Nowe drzewa na terenie Stalowej Woli

Image
W ostatnich tygodniach w przestrzeni miasta Stalowej Woli pojawiło się blisko 300 nowych drzew różnych gatunków. Jest to element programu samorządowego prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Nowe nasadzenia wykonano m.in. na Skarpie, Śródmieściu, czy w Rozwadowie.

– Posadziliśmy gatunki dobrze przystosowane do warunków miejskich, czyli takie, które sprawdzają się w tym klimacie, są gatunkami rodzimymi, a jednocześnie są odporne na zanieczyszczenie środowiska i na wpływ czynników abiotycznych – informuje Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

Jak podkreśla wiceprezydent, tereny pod nasadzenia zastępcze w dużej mierze zostały wskazane przez mieszkańców. Drzewa pojawiły się między innymi na Skarpie, przy ul. Skoczyńskiego, ul. Wolności, ul. Sandomierskiej oraz ul. Lipowej. Wśród nowo posadzonych drzew można znaleźć takie gatunki jak: graby, klony, olsze, żywotniki, ale także drzewa owocowe, między innymi czereśnie czy grusze.

Wiosną przyszłego roku, kiedy zacznie się sezon podlewania, na wszystkich posadzonych drzewach zostaną zainstalowane worki do podlewania. Pierwsze próby zastosowania aplikatorów do podlewania pojawiły się w Stalowej Woli w tym roku. – Możemy powiedzieć, że zdały test celująco, dlatego w ostatnich tygodniach zakupionych zostało kolejnych 200 sztuk nowych worków – mówi Renata Knap.

Wspomniane nasadzenia zastępcze, to jednak nie wszystkie działania w tym zakresie prowadzone przez miasto. Przypomnijmy, że w ramach współpracy z samorządem wojewódzkim na osiedlu Zasanie i Karnaty posadzone zostały drzewa oraz krzewy miododajne.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stalowa

Rozciągamy sznurki pomędzy drzewami. Urzędnik mówi, że najważniejsza jest tradycja. Wieszanie majtek, skarpet, itp. Brawo. Słupy wmurowane na terenie miejskim nawet w ilości hurtowej na trawnikach. Nie chcę zawstydzać UM , ale panie urzędniku, na szczęście już zainteresowane są inne instytucje. Ogólnopolskie. Mają zdjęcia. Pozdrawiam vice.

~ekolog

Do janiszewski , a słyszałeś to przysłowie , że starych drzew się nie przesadza.

~Stalowa

Ale fajnie posadzone drzewa. Można będzie rozciągnąć sznurki i wieszać majtki. Prawda urzędnicy? Tradycja najważniejsza.

~janiszewski

Ja chce zeby nasadzili duze drzewa ,bo patyki to i tak uschna .Wiadomo duze drzewo posadzic to koszty sa ,ale po co niszczyli duze drzewa ,mogli sie zastanowic partyjniacy ze patyki nie uciesza mieszkancow skarpy.

~hahaha

Czemu jak czytam te wszystkie poniższe komentarze to mam wrażenie, że piszący je nie mają najmniejszego pojęcia o temacie na który się wypowiadają. Piszą chyba tylko po to aby każdy kto coś o tym wie, kto chociaż troszkę zna się na temacie, mógł co najwyżej pośmiać się z tych TĘPYCH BŁAZNÓW. A i cieszyć się możemy ,że obecni poniżej wszyscy eksperci nie są przy władzy i w żaden sposób nie mogą mieć wpływu na nasze życie i niech tak zostanie.

~kolo

Nad zasadnością niektórych nasadzeń można dyskutować .Przykładem mogą być jarzębiny posadzone przy ul Wojska Polskiego,drzewka rosną blisko pasażu i są narażone na wizyty czworonożnych pociech,często obsiusiwane mają skłonność do chorób grzybowych przyziemnej części pni ,obumierają nawet dorosłe dzewa.Osoby zajmujące się projektowaniem zieleni powinny znać słabe i mocne strony nasadzanych gatunków.Ratować mogą siatki płotki dające bufor ,bo piesek to piesek.

~Mieszkaniec

Obietnica posadzenia pół miliarda drzew nie dziwi. Mateusz Morawiecki zapowiedział posadzenie 500 mln drzew jeszcze w 2019 roku. Problem w tym, że ten plan jest fizycznie niewykonalny. Nadberezny jako doradca Prezydenta RP ma podobne podejscie do tematu, o którym nie ma nawet bladego pojecia a nie chce odstawać od reszty PiSoszołomów.

manukun

Edziu jak zwykle bredzi. Duże drzewo na duży system korzeniowy, po ścięciu próchnieją i zanika stabilizacja. Ale czego oczekiwać od działaczy partyjnych, którzy likwidację parku przy Poniatowskiego tłumaczą zagrożeniem dla mieszkańców w trakcie burzy.

Teraz Edzio niech tłumaczy swojego pryncypała Nadbereżnego - po kiego grzyba zbudował drogę dla tirów pod Skarpą, którą najpierw ogołocił z drzew i krzewów.

~sasiadskarpa

Urzednik posluszny pis zawsze bedzie chwalil wycinki .Wymysli ze duze drzewa zagrazaly skarpie ,bo byly ciezkie.wEDLUG MNIE TO NIE DRZEWA BYLY CIEZKIE TYLKO BLOK.Ten kto tam mieszka ten wie ze wycinajac wszystkie drzewa zniszczyli caly widok z balkonow i z klatki ,ludzie maja wspomnienia i pilarze to wszystko zniszczyli.Nigdy na pis nie zaglosuje ani na ich kandydata prezydenta tylko przez ta wycinke ,inne powody mnie nie obchodza.

~Midium

Wyciąć duże, zdrowe drzewa żeby powsadzać patyki. Czy ktoś potrafi wyjaśnić ta pisią logikę? Jak malujesz pokój to najpierw burzysz mury? Czy jest tu w tym działaniu coś poza interesem? Oczywiście nie mieszkańców.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, popaprany trollu pisowski, pokaż mi jeden bodaj mój wpis mówiący o wycince drzew. Ty jesteś chory na umyśle, wszystko ci się pląta od tego twojego pisania byle dużo i głupio, opamiętaj się to wychodzi, że to ty jesteś tym idiotą gęgającym bez ładu i składu na różne tematy. Pokaż mi kłamco jeden mój wpis na temat wycinki drzew, a osiedle Leśne nie będzie budowane co najmniej 5 lat. Jeszcze jedno megalomanie, głupoty jak zwykle piszesz, wielkości ci się mnożą i sam zaczynasz w to wierzysz z tymi setkami tysięcy drzew rozdawanych przez starostwo za darmo, większej głupoty wazeliniarzy nie mogłeś wymyślić.

~taka prawda

Do manekina i e2rds, po co głupio szczęką ruszasz jak nie masz pojęcia dlaczego usuwamy nie które drzewa . Po pierwsze duże drzewo rosnące na skarpie wcześniej czy później doprowadzi do tego że ta skarpa się zawali i będzie tragedia z blokami na skarpie , Zwlaszcza ten blok z garażami jest najbardziej narażony że kiedyś wyląduje przy obwodnicy. Takie duże drzewo waży kilka ton i dla skarpy jest zabójcze. Ale każdy idiota gęga bez potrzeby i zero mądrości.Co roku STAROSTWO POWIATOWE rozdaje za darmo setki tysięcy drzewek wszelkich rodzajów i te drzewka zasadzamy w naszym mieście.To już jest jakieś szaleństwo z tymi wycinanymi drzewkami. A z drugiej strony nie wdzięczni trolle hejtują kiedy zaczniemy budowę osiedla LEŚNEGO gdzie będziemy musieli wyciąć kilkanaście tysięcy dużych drzew.

e2rds

gajowy Marucha, nic nie posadził, ale głupią gębą rucha, ot i cała filozofia gajowego.

manukun

@botox
No właśnie po to drzewa, żeby choć trochę miasto wyciszyć.

@liljana
Tak urzędasy Nadbereżnego szanują publiczny pieniądz.

@ktoś
Zatem trzeba było nasadzić drzewa i dopiero po ich zakorzenieniu usunąć te stare topole.

@tom
Zorganizuj akcję w weekend. Liczba chętnych przekroczy liczbę dostępnych sadzonek. Oczywiście Nadbereżny takich akcji nie robił - zbyt duże ryzyko, że ludziom się spodoba.

~Botox

Na ch** nowe drzewa. Co z hałasem w mieście ???Robi się coraz głośniej.Dobrze,że staruchom to nie przeszkadza bo głusi mnie tak.Czy jest jakaś grupa w STW ,którą walczy z tym???Z chęcią się przyłacze.

~sasiadskarpa

Wycieli stare duze drzewa na Skarpie zeby ludzie sie cieszyli ze dostali nowe nasadzenia.Tylko kto sie z tego cieszyl?Podobno te drzewa na Skarpie rzucaly w spacerujacych ludzu galeziami ,ale kto to wie .Raczej falszywa teoria.Nie bylo zadnych ofiar.jedynie posadzenie na skarpie duzych drzew zadowoli mieszkancow ,tylko koszty takiego zasadzenia drzew beda podobne do calej rewitalizacji skarpy .

~Liljana

Można i milion posadzić i co z tego? Jak się nie dba. Nawet palików prawidłowo nie potrafią zamontować. Drzewo się obija i obumiera. Nikt w magistracie nie wie, ile z nasadzeń na błoniach przeżyło pierwszy rok, bo co to kogo obchodzi. To już nie jest potrzebne do PRu.

~taka prawda

Czy nie za dużo w naszym mieście tych drzew się sadzi. Przecież STALOWA WOLA znajduje się w środku dżungli , przepraszam chciałem napisać puszczy sandomierskiej.

~Tuba

Każda okazja do narzekania jest dobra.

~LOLUŚ

Czyli za jakieś 20 lat będzie pięknie i będzie cień. Akurat jak będę na emeryturze!

~ktoś

Na skarpie rosły topole, które maja jedyną zaletę, że szybko rosną, więc ich nie szkoda. Jakieś szlachetniejsze drzewa są potrzebne.

~Skarpa

Nasadzenia na jedynej bezpiecznej górce na sanki... Posadzone i oczywiście nikt nie będzie nadal o to dbał tak jak poprzednie nasadzenia na skarpie. Mieszkańcy sami podlewali nowe drzewka

tomik

To są drzewa posadzone za wycięte pod nowo budowany blok na hutniczej
I powinno ich być 10x tyle a nie 300

~Tom

Ciekawe ile tych ekokrzykaczy była by chętnych wykopać dołek i posadzić drzewo

~dewa

dobre i to, ale co to jest 300, powinno byc 3000 co najmniej!!!!!!! i jeszcze w innych miejscach!!!,no a przede wszystkim zal wycinać duże!

~PRaMM

Wyciąć stare i chore drzewa - żle.
Posadzić drzewa - żle.
Ekoterrorystom i znafcom przyrody z totalniackiej opozycji w Stalowej Woli nie dogodzisz!

~EKOLOG

Przypominam że jakieś 2,5 roku temu Darek z Renatką i jakimś tam jeszcze opozycjonistą zasadzili badylka do ziemi.
Trzeba było aż 10 dziennikarzy żeby pokazać i godnie zrelacjonować to podniosłe wydarzenie.
Badylek usechł.
To "wkład" stalowowolskiej opozycji w temacie przyrody.
Pism, niepokoju i mierzenia drzewek nie liczę.

~miał60

Wycieli stare duze drzewa na Skarpie zeby ludzie sie cieszyli ze dostali nowe nasadzenia.Tylko kto sie z tego cieszyl?Podobno te drzewa na Skarpie rzucaly w spacerujacych ludzu galeziami ,ale kto to wie .Raczej falszywa teoria.Nie bylo zadnych ofiar.

~Jaja

Lucjuszu prezydencie i pani vicko - możemy pomiędzy drzewkami przeciągnąć sznurki? Gdzieś trzeba wieszać majtki reformy i skarpetki. Bo słupów na waszym terenie nie usuwacie. Mimo zobowiązania. Chociaż mamy wrażenie że urzędnik nie powiedział prawdy. I może najwyższe władze nie są w temacie.

~Dick

To jaki był sens wycinać te stare?