Bądź Mikołajem dla dzieci z Domu Dziecka i dołącz się do zbiórki darów. Przynieś prezent do naszej redakcji

Image

Kolejny raz Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali organizuje Mikołaja dla podopiecznych Domu Dziecka przy ulicy Podleśnej w Stalowej Woli. Postanowiliśmy, jako portal, włączyć się do tej akcji.

W niedzielę 6 grudnia od 9.00 do 11.00 Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali będzie czekać na darczyńców przy restauracji Słoneczna w Stalowej Woli (ul. Ks. Jerzego Popiełuszki). Następnie w strojach Mikołaja rowerzyści przejadą przez Stalową Wolę na ul. Podleśną by wręczyć podarunki wychowankom Domu Dziecka. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto chce ofiarować prezenty na ten cel i wspomóc placówkę. W ramach wdzięczności wychowankowie Domu Dziecka namalowali dla darczyńców kartki, które będą wręczane wszystkim biorącym udział w akcji, a którzy przyjdą w niedzielę między godziną 9:00 a 11:00 do Słonecznej.

I my włączamy się do tej akcji. Od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00 (do 4 grudnia włącznie) można przynosić do naszej redakcji dary dla wychowanków Domu Dziecka. Siedziba StalowegoMiasta mieści się przy ul. 1 Sierpnia 16 w Stalowej Woli (I piętro). Wszystkie zebrane dary trafią 6 grudnia, w ramach wspólnej zbiórki, do Domu Dziecka przy ul. Podleśnej.

W Domu Dziecka, tak jak w rodzinie, stale coś jest potrzebne. W tym roku są to m.in.: produkty długoterminowe, środki czystości i artykuły kosmetyczne, artykuły szkolne i rozwojowe. Poniżej znajduje się dokładna lista tego, co najbardziej przydałoby się stalowowolskim dzieciakom.

Obrazek Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Gość

Szpital żebrze, dps żebrze, dom dziecka żebrze, która instytucja następna?

~maga

a czego Domy Dziecka nie dostają 500+???Czy te dzieci są gorsze?? I po co mieszacie tu politykę? Wiadomo, że polityka jest na pokaz...A te dzieci nic nie mają...I ja nie traktuję tego,że tzw.państwo powinno dać,więc ja nie muszę. Państwo daje tym co na nich głosują, w doo..pie to mam...To państwo bardzo dużo mi tego roku odebrało ale tym dzieciom nigdy nie dało nic, chyba dlatego, że nie są wyborcami. Dlatego uważam, że trzeba im dać.W tym temacie politykę jeb....ć.

~takie mysli

tak sobie mysle..
czy to nie ten sam rzad ktory pluje na Owsiaka, ktory zbiera kase dla szpitali ?
czy to ten sam rzad teraz ( znow ) wyciaga lape bo lepiej zebrac, niz dac? a potem glosic wszem i wobec ze to ONI pomogli ?

~mieszkaniec

bardzo mi sie podoba ta lista. szczegolnie te punkty ktore mowia o konkretnych produktach. szkoda tylko ze nie dopisali jaki ma byc smak, czy zapach..
no i nie wiem, czy trzeba isc do konkretnego sklepu, czy tutaj juz jest jakas dowolnosc?

~Aga

Myślę, że nie ma co dyskutować dać czy nie dać. I polityki nie mieszać . To ma być dar serca. Chcę się podzielić . To się dzielę. Przecież nikt nikogo nie zmusza. Bądźmy otwarci na potrzebujących szczególnie w tym przedświątecznym czasie. Niech człowiek dla człowieka będzie aniołem, a nie wilkiem.

~Aga

Myślę, że nie ma co dyskutować dać czy nie dać. I polityki nie mieszać . To ma być dar serca. Chcę się podzielić . To się dzielę. Przecież nikt nikogo nie zmusza. Bądźmy otwarci na potrzebujących szczególnie w tym przedświątecznym czasie. Niech człowiek dla człowieka będzie aniołem, a nie wilkiem.

~Aborcjajestok

Obrońcy życia, księża kibole naziole na pewno poratują.

piket

Ilona gdyby rządzący nie dbali tylko o własne potrzeby a tak na serio dbali o domy dziecka czy inne instytucje zajmujące się osobami w potrzebie takie akcje nie były by potrzebne. Wielki szacun dla rowerzystów ze stali czy centrum ogrodniczego totu, którzy organizują taką zbiórkę jak i ludzi, którzy również prywatnie chcą pomóc.

~Ilona

Jeśli ktoś ma życzenie wesprzeć niech wspiera, jeśli nie ok. Zanim się oskarży kogokolwiek o zaniedbania i brak podstawowych rzeczy, najpierw wypadałoby mieć chodź minimalne rozeznanie w temacie. Przecież to świąteczna akcja i dadatkowe wsparcie dla dzieciaków, co nie oznacza że na codzień głodują i nie mają dostępu do środków czystości czy leków.

~XXX

A przepraszam !!! -Pod czyim patronatem są :Żłobki. Przedszkola . Szkoły i właśnie ten Dom Dziecka. Na wszystko żebranie.!
Dzisiaj żeby takie numery były wystawiane. ?. Nałożyć nakaz przekazania 10 o/o tym co zarabiają od 6 tyś wzwyż i problem zniknie. Ja przekażę kilka rzeczy z tej listy choć mama emerytury 1800 zł. żeby nie było że ,że ździwiam...

~***** ***

Żałosny jest ten Sebastian kaleka ze sztuczną szczęką nic dziwnego że tacy nami usiłują rządzićsmiech2

~Romero

Był taki biskup w Ameryce Południowej,który rozdał część podległych mu dóbr biednym,zdjął buty,przywdział skromne szaty i poszedł do im pomagać w ich nędznym życiu.Papież a nazywał się Wojtyłła jak się o tym dowiedział biskupa Romero ekskomunikował i wyrzucił z kk na zbity pysk.Zapytali później dziennikarze byłego już biskupa dlaczego tak uczynił więc im odpowiedział:"ja zawsze służyłem ludziom a Watykan służy tylko Kościołowi"

~ja bez trybu

Nie dało się słuchać tego magistra Zbysia z koleżankami "ziobrystkami"smiech2 Oni rzeczywiście mają Polaków za idiotów. I może mają trochę racji.....

~ja bez trybu

Nie dało się słuchać tego magistra Zbysia a koleżankami "ziobrystkami"smiech2 Oni rzeczywiście mają Polaków za idiotów. I może mają trochę racji.....

~dziadu

dzieciaki powinny sie cieszyć ze jest tyle placów zabaw, parków, siłowni jest w mieście, a nie mydło i powidło.

~Vuwer

Na marginesie dodam że cechą charakterystyczną komunizmu jest fakt że dzielnie stawia czoło problemom które sam stworzył, a których normalny świat nie zna.

koraa2

To jest smutne,że mile widzianym prezentem są leki czy środki czystości.Pieniadze publiczne wydawane często na pierdoły a tu dzieci nie mają podstawowych produktów,nie wstyd wam?!Halo władzo?Nie wstyd?

~Dopowiem

A prośba jeśli dajecie coś to nie brać przykładu z Trzaskowskiego i jego jałmużnie dla żebrzącej kobiety. Myślę że 20 gr to zbyt malo na dom dziecksa

~Do Redakcji

Proszę redakcję o skonfrontowanie poglądów głoszonych w sejmach, sejmikach, kościołach przez osoby z świecznika z prawdą o ich faktycznej ofiarności. Miło było by poczytać ze za tym wszystkim co głoszą stoi jakiś prawdziwy czyn.

~Pytanie

Moje pytanie kieruję najpierw do władz Stalowej Woli z ramienia partii rządzącej, następnie do duchownych z Stalowej Woli. Proszę odpowiedzieć czy wsparliscie czymkolwiek materialnym nasz dom dziecka w Stalowej Woli????

~Sprawdzam

Trzeba zobaczyć kto w ostatnim czasie najczęściej wypowiadał się na temat ochrony życia i wypytywać te osobę co roku ile w danym czasie udzieliła z własnej kieszeni pomocy innym np domom dziecka. Zobaczymy czy te poglądy są autentyczne czy pod publike. Poznamy kto jest prawdziwy kto robi sobie lans pustoslowiem.

~Protestant

Czekam na aktywność obrońców życia księży, pisowcow, narodowcow, kiboli i policjantów.. Jak będę widział że oni coś dają to i ja coś dam

~Domek

A gdzie ten brzydki Sw. Mikołaj co to parę lat temu się prężył do zdjęć?

~serce rośnie

Wspaniała akcja.
Wielki smutek i gorycz wzbudza we mnie to że na tej liście są artykuły pierwszej potrzeby. Na co nam np centrum piłki nożnej skoro nie zapewniamy dzieciom ubrań, mydła czy leków :(

~aga

a nie powinny być dary najpierw zdezynfekowane?