serca i niewydolność

Jednym z bardziej niebezpiecznych skutków ubocznych, które mogą wystąpić u osób zażywających Turanabol jest uszkodzenie serca. Sterydy tego typu mają to do siebie, że mogą znacznie zwiększyć poziom cholesterolu. Wzrost cholesterolu może prowadzić do chorób serca oraz do jego niewydolności. Warto jednak wiedzieć, że tego skutku ubocznego nie zauważysz po kilku dniach zażywania Turanabolu. Problem ten rozwija się w dłuższym okresie czasu. Badania dotyczące Tbolu wykazały jednak, że może on przyśpieszyć uszkodzenie serca. Powodem tego jest rosnący cholesterol, przez który serce musi pracować mocniej, aby uzyskać tlen, który potrzebuje organizm. Treningi siłowe mogą również dodatkowo obciążać serce, co może prowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznej sytuacji dla zdrowia.

Wpływ na poziom naturalnego testosteronu

Badania wykonywane na temat Turanabolu dowiodły również, że może on obniżać zdolność organizmu do produkcji testosteronu. Jest to bardzo poważny problem w przypadku mężczyzn, ze względu na to, że testosteron jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania organizmu. Jego niedobór lub brak może znacznie zmniejszyć popęd seksualny oraz osłabić mięśnie i przyczynić się do zmniejszenia masy mięśniowej. W przypadku Turanabolu, ciało potrzebuje kilku miesięcy, aby w pełni się zregenerować po cyklu.

Wiele innych skutków ubocznych

Skutki uboczne, o których wspomnieliśmy przed chwilą to jedne z bardziej poważnych. Stosowanie Turanabolu prowadzi jednak do wielu innych problemów. Są nimi np. zaburzenie równowagi hormonalnej w organizmie, trądzik oraz wysypka, łysienie głowy oraz pojawienie się owłosienia na plecach. Można zauważyć, że Tbol mimo bycia sterydem łagodnym, posiada wiele skutków ubocznych. Dlatego bardzo ważne jest bezpieczne użytkowanie tej substancji i stosowanie odpowiednich dawek.

Przeciwwskazania do stosowania Turanabolu

Wiedząc już, jakie skutki uboczne mogą wystąpić podczas cyklu Tbolem, powinieneś znać już kilka przeciwwskazań do jego stosowania. Jeżeli masz problemy z wątrobą i nerkami, jesteś osobą młodą lub kobietą w ciąży zdecydowanie powinieneś zapomnieć o stosowaniu tego środku. Najważniejsza jest jednak konsultacja z lekarzem lub wykwalifikowanym trenerem, który pomoże Ci w ułożeniu odpowiedniego cyklu. Samodzielne stosowanie środków dopingujących może być bardzo niebezpieczne.

Ceny Turanabolu oraz gdzie go można kupić

Skoro wiesz już, jakich efektów możesz się spodziewać po stosowaniu Turanabolu, jakie skutki uboczne mogą wystąpić oraz jakie dawki powinieneś przyjmować, przejdziemy teraz do najważniejszej kwestii, czyli ceny. W Sterydy Sklep Turanabol kupowany w mniejszych ilościach kosztuje 120 zł. Jest to cena za opakowanie 100 tabletek. Każda z tabletek posiada 10 mg substancji czynnej. W przypadku zakupu większej ilości cena się adekwatnie zmniejsza oraz podlega negocjacji.

Czy warto stosować Turanabol?

Podsumowując cały artykuł możemy wysnuć jeden wniosek. Turanabol jest dobrym środkiem dopingującym, który warto łączyć z innymi. W przypadku brania samego Turanabolu jego działanie nie będzie tak efektowane jak w przypadku połączenia go np. z testosteronem. Plusem jest jednak cena tego środka. W przypadku zakupu większej ilości nie jest on na tyle drogi. Istotne wydaje się również to, że są to sterydy łagodne. Warto jednak pamiętać o tym, że dalej jest to wspomagacz, a wiąże się to z kilkoma skutkami ubocznymi. Ich wystąpienie zależy od tego w jaki sposób przeprowadzany jest cykl oraz jak duże dawki będzie przyjmował użytkownik. Odpowiednia konsultacja z lekarzem lub trenerem może okazać się zbawienna w przypadku spożywania tego środka. Jednak to, czy zdecydujesz się na jego stosowanie, zależy już tylko i wyłącznie od ciebie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Czesław

Był już kiedyś artykulik śmierdzący werbunkami dziewczyn na zachód . Także kisne srogo co się tu od.ierdala smiech2

~????

o amfie też napiszecie? też ma zastosowanie w medycynie

~Ferbanks

Co wy to...sterydy teraz reklamujecie??!!
Ahahaha
Następny artykuł "Mefedron- najlepsze sposoby na zwałę"