Czym się objawia borelioza i jak ją leczyć?

Image

Jeszcze do niedawna borelioza była chorobą mało znaną, a najwięcej zachorowań odnotować można było w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mamy zdecydowanie wyższą świadomość tego schorzenia bakteryjnego.

Niekiedy bywa tak, że przez lata nie rozpoznano choroby, która niszczyła komuś życie i nawet doprowadzała do tego, że chory musiał korzystać z wózka inwalidzkiego. W końcu zaś została rozpoznana jako borelioza. Dzięki temu tę tajemniczą chorobę można skutecznie leczyć. O tej i innych chorobach można poczytać na stronie: https://wylecz.to. Dlaczego borelioza bywa trudna do rozpoznania, jakie są jej objawy i jak można ją leczyć?

Doskonały naśladowca innych chorób

Borelioza ma niezwykłą zdolność dawania objawów, które występują także przy innych chorobach, takich jak stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, depresja, zespół przewlekłego zmęczenia czy miastenia. By rozpoznać chorobę odkleszczową należy wykonać naprawde wysokiej jakosci test, który pozwoli sprawdzić, czy we krwi znajdują się krętki borelii. Trafna diagnoza to początek sukcesu, ponieważ wtedy można wdrożyć już nie tylko leczenie objawowe, ale także przyczynowe. Mówi się, że tej choroby nie da się wyleczyć do końca i niekiedy okazuje się to prawdą, szczególnie jeżeli borrelia oddziaływała na ciało i mózg przez wiele lat. Borelioza potrafi dawać objawy wszystkich wymienionych wyżej chorób. Jeżeli ma postać neurologiczną to może także przypominać chorobę Parkinsona czy padaczkę, ponieważ daje objawy tężyczkowe. Jakie wdrożyć leczenie, kiedy już mamy dodatni wynik?

Antybiotyki czy zioła?

Obecnie istnieją dwa główne nurty leczenia boreliozy. Jeden polega na podawaniu antybiotyków doustnych przez okres od miesiąca aż do nawet kilku lat. Niekiedy po dłuższej kuracji większość objawów ustępuje, ale trzeba brać pod uwagę to, jakie skutki uboczne daje tak długie połykanie antybiotyków. Dlatego zazwyczaj lekarze decydują się na podawanie ich przez 28 dni i zakończenie kuracji. Niekiedy pacjent dowiaduje się, że reszta pozostałych objawów nie jest do zwalczenia, ponieważ organizm jest na tyle wyczerpany chorobą, że z pewnymi dolegliwościami musi się mierzyć do końca życia. Inną metodą na walkę z boreliozą jest stosowanie specjalnie skomponowanego zestawu ziół przeciwbakteryjnych. Jak donoszą doświadczenia osób leczących się w ten sposób, takie ziołolecznictwo przynosi naprawdę dobre skutki, więc warto je wypróbować, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań do ich stosowania.

Borelioza a tryb życia

Osoby chore powinny prowadzić oszczędny i zdrowy tryb życia. Muszą się odżywiać w sposób zbilansowany i codziennie dostarczać sobie porcji ruchu. Wskazane jest też unikanie nadmiernego wysiłku oraz stresów, co może być najtrudniejsze w kuracji. U różnych pacjentów choroba ma naprawdę zmienny przebieg, więc może się okazać, że po czasowym pogorszeniu przyjdzie okres bardzo dobrego samopoczucia i odwrotnie. Po prostu z chorobą przewlekłą, o ile nie można jej wyleczyć do końca, trzeba nauczyć się żyć.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.